22.03.19, 08:00
TVP Wilno. Na Litwie wystartuje nowy kanał TVP dla Polaków
21 marca br. Telewizja Polska i Ministerstwo Spraw Zagranicznych podpisały porozumienie w sprawie utworzenia, współfinansowania i dystrybucji kanału TVP Wilno, kierowanego do Polaków i tworzonego przez Polaków mieszkających na Litwie. Prace nad nową anteną trwają już od roku.
TVP Wilno to nowy kanał Telewizji Polskiej, który będzie nadawany w języku polskim. W jego ofercie znajdą się: codzienny program informacyjny oraz audycje publicystyczne przygotowane przez dziennikarzy polskich mediów na Litwie. Na nowej antenie TVP prezentowane będą bieżące, ważne i ciekawe informacje o polskich sprawach, kulturze, rozrywce, historii i tradycji. Zadaniem TVP Wilno ma być także upowszechnianie języka polskiego, tradycji polskiej oraz promowanie pozytywnego wizerunku Polski za granicą.
Oferta kanału na początku ma zostać zbudowana na bazie oferty programowej TVP Polonia. Prace nad TVP Wilno trwają od roku. Pierwszym etapem projektu było wzmocnienie potencjału medialnego środowiska Polaków na Litwie poprzez rekrutowanie i przygotowanie zespołu dziennikarskiego oraz realizacyjno – produkcyjnego dla powstającej redakcji w Wilnie. Ten etap realizowany był do końca lutego br. pod nadzorem Pełnomocnika Zarządu TVP, Fundacji Wileńszczyzna i KPRM. Obecnie trwają prace budowy w Wilnie studia oraz szkolenia redakcji złożonej z mieszkających na Litwie dziennikarzy, operatorów, montażystów i współpracowników.
Nowa formuła, która zakłada wzbogacenie dotychczasowej oferty kanału TVP Polonia o telewizję dedykowaną w tym przypadku Wileńszczyźnie, jest nową koncepcją rozwoju oferty kierowanej do Polonii. Jej celem jest zwiększenie atrakcyjności anten TVP, które na rynkach nadbałtyckich konkurują z ofertą rosyjskich telewizji oferujących specjalne kanały dla krajów nadbałtyckich.
Kierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertyStanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertySpecjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze