01.02.19, 08:00

Osiem nowości w wiosennej ramówce Discovery Channel

Kadr ze spotu reklamowego
Fot: materiały prasowe

Discovery Channel przedstawia wiosenną ramówkę w specjalnym spocie, będącym połączeniem świata animowanego z realnymi bohaterami nagranymi przy użyciu specjalnej technologii, z wykorzystaniem efektu „bullet-time”. W tym sezonie stacja zaplanowała osiem nowych, polskich produkcji oraz cztery kontynuacje. 

W rytmie „This is a man's world” gwiazdy wiosennej ramówki prezentują zarówno nowe, jak i powracające na antenę programy. „Discovery Channel od zawsze inspiruje i zachęca do poszerzania swoich horyzontów. Naszymi bohaterami są zwykli ludzie realizujący swoje wielkie pasje. Ich historie przedstawiamy w najwyższej jakości produkcjach, w dynamiczny, ciekawy i nowoczesny sposób. Taki też jest nasz wiosenny spot. Wykorzystaliśmy ,,bullet-time”, czyli efekt polegający na zatrzymaniu akcji oraz płynnym obrocie dookoła postaci. Zdjęcia wykonano przy użyciu 80 aparatów rozmieszczonych na okręgu oraz kamery zapisującej obraz z prędkością 1000 klatek na sekundę – to największy taki efekt bullet time w Polsce. Wszystko to w połączeniu z animacją świata naszych programów dało fantastyczny efekt, który mamy nadzieję, spodoba się także widzom” – mówi Przemysław Kwiatkowski, Dyrektor Działu kanałów tematycznych factual TVN i Discovery Polska.

Na antenie stacji zadebiutuje seria „Ciężarówką przez Wietnam” (premiera 19.02. o godz. 21:00). Dawid Andres przemierzył swoim truckiem Stany Zjednoczone wzdłuż i wszerz. Teraz zamienił szoferkę TVN Turbo na Discovery Channel i wyruszył w nową podróż. Tym razem polski kierowca pokona kilometry trudnych i niebezpiecznych tras w Azji. Jak zwykle w swoim stylu zboczy z drogi, by odkryć najciekawsze miejsca oraz doświadczyć nowych wrażeń. Nowością będzie również seria „Granice wytrzymałości Zachara” (premiera 19.03. o godz. 22:00). Były żołnierz wojsk specjalnych zabierze widzów na ekstremalną wyprawę w Góry Izerskie. Wojciech Zacharków pokaże, jak przetrwać 10 dni zimą, w skrajnie trudnych warunkach, mając przy sobie jedynie nóż i krzesiwo. 12 kwietnia pojawi się „Lotnisko” (godz. 21:00) dokumentujące potężny organizm funkcjonujący na pełnych obrotach 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Discovery Channel dotrze z kamerami w miejsca niedostępne dla podróżujących.

W programie „Klasyczny amerykański sen” (premiera 29.03. godz. 22:00) Discovery Channel pokaże Polaków, którym udało się zamienić pasję do samochodów w potężny biznes i tym samym zrealizować swój American Dream. Telewizja zdradzi patenty, dzięki którym sprowadzanie amerykańskich aut do Polski przynosi realne pieniądze oraz podpowie, w jakie auta opłaca się zainwestować. 6 marca o godz. 22.00 pojawią się „Odjazdowe bryki braci Collins”. Rodzeństwo z Legnicy za marzeniami wyjechało do Wielkiej Brytanii, gdzie otworzyli warsztat samochodowy. Nieprzeciętny tuning sprawia, że auta w rękach naszych rodaków stają się istnymi dziełami sztuki, a do grona ich klientów należą gwiazdy takie jak Cristiano Ronaldo czy Rita Ora. Londyn stał się drugim domem również dla założycieli firmy HAWK. Jej pracownicy dbają, by tysiące ton śmieci generowanych przez 8 milionów mieszkańców tej aglomeracji nie trafiało na ulicę, lecz do wyznaczonych do ich składowania i utylizowania miejsc. „Brudna robota – czysty zysk” (premiera 1.05. godz. 22:00) to program ukazujący pracę Polaków, którzy każdego dnia przemierzają wąskie brytyjskie uliczki wielkimi, specjalistycznymi ciężarówkami w poszukiwaniu śmieci i zysku.

6 maja zadebiutują na antenie „Specjalistki” (premiera 6.05. godz. 21:00), które przełamują wszelkie stereotypy i udowadniają, że podział na profesje damskie i męskie nie istnieje. Prowadzą tiry, pracują w tartaku, jako operatorki żurawi i strażaczki. Z kolei w lipcu pojawi się seria „Jak funkcjonuje miasto”. Na przykładzie Warszawy kanał zdradzi kulisy zarządzania metropolią i poszczególnymi elementami miejskiej infrastruktury. Dokument przedstawi ludzi, którzy dbają o bezpieczeństwo, wygodę i komfort życia mieszkańców.

Wśród zagranicznych nowości pojawią się m.in. takie produkcje jak „Pojedynki Eda Stafforda” (premiera 3.02. godz. 15:00) oraz program „Ziemia tygrysów” (premiera w marcu). Nie zabraknie również kontynuacji formatów. Na antenę powrócą m.in.: „Złomowisko PL” (premiera 20.02. godz. 21:00), „Zawodowcy” (premiera 11.03. godz. 21:00), „Nietypowe transporty” (premiera 30.04. godz. 21:00), „Porty” (premiera 14.05. godz. 22:00), „Fani czterech kółek” (premiera 10.02. godz. 23:00), „Parker na złotym szlaku” (premiera 6.06. godz. 21:00), „Gorączka złota: Rzeka skarbów” (premiera 28.03. godz. 21:00), „Warsztat reaktywacja” (premiera 6.02. godz. 22:00), „Klan z Alaski” (premiera 9.05. godz. 22:00), „Amerykański Chopper: Powrót legendy” (premiera 6.04. godz. 22:00), oraz kolejne odcinki „Gorączki złota” (premierowe odcinki w czwartki godz. 21:00).

Komentarze

Powiązane

20.05.24, 13:42
| telewizja / VOD » seriale
Prosta sprawa. Mateusz Damięcki i Piotr Adamczyk w nowym serialu CANAL+
W serwisie CANAL+ online pojawił się pierwszy odcinek nowej polskiej produkcji „Prosta sprawa”. Najnowsza produkcja oryginalna CANAL+ to kino akcji twórców „Furiozy” oparte na bestsellerze Wojciecha Chmielarza.
20.05.24, 10:50
| telewizja / VOD » informacje
Prawie 10 mln zł. To suma roszczeń spraw przeciwko TVP za materiały wyemitowane w latach 2016-2023
Niemal 10 mln zł – to suma roszczeń spraw przeciwko Telewizji Polskiej za materiały wyemitowane w latach 2016-2023 z powództwa osób i instytucji o naruszenie dóbr osobistych.
18.05.24, 14:51
| telewizja / VOD » informacje
Nakręć się na przyszłość. Szansa dla młodych ludzi na karierę w branży filmowej
Na warsztaty otwierające drogę do pracy przy tworzeniu filmów i seriali zapraszają Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i Netflix.
17.05.24, 17:30
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska wybrała dziennikarzy w ramach akcji: Włącz się! Zmieniajmy się razem
Niemal 2 000 osób marzących o pracy w telewizji odpowiedziało na zaproszenie TVP i wzięło udział w projekcie rekrutacyjnym „Włącz się! Zmieniajmy się razem”. Komisja wyłoniła pięciu najlepszych kandydatów w kategoriach: Informacja/Publicystyka, Sport, Rozrywka, Kultura i Pogoda.
16.05.24, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Aktualności TVP3 Katowice z dużym skokiem oglądalności. Rośnie widownia serwisów w Szczecinie, Krakowie i Bydgoszczy
Znaczące wzrosty oglądalności w kwietniu br. odnotowały, według danych Nielsen Media, programy informacyjne emitowane na antenach regionalnych TVP. „Aktualności” emitowane w TVP3 Katowice osiągnęły w kwietniu wzrost widowni - w porównaniu z minionym rokiem – aż o 70 proc. 
16.05.24, 13:06
| telewizja / VOD » informacje
Kanały TinyTeen, LingoToons i LangLab dołączyły do oferty Pasjatv
Do oferty firmy dystrybucyjnej Pasjatv trafiły trzy nowe kanały edukacyjne. Nadawcą trzech nowych kanałów TinyTeen, LingoToons i LangLab jest English Club TV Group, który od ponad 15 lat w swoim portfolio posiada kanał English Club TV.
16.05.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Nowy skład Komisji Etyki TVP
Władze Telewizji Polskiej SA w likwidacji powołały siedmioro nowych członków Komisji Etyki TVP XIV kadencji.
14.05.24, 23:50
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Śleboda. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu SkyShowtime Original
Serwis SkyShowtime ogłosił rozpoczęcie zdjęć do nowej polskiej produkcji oryginalnej – "Śleboda". Produkcja jest serialową adaptacją popularnego etno-kryminału. W rolach głównych serialu Śleboda wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.
12.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska ogłasza beneficjentów 31. akcji charytatywnej Reklama Dzieciom
Siedemdziesiąt organizacji i placówek zostało beneficjentami 31. akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom”, organizowanej przez Telewizję Polską. Dochód ze specjalnego bloku reklamowego wyemitowanego 25 i 26 grudnia 2023 r. w TVP1, wyniósł  1 640 000 zł.  Akcję wsparło piętnastu  reklamodawców.
11.05.24, 20:32
| telewizja / VOD » informacje
Dodatkowe kanały Eurosportu w ofercie Play na czas igrzysk olimpijskich w Paryżu
Warner Bros Discovery w Polsce i Play ogłaszają współpracę, dzięki której abonenci platformy telewizyjnej Play zyskują dostęp do transmisji z Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 na ośmiu kanałach okazjonalnych Eurosportu. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy