16.05.19, 12:00

To Nas Dotyczy. Po raz 16. zostaną uhonorowani dziennikarze z lokalnych telewizji

Logo konkursu
Fot.: materiały prasowe

Ogłoszono zdobywców nominacji w XVI Edycji Konkursu Programów Telewizji Lokalnych „TO NAS DOTYCZY”, w którym główną nagrodą jest statuetka „Kryształowego Ekranu”.

Członkami jury XVI edycji Konkursu zostali: Krzysztof Grabowski – Przewodniczący Jury- producent filmowy i telewizyjny, Agnieszka Wąsowska – Dyrektor Departamentu Monitoringu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Jerzy Krzysztof Czerwiecki – dziennikarz i producent radiowy i telewizyjny oraz Artur Majer – adiunkt, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna.

Oceny materiałów telewizyjnych zgłoszonych do kategorii objętej honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka – „Rozmawiam. Odzyskam czas dla dziecka” dokona Jury Biura Rzecznika pod przewodnictwem Rafała Drzewieckiego – Dyrektora Zespołu Prezydialnego w Biurze RPD.

W kategorii A („Moja Mała Ojczyzna”) nominację otrzymali: TV Asta z Piły za materiał „Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież” autorstwa Pawła Różyckiego, TV Obiektyw z Krosna za materiał „Łukasiewicz – nafciarz i romantyk” autorstwa Bogdana Miszczaka, TV Toya z Łodzi za materiał „Siudmak na kaflach” autorstwa Marka Machwitza.

W kategorii B („News”) nominacje otrzymali: TV Presto z Polic za materiał „Pani Karolina dzieli się obiadem” Agnieszki Lerskiej i Czesława Piekarskiego, Regionalna TV z Bielska-Białej za materiał „Jak wkręciliśmy pół miasta na Aprilis’a” autorstwa Adama Budkiewicza, TV Sudecka z Bielawy za materiał „Oko w oko z wilkiem w Górach Sowich” Adama Pachury.

W kategorii C („Zwyczajnie Niezwyczajni”) nominacje otrzymali: dla ciebie.tv z Jaworzna za materiał „Wspólnota Betlejem-Dzień jak co dzień” Elżbiety Bigas, TV Regionalna z Bielska-Białej za materiał „Białogród-zwyczajne życie jak w wiekach średnich” Marcina Szendoła oraz również TV Regionalna z Bielska-Białej za materiał „Kuloodporni-superbohaterowie” Adama Budkiewicza.

W kategorii D (Rozmawiam. Odzyskam czas dla dziecka”) nominacje otrzymali: TV Koszalin za materiał „Świat twojego dziecka” Magdaleny Wojtaszek, TV Olsztyn za materiał „Czy w Twoim domu też jest tak CICHO?” Eugeniusza Domańskiego i Marzeny Słomki oraz TV Toya z Łodzi za materiał „Ada” Kamili Basińskiej-Trecjak.

W kategorii E „Społecznie Wrażliwi”) nominacje otrzymali: Lokalna TV z Ostrowca Świętokrzyskiego za materiał „#jestembadamsię” Klaudii Cybulskiej, Regionalna TV z Bielska-Białej za materiał „Dni radości dzieci z dworca Brześć” autorstwa Marcina Szendoła oraz TV Toya z Łodzi za materiał „U pszczelarza z Lipki” autorstwa Elżbiety Grzeszczuk-Chętko.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie statuetek i nagród odbędzie się 21 maja br. podczas uroczystej Gali w czasie Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej i VIII Forum Telewizji Lokalnych w Hotelu Sheraton w Sopocie.

Komentarze

Powiązane

19.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Box Go promuje swoją ofertę w nowej kampanii
Ruszyła kampania reklamowa promująca ofertę Polsat Box Go. Użytkownicy mogą zyskać dostęp do 140 kanałów telewizyjnych. 
18.07.24, 09:53
| telewizja / VOD » informacje
Immergo będzie współpracować z Pasjatv
Immergo, firma działająca na rynku rozwiązań OTT i dystrybucji treści wideo, rozpoczyna współpracę z Pasjatv.
18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
17.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Euro 2024 hitem weekendu. Ale oglądalność spotkań z polską drużyną była wyższa
Blisko 7,3 mln widzów oglądało w niedzielę, 14 lipca br. mecz Hiszpania – Anglia transmitowany na antenach TVP. Ponad 6,4 mln widzów śledziło spotkanie przed telewizorami w domach, a 900 tys. widzów oglądało finał Euro 2024 poza domem.
17.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
AVIOS ma nowy skład. Zarządu i plany ekspansji
Stanowisko Prezesa Zarządu w spółce AVIOS objął dr inż. Tymoteusz Biłyk, twórca marki AVIOS i członek Rady Metodologicznej ds. RPD (Return Path Data) przy projekcie Telemetria Polska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
16.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Nowa struktura programów dla zagranicy. Zmiany dotkną Biełsat i TVP World
Telewizja Polska włączy swoje obcojęzyczne kanały do jednej struktury organizacyjnej. W skład nowo tworzonej jednostki wejdą dwie anteny: obecny kanał TVP World nadawany w języku angielskim oraz Telewizja Biełsat, emitująca program po białorusku, rosyjsku i ukraińsku. Szefem nowej struktury będzie Michał Broniatowski.
16.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Milion widzów oglądało program Lepsza Polska Kontynuacja formatu od września
Program publicystyczny Doroty Gawryluk „Lepsza Polska” w pierwszym, wiosennym sezonie oglądało średnio milion widzów. Stacja zapowiada kontynuację formatu.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.