21.11.18, 14:00

Przegląd Sportowy – Historia. Nowy dodatek w Przeglądzie Sportowym

Archiwalna okładka "Przeglądu Sportowego"
Fot.: materiały prasowe

W czwartek, 22 listopada br. do „Przeglądu Sportowego” zostanie dołączony nowy cotygodniowy dodatek „Przegląd Sportowy – Historia”. Będzie on poświęcony wydarzeniom i osobom, które na stałe wpisały się w historię polskiego i światowego sportu. 

Premiera pierwszego numeru dodatku „Przegląd Sportowy - Historia” zbiegła się z ogłoszeniem tegorocznych nominacji Plebiscytu Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Roku 2018. Tematem przewodnim pierwszego numeru będzie historia Plebiscytów. „97 lat historii zobowiązuje. To wielka siła Przeglądu Sportowego. Od blisko 100 lat opisujemy sportową rzeczywistość w Polsce, a teraz, dzięki „PS Historia”, razem z Czytelnikami będziemy sobie mogli przypomnieć najpiękniejsze, ale i najbardziej dramatyczne momenty” – mówi Przemysław Rudzki, redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”.

W dodatku „Przegląd Sportowy – Historia” publikowanym co tydzień znajdą się historie, które stały za wielkimi sukcesami sportowymi. Cały dodatek będzie zawierał co najmniej 12 stron treści, która zostanie podzielona na kilka działów o różnej tematyce. Pierwszy z nich, „Wydarzenie”, będzie poświęcony rocznicom sukcesów lub ciekawym wydarzeniom ze świata sportu. Dodatkowo, w każdym wydaniu znajdzie się wywiad z bohaterem bądź świadkiem wspomnianego wydarzenia. 

W dziale „Dzień dobry, kopę lat” czytelnicy będą mogli znaleźć wywiad ze sportowcem dawno niewidzianym na łamach prasy. Z kolei sekcja „Mój zwycięski dzień” będzie historią sportowca, który osobiście przedstawi czytelnikom jeden ze swoich startów w zawodach. Kolejna sekcja „Wielkie kobiety” będzie poświęcona bohaterkom bieżni, rzutni i hal. Redaktorzy „Przeglądu Sportowego” zaprezentują sylwetki takich sław, jak: Irena Szewińska, Renata Mauer czy Elżbieta Duńska-Krzesińska.

Kolejne dwa działy będą związane z piłką nożną. Z „Zapisków z Królestwa” fani futbolu będą mogli zgłębić swoją wiedzę z historii angielskiej piłki. Z kolei „Był sobie piłkarz” będzie przypominać historie zasłużonych, lecz nieco zapomnianych piłkarzy. Na końcu dodatku znajdzie się „Petrospekcja”, która będzie tworzona przez Macieja Petruczenkę. Znajdą się tam autorskie teksty oraz historyczne okładki „Przeglądu Sportowego” z danego dnia, w którym ukazuje się dodatek.

„Przegląd Sportowy - Historia” będzie w każdy czwartek dołączany bezpłatnie do każdego wydania "Przeglądu Sportowego". Redaktorami dodatku będą: Przemysław Rudzki, Paweł Wołosik i Krzysztof Kowalski.

Komentarze

Powiązane

22.07.24, 18:04
| prasa » informacje
Robert Glinkowski prezesem zarządu spółki Pro Media, wydawcy Nowej Trybuny Opolskiej
Polska Press Grupa poinformowała, że 20 lipca 2024 r. nastąpiła zmiana w składzie zarządu spółki Pro Media.
22.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
21.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
20.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
19.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
18.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
17.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
16.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
15.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
14.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 14 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 14 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.