11.02.19, 19:00

Telewizja Polska i ZASP wspólnie będą promować polski teatr

Logo TVP
Fot.: materiały prasowe

11 lutego br. w siedzibie TVP została zainaugurowana oficjalna współpraca Telewizji Polskiej oraz Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji ZASP. Na mocy podpisanego Porozumienia o Współpracy obie instytucje mają wspólnie podejmować inicjatywy i działania, promujące polski teatr.

Porozumienie o Współpracy Partnerskiej pomiędzy Telewizją Polską a Stowarzyszeniem Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji ZASP podpisali: ze strony ZASP - Paweł Królikowski - Prezes Zarządu Głównego ZASP oraz Małgorzata Kożuchowska - Wiceprezes Zarządu Głównego ZASP, ze strony TVP – członek Zarządu TVP S.A. Maciej Stanecki, doradca Zarządu TVP ds. Teatru Jan Maria Tomaszewski oraz Dyrektor Agencji Kreacji Teatru Telewizji Polskiej S.A. Ewa Millies-Lacroix.

Na mocy Porozumienia TVP i ZASP zobowiązały się do współpracy, polegającej na podejmowaniu inicjatyw i działań dla dobra, prezentacji i promocji polskiego teatru w ramach działalności, podejmowanej przez Telewizję Polską. Współpraca będzie polegać m.in. na rekomendowaniu przez ZASP istniejących i wystawianych w polskich teatrach spektakli i scenariuszy spektakli teatralnych do ich realizacji przez Telewizję Polską oraz wskazywanie przez ZASP wybitnych postaci polskiego życia teatralnego, w celu promocji ich dorobku oraz budowania wspólnoty artystycznej wokół Teatru Telewizji.

Jest to historyczny moment, gdyż po raz pierwszy dwie wielkie instytucje o długoletnich tradycjach, ZASP i Telewizja Polska, postanowiły wspólnie zadbać o dotychczasowy dorobek teatralny, utrzymać wysoki jego poziom i stworzyć przestrzeń dla rozwoju i ekspansji polskiego teatru w przyszłości. Z pomocą ZASP będziemy produkować więcej i udostępniać więcej spektakli. Podpisanie porozumienia umożliwi popularyzację dorobku Teatru Telewizji, oddanie do dyspozycji miłośnikom teatru potężnych archiwów TVP. Jest to tym ważniejsze, że istnieje potrzeba, by polski teatr zaznaczył swoją obecność także poza granicami Polski” – podkreślił Maciej Stanecki, członek Zarządu TVP.

Współpraca Telewizji Polskiej i Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji ZASP została nieoficjalnie zainaugurowana podczas Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w 2018 r., na którym po raz pierwszy przyznano nagrodę specjalną ZASP dla aktorów Teatru Telewizji za wybitne kreacje aktorskie w spektaklach Teatru Telewizji.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.