10.12.18, 08:00

Koniec pięcioletniego wczesnego dostępu i gra o synu Lucyfera. Wydawniczy tydzień gier (10-14.12.2018 r.)

Lucius 3
Fot. press kit

Przed graczami przedostatni tydzień wydawniczy w 2018 r. Od 10 do 14 grudnia br. ukaże się tylko jedna duża odsłona, ale nie zabraknie też kilku mniejszych pozycji z ciepło przyjętych serii.

Kingdom: Two Crowns

11 grudnia 2018 r. swoją premierę będzie miała gra „Kingdom: Two Crowns”. Druga część strategii czasu rzeczywistego ukaże się równocześnie na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. W kwietniu 2019 r. gra ukaże się także na telefonach z systemem android i iOS. Za produkcję gry odpowiada noio, a za wydanie Raw Fury Games.

Pod kątem rozgrywki produkcja nie zmieniła się zbyt wiele w stosunku do poprzedniczki. Gracz po raz kolejny wciela się w monarchę władającego królestwem w świecie fantasy. Do jego obowiązków należy eksploracja mapy i poszukiwanie złota, które posłuży do rozbudowy struktur i awans podopiecznych. Całość przedstawiona jest z perspektywy bocznej.

Gra posiada system dnia i nocy. Przed zachodem słońca gracz może eksplorować krainę i rozbudowywać królestwo. Po zmroku musi wspomagać obronę włości przed atakiem trolli. W odróżnieniu od pierwszej części serii, „Kingdom: Two Crowns” (jak sama nazwa wskazuje) zawiera tryb kooperacji, w którym zadania można realizować z drugim graczem. Produkcja osiągnęła ograniczenie wiekowe PEGI 7.

Wymagania sprzętowe:

Minimalne:

System operacyjny: Windows 7
Procesor: Intel czwartej generacji Dual Core 2.0Ghz;
Pamięć: 4 GB RAM;
Karta graficzna: Nvidia GTX z serii 800;
DirectX: Wersja 9.0c;
Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe;
Miejsce na dysku: 4 GB dostępnej przestrzeni;
Dodatkowe uwagi: gra może działać na słabszej konfiguracji, ale twórcy nie zapewniają odpowiednich osiągów ani wsparcia ze swojej strony.

Zalecane:

System operacyjny: Windows 10;
Procesor: Intel siódmej generacji;
Pamięć: 8 GB RAM;
Karta graficzna: Nvidia GTX z serii 1000;
DirectX: Wersja 11;
Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe;
Miejsce na dysku: 4 GB dostępnej przestrzeni;
Dodatkowe uwagi: twórcy zastrzegają, że powyższe wymagania to przekrój sprzętowy, na którym gra była testowana i prawdopodobnie najlepsze doznania zapewni właśnie podobna kompozycja.

DayZ

13 grudnia zadebiutuje „DayZ”. Gra była rozwijana w ramach wczesnego dostępu od grudnia 2013 r. Po wielu zmianach wprowadzonych do wersji BETA twórcy doszli do wniosku, że jest gotowa na oficjalną premierę. Nie zapowiedzieli jednak końca jej wspierania. Jako pierwsza gra zostanie wydana na komputerach osobistych, a w marcu 2019 r. ma doczekać się konwersji na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Za produkcję i wydanie „DayZ” odpowiada Bohemia Interactive Studio.

Pod kątem gatunkowym jest to gra survivalowa MMO ukazana z perspektywy pierwszej osoby. Gracze tworzą w niej postaci i próbują przeżyć w nieprzyjaznym świecie dużych rozmiarów. Świat ten opanowany jest przez zombie. Gracze muszą zmagać się ze sobą oraz ożywionymi przeciwnikami walcząc przy tym o podstawowe potrzeby swojej postaci jak odpowiednia temperatura, stan zdrowia, czy nawet poziom głodu. W przetrwaniu w nieprzyjaznych warunkach pomaga wykorzystywanie systemu craftingu pozwalającego na wytwarzanie różnorodnych przedmiotów.

Gra od dnia premiery jest rozwijana przez twórców. Pomimo oficjalnej premiery nadal nie zostanie wyposażona w funkcjonalność, jaka miała się w premierowym wydaniu znaleźć. Popremierowo produkcja ma zostać rozwinięta o: helikoptery, wspinanie się na obiekty, rzucanie przedmiotami, używanie łuków, ragdoll postaci i zarażonych przeciwników, drzwi otwierane w obie strony, łowienie ryb i wiele innych.

„DayZ” stworzone zostało jako komercyjne rozwiniecie moda do gry „Arma 2”. Z uwagi na brutalność gra osiągnęła ograniczenie wiekowe 18+.

Wymagania sprzętowe

Minimalne:

System operacyjny: 32-bitowy Windows 7;
Procesor: Intel Dual-Core 2.4 GHz lub AMD Dual-CoreAthlon 2.5 GHz
Pamięć: 2 GB RAM;
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 440 lub AMD Radeon HD 5850 lub Intel HD Graphics 4000 z 512 MB VRAM;
DirectX: Wersja 11;
Miejsce na dysku: 10 GB dostępnej przestrzeni.

Zalecane:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 / 8 / 10;
Procesor: Intel Core i5-2300 lub AMD Phenom II X4 940 lub lepszy;
Pamięć: 4 GB RAM;
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 570 lub AMD Radeon HD 7750 z 1 GB VRAM lub lepszy;
DirectX: Wersja 11;
Miejsce na dysku: 14 GB dostępnej przestrzeni.

Lucius 3

Także 13 grudnia zadebiutuje „Lucius 3” – trzecia część niewielkiej serii gier przygotowych przez studia Shiver Games, w której gracz wciela się w syna Lucyfera. Produkcja ukaże się tylko na komputerach osobistych.

Historia po raz kolejny kręci się wokół tytułowego Luciusa – syna Lucyfera, który wraca do rodzinnego miasteczka Winter Hill. W odróżnieniu od poprzednich części serii tym razem bohater kwestionuje swoje postępowanie.

Produkcja pozostawia gracza w otwartym świecie i pozwala mu realizować swoje cele wedle własnego upodobania. W przemieszczaniu się po świecie i rozwiązywaniu zagadek przydatne będą nadnaturalne umiejętności głównego bohatera (jak np. przemiana w kruka, aby przelecieć szybciej dany obszar). Będą one też przydatne w innych okolicznościach. Seria słynie z dosadnej brutalności, dlatego otrzymała ograniczenie wiekowe 18+.

Wymagania sprzętowe:

Minimalne:

System operacyjny: Windows 7
Procesor: seria i5
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: Geforce GTX 660
DirectX: Wersja 9.0
Miejsce na dysku: 25 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane:

System operacyjny: Windows 10
Procesor: seria i7
Pamięć: 16 GB RAM
Karta graficzna: Geforce GTX 980 Ti
DirectX: Wersja 12
Miejsce na dysku: 25 GB dostępnej przestrzeni

Komentarze

Powiązane

30.08.23, 20:30
| kultura » teatr
VIII Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie” 2023
W najbliższy weekend, 2-3 września br. w Warszawie na Rynku Nowego Miasta po raz ósmy zawita „Lalka na Scenie”. To coroczna teatralna uczta dla każdego. Wszystkie dwudniowe wydarzenia festiwalowe są bezpłatne.
29.08.23, 19:30
| internet » informacje | kultura » film
Influencerzy po raz pierwszy na dużym ekranie. Trwają zdjęcia do dokumentu Krystiana Kuczkowskiego
Trwają zdjęcia do filmu dokumentalnego opowiadającego o życiu najbardziej znanych polskich influencerów. Głównymi bohaterami dokumentu są Natalia Karczmarczyk „Natsu”, Kamil Labudda „Budda” oraz Michał Baron „Boxdel”.
20.08.23, 17:00
| kultura » książki
Pociąg do czytania. Wakacyjna Strefa NPRCz 2.0 na dworcach kolejowych
4 sierpnia 2023 r. na Dworcu Wschodnim w Warszawie ruszyła akcja "Pociąg do czytania". Pasażerowie będą mogli czytać książki i korzystać z aktywności przygotowanych przez bibliotekarzy. Akcja odbędzie się także w Katowicach, Gdyni, Krakowie i we Wrocławiu.
19.08.23, 08:00
| kultura » film
Przysięga Ireny. Światowa premiera na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto
„Przysięga Ireny”, polsko-kanadyjska koprodukcja, zakwalifikowała się do udziału w tegorocznym 48. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Koproducentem filmu jest Telewizja Polska.
16.08.23, 09:00
| kultura » książki
Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej pod koniec września w sprzedaży
27 września ukaże się powieść biograficzna pt. "Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej" autorstwa Katarzyny Drogi.
12.08.23, 22:00
| kultura » informacje
Muzyczne Konstelacje na Dziedzińcu Kultury. Kto jeszcze wystąpi?
Od 7 lipca do 25 sierpnia br. dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego stanie się muzycznym obserwatorium. Gwiazdy rocka, electro, jazzu i popu przeniosą swoich gości w różnorodne sfery muzycznego wszechświata.
11.08.23, 10:06
| kultura » książki
Rozpoczął się III nabór wniosków do konkursu Infrastruktura bibliotek 2021-2025 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Można już składać wnioski na zadania dotyczące budowy, przebudowy, modernizacji i adaptacji obiektów bibliotecznych. W ramach konkursu „Infrastruktura bibliotek 2021-2025” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 do dyspozycji jest ponad 84 mln zł.
11.08.23, 07:30
| kultura » informacje
15. edycja SOLANINA zbliża się wielkimi krokami. Kto będzie gościem specjalnym?
23 sierpnia br. wystartuje 15. Solanin Film Festiwal 2023 w Nowje Soli. W czterech konkursach weźmie udział 32 niezależne filmy. W ramach wydarzenia zaplanowano także pokazy przedmierowe i sekcje specjalne.
05.08.23, 22:38
| kultura » informacje
Czas apokalipsy z kobiecej perspektywy. Kulczyk Foundation wspiera pamięć o Powstaniu Warszawskim
2 sierpnia 2023 roku odbył się wernisaż wystawy "Podróż bohaterek" w Muzeum Powstania Warszawskiego, który pokazywał doświadczenia kobiet podczas wojny. Kulczyk Foundation jest partnerem wystawy.
04.08.23, 10:20
| kultura » informacje
Cyfrowa Sowa. Rusza projekt Izby Gospodarki Elektronicznej
„Cyfrowa Sowa” Izby Gospodarki Elektronicznej to seria zajęć online przygotowali profesjonaliści z branży, pod okiem pedagogów. To ludzie, którym zależy na wykształceniu wartości i wiedzy w pokoleniu Z i Alfa, które będą potrzebne młodzieży do bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się w cyfrowym świecie.