Monodram Przemysława Stippy w TVP Kultura

Logo TVP Kultura
fot.: materiały prasowe

TVP Kultura zaprasza na premierę

2 kwietnia TVP Kultura zaprasza na premierę telewizyjnej adaptacji monodramu „Jednocześnie” w wykonaniu Przemysława Stippy. To już druga premiera z cyklu „Scena monodramu TVP Kultura”, w którym raz w miesiącu antena przedstawia spektakle „teatru jednego aktora”.

Wyreżyserowany przez Artura Tyszkiewicza monodram „Jednocześnie” oparty jest na tekście rosyjskiego pisarza i aktora Jewgienija Griszkowca. Przygotowana specjalnie dla TVP Kultura telewizyjna wersja spektaklu „Jednocześnie”, pierwotnie wystawionego w lubelskim Centrum Spotkania Kultur, została zrealizowana za pomocą jednego ujęcia. Bohater, w którego wciela się Przemysł Stippa, na oczach widzów rozkłada życie na czynniki pierwsze, próbuje odpowiedzieć na ważne pytania i odnaleźć swoje miejsce w świecie.

To opis kondycji człowieka pogubionego, zbyt wrażliwego jak na dzisiejsze czasy – mówi reżyser Artur Tyszkiewicz. Efektownie zrealizowany w jednym, długim ujęciu spektakl nie jest jednak pozbawiony akcentów humorystycznych.

 - Monodram to tak naprawdę najpełniejsze spotkanie z Widzem – powiedział w jednym z wywiadów Przemysław Stippa, absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej, od 2004 roku związany z  zespołem Teatru Narodowego w Warszawie. Aktor teatralny (występował m.in. w przedstawieniach Jana Englerta, Mai Kleczewskiej i Andrzeja Seweryna), telewizyjny („Barwy szczęścia”, „Leśniczówka”), filmowy i dubbingowy. Laureat m.in. Nagrody Specjalnej na organizowanym przez Telewizję Polską festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2017” za rolę w prezentowanym na antenie TVP Kultura spektaklu „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Artura Tyszkiewicza z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Widzowie anteny mogli też podziwiać aktora w sztuce „Mrok” Mariusza Bielińskiego w reżyserii Artura Tyszkiewicza.

  „Jednocześnie” – premiera w TVP Kultura we wtorek 2 kwietnia o 20:20.

Komentarze

Powiązane

13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
11.06.24, 13:40
| telewizja / VOD » badania rynku
3,6 mln widzów meczu towarzyskiego z Turcją
W poniedziałek, 10 czerwca br. reprezentacja Polski wygrała mecz towarzyski z Turcją. Transmisję spotkania w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności śledziło 4,2 mln widzów.
11.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanał TVC zyskał nową oprawę i odświeżone logo
10 czerwca br., Kanał TVC (MWE Networks) pojawił się w odświeżonej oprawie graficznej. To kolejny etap zmian w portfolio grupy MWE Networks, mający na celu zmianę identyfikacji wizualnej zbliżonej do estetyki TVC Super i Antena HD.
10.06.24, 10:42
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Anna Kalczyńska w ekipie Iberionu. Poprowadzi autorski format geopolityczny
Do Iberionu dołącza Anna Kalczyńska, która poprowadzi autorski format geopolityczny. Dziennikarka w ostatnich latach związana była ze stacją TVN.
07.06.24, 08:46
| telewizja / VOD » informacje
Polska Wybiera. Eurowybory 2024. Specjalne propozycje programowe kanałów Grupy Polsat
9 czerwca br. od 19:15 na antenach Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka pojawi się wieczór wyborczy „Polska Wybiera. Eurowybory 2024”, w którym pojawią się wyniki sondażowe głosowania do Parlamentu Europejskiego. Zaplanowano także specjalne wydanie „Wydarzeń 18:50”.
06.06.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja WP wybiera ContentHouse do komunikacji w mediach społecznościowych
Telewizja WP rozpoczyna współpracę z agencją ContentHouse. Działania obejmą bieżącą komunikację na profilach społecznościowych Telewizja WP oraz Kabaret TV.
06.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce na antenach TVP
7 czerwca br. rozpoczną się Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Rzymie, gdzie niemal 100 reprezentantów Polski będzie ze sobą rywalizować. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.