03.03.19, 13:11

Cena w adaptacji Jerzego Zelnika w Teatrze TV

Kadr ze spektaklu
Fot.: materiały prasowe

4 marca br. w Teatrze Telewizji zostanie wyemitowany premierowy spektakl. Tym razem Jedynka pokaże adaptację powieści Waldemara Łysiaka „Cena” w reżyserii Jerzego Zelnika. W obsadzie pojawią się m.in. Marka Barbasiewicza, Sławomira Orzechowskiego oraz Radosława Pazurę.

Spektakl „Cena” to reżyserski debiut Jerzego Zelnika w Teatrze Telewizji. Twórca podjął się adaptacji powieści Waldemara Łysiaka, w której autor pragnie rozprawić się z tzw. wyborem mniejszego zła. To problem etyczny podejmowany od stuleci, ale także i zjawisko psychospołeczne, z którym mierzą się od zawsze jednostki i każda władza. Po włosku „cena” to wieczerza, zaś „Cena” Waldemara Łysiaka jest wyraźnym odwołaniem do Ostatniej Wieczerzy. Cała akcja toczy się w trakcie długiej i dramatycznej nocy, w jednym pomieszczeniu, które staje się klatką bez wyjścia dla uczestników. Intryga rozgrywa się w dialogu między trzynastoma bohaterami. Każdy z nich, rozmawiając z innymi, mierzy się jednocześnie z własnymi lękami, odgrodzony od pozostałych uczestników wieczerzy barierą własnego ego. Sytuacja jest bez wyjścia, a każdy zapłaci cenę za to, co się stało tej nocy...

Obsada spektaklu: Marek Barbasiewicz (hrabia Teodor Tarłowski), Sławomir Orzechowski (Jubiler Roman Bartnicki), Jarosław Gajewski (Mecenas Alojzy Krzyżanowski), Marcin Kwaśny (Nauczyciel Zbigniew Mertel), Wojciech Brzeziński (Dyrektor kina Romuald Kortoń), Zbigniew Lesień (Radca Roman Malewicz), Krzysztof Wakuliński (Profesor Mieczysław Stańczak), Łukasz Lewandowski (Lekarz Bogusław Hanusz), Radosław Pazura (Dziennikarz Krystian Kłos), Zbigniew Suszyński (Naczelnik poczty Bronisław Sedlak), Piotr Bajor (Ksiądz Julian Hawryłko), Aleksander Mikołajczak (Aptekarz Zygmunt Bruś), Bogdan Kalus (Policjant Stanisław Godlewski), Sławomir Pacek (Oficer Gestapo Friedrich Mueller), Mirosław Rzońca (Kamerdyner Łukasz), Bartosz Bednarski (Hrabicz Marek Tarłowski).

Adaptacja i reżyseria - Jerzy Zelnik. Realizacja telewizyjna - Daniel Szpak. Scenografia - Marek Chowaniec. Kostiumy - Ewa Krauze. Muzyka - Wojciech Konikiewicz. Montaż – Sławomir Filip.

Emisja spektaklu 4 marca br. o godz. 21.00.

Komentarze

Powiązane

16.04.24, 18:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Agnieszka Woźniak-Starak wśród gospodarzy programu Onet Rano
Agnieszka Woźniak-Starak dołączyła do grona prowadzących format „Onet Rano”. Prezenterka w roli gospodyni flagowego programu Onetu zadebiutowała 15 kwietnia br. 
16.04.24, 12:59
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Play kupiła śląską spółkę Miconet
Grupa Play nabyła 100 proc. udziałów spółki Miconet z Mikołowa .w której zasięgu jest 42 tys. gospodarstw domowych.
16.04.24, 11:08
| telewizja / VOD » informacje
Prawie 2 tysiace osób aplikowało w projekcie rekrutacyjnym TVP
14 kwietnia br. zakończył się pierwszy etap nowego projektu rekrutacyjnego Telewizji Polskiej - „Włącz się! Zmieniajmy się razem”.
15.04.24, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
CANAL+ online i FAME rozpoczynają współpracę. Gala FAME 21 w usłudze serwisu
18 maja br. odbędzie się Gala FAME 21: Pretendent gdzie w walce wieczoru Patryk „Bandura” Bandurski zmierzy się z Tomaszem Adamkiem. Dzięki nawiązaniu współpracy FAME z CANAL+ online wydarzenie po raz pierwszy w historii będzie można obejrzeć wyłącznie za pośrednictwem serwisu streaminowego CANAL+ online.
15.04.24, 14:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP kontra Fundacja Otwarty Dialog. Nadawca publiczny nie utożsamia się z audycjami ze spornego okresu
W apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Fundacji Otwarty Dialog (i innych) Telewizja Polska S.A. w likwidacji kwestionuje wysokość zasądzonego zadośćuczynienia oraz formę i skalę przeprosin, a także innych zasądzonych środków, które według Sądu pierwszej instancji mają usunąć skutki naruszenia dóbr osobistych. 
15.04.24, 05:00
| telewizja / VOD » informacje
Atak na Izrael: TVP INFO i Polsat News nie zdały egzaminu. TVN24 i TV Republika z najdłuższym programem na żywo
Polskie kanały informacyjne szeroko informowały o wystrzeleniu przez irańską armię w kierunku Izraela drony i pociski. Jednak nie wszystkie zdecydowały się nadawać „na żywo” program nocą.
12.04.24, 13:00
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerskie monety „Rick and Morty”
9 kwietnia br. swoją premierę miała moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z bohaterami animowanego serialu komediowego “Rick i Morty”.
12.04.24, 10:00
| telewizja / VOD » seriale
Minuta ciszy 2. Ruszyły zdjęcia do kontynuacji serialu CANAL+
Rozpoczęły się zdjęcia do dalszej historii Mietka Zasady, emerytowanego listonosza, który zakłada dom pogrzebowy. Za reżyserię ponownie odpowiada Jacek Lusiński, który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest również autorem scenariusza.
12.04.24, 07:40
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska w 2023 r.: zysk netto powyżej 50 mln zł
Na koniec 2023 r. Grupa Kino Polska odnotowała przychody na poziomie 294,2 mln zł (+3,3 proc. r/r), głównie za sprawą wzrostu przychodów z nadawania kanałów płatnych i sprzedaży praw licencyjnych. Zysk netto Grupy wyniósł 51,9 mln zł (+8,8 proc. r/r).
11.04.24, 16:15
| telewizja / VOD » seriale
Królowie. Ruszą zdjęcia do nowego serialu historycznego TVP
Rozpoczęły się zdjęcia do serialu historycznego TVP „Królowie”. Tytułowe role grają: Michał Kaszyński (Kazimierz Jagiellończyk) i Krzysztof Świłpa (Władysław Warneńczyk). Produkcja opowiada o synach Jagiełły, ostatnich władcach średniowiecznej Polski.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

Polecamy