21.09.07, 01:05

Kruk u ojca Rydzyka: atak PO na Radio Maryja to skandal

Przewodnicząca KRRiT zawitała do toruńskiej rozgłośni i jeszcze jako członek KRRIt rozpoczęła agitację wyborczą.

Brudną walką polityczną nazwała przewodnicząca KRRiT Elżbieta Kruk spot wyborczy PO, w którym pojawia się o. Tadeusz Rydzyk. "Mam nadzieję, że tego typu kampania szkodzi PO" - powiedziała w Radiu Maryja. "To, niestety należy określić brudną walką polityczną. Inaczej tego nazwać  nie można. Ja rozumiem, że dla celów politycznych w kampanii wyborczej pewne granice zwykłej gry politycznej się przekracza, ale pewnych przekraczać się nie powinno - dodała Kruk w radiowym programie "Aktualności
dnia".

Jak podaje PAP, szefowa KRRiT zaznaczyła, że pod jej adresem też pojawiły się ataki, ale się na to nie oburza. Przyznała, że w związku z jej decyzją o powrocie do polityki spodziewa się, że obejmą ją takie reguły walki politycznej. Przypomnijmy, że Kruk niedawno zapowiedziała, że rezygnuje z pracy w KRRiT i zamierza startować w wyborach do Sejmu z listy PiS w Lublinie. W Radiu Maryja poinformowała, że z członkostwa i przewodniczenia KRRiT zrezygnuje 26 września br., "aby nie wykorzystywać stanowiska w kampanii wyborczej".

Według szefowej KRRiT, "skandalicznym jest w ten sposób atakować media, szczególnie jeśli jest to medium społeczno-religijne, jeśli jest to nadawca społeczny". "Inaczej niż brudną walką polityczną tego nie można nazwać. Mam nadzieję, że tego typu kampania szkodzi PO" - podkreśliła przewodnicząca KRRiT.

W jednym ze spotów PO zaprezentowano fotografię dyrektora Radia Maryja i fragment tzw. taśm Rydzyka z głośną kwestią o "czarownicy" w wersji dźwiękowej i tekstowej. Opatrzono to stwierdzeniem, że "dla PiS niektórzy są nietykalni". "Zmienimy to. Każdy będzie równy wobec prawa, by żyło się lepiej. Wszystkim!" - zapowiada w spocie Donald Tusk.

W związku z emisją spotu dyrektor Radia Maryja wystosował list do Komitetu Wyborczego PO, w którym domaga zaprzestania emisji spotu i przeprosin. Argumentował, że bezprawnie wykorzystano jego wizerunek i głos oraz naruszono jego dobra - czytamy w depeszy PAP.

Elżbieta Kruk zaznaczyła, że z członkostwa i przewodniczenia KRRiT zrezygnuje 26 września br., "aby nie wykorzystywać stanowiska w kampanii wyborczej". "Termin też jest istotny, gdyż 25 września jest posiedzenie Rady, na którym chciałabym przedsięwziąć takie działania, które umożliwią trwałość tego organu, trwałość jego funkcjonowania" - wyjaśniła Kruk.

Komentarze

Powiązane

12.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Wielki powrót do Polskiego Radia. Janusz Deblessem w Studiu Reportażu i Dokumentu PR
Janusz Deblessem rozpoczął pracę w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Po trzech latach dziennikarz wraca do Polskiego Radia.
11.06.24, 14:32
| radio » informacje
Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia
Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.
11.06.24, 10:13
| radio » badania rynku
Radio Zet z dużym skokiem słuchalności. RMF FM liderem
Radio Zet osiągnęło największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.06.24, 13:12
| radio » informacje
RMF FM wysyła na Euro 2024 siedmioosobową ekipę
Do obsługi tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożne RMF FM wysyła do Niemiec wóz transmisyjny oraz aż siedmioosobową ekipę: pięciu dziennikarzy i dwóch producentów-realizatorów.
10.06.24, 07:30
| radio » ludzie
Piotr Jaśkowiak gospodarzem sobotnich poranków w TOK FM
Piotr Jaśkowiak został nowym prowadzącym sobotnich "Poranków Radia TOK FM". Na antenie będzie można go usłyszeć między 7:00 a 9:00.
10.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Marcin Grzebielucha redaktorem wydania Wiadomości Radia Zet
Marcin Grzebielucha dołączył do zespołu Działu Informacji Radia ZET.
07.06.24, 17:09
| radio » informacje
Rusza Podcast Roku 2024. Zgłoszenia do końca czerwca
Największy w Polsce konkurs podcastowy, noszący imię redaktora Janusza Majki, startuje z IV edycją. Najlepsze podcasty wybierze kilkudziesięcioosobowe Jury oraz słuchacze w głosowaniu internetowym. Zgłoszenia trwają do końca czerwca 2024 r.
06.06.24, 21:45
| radio » informacje
Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy. Piegowaty koncert Polskiego Radia
Pod hasłem „Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy” odbędzie się kolejny koncert, na który zapraszają Katarzyna Stoparczyk, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy i Polskie Radio Dzieciom.
06.06.24, 17:30
| radio » informacje
Radiobal Romana Rogowieckiego w Radiu dla Ciebie
W ofercie Radia dla Ciebie (Warszawa) debiutuje nowa audycja Romana Rogowieckiego „Radiobal”. Program będzie emitowany w piątki od 20.05 do 22.00.
06.06.24, 13:45
| radio » informacje
Czwórka feat. Młode Głowy. Specjalna audycja o zdrowiu psychicznym
7 czerwca br. Czwórka zaplanowała specjalną audycję poświęconą zdrowiu psychicznemu młodych ludzi, nadawaną prosto z ogólnopolskiej konferencji „Młode Głowy. Otwarcie o Zdrowiu Psychicznym”, którą program objął patronatem medialnym. Relacje z wydarzenia oraz rozmowy na ważne tematy pojawią się od godz. 9.00 na antenie Czwórki.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.