12.11.18, 19:00

Nowy Hitman i postapokalipsa online. Wydawniczy tydzień gier (12-16.11.2018)

Fallout 76
Fot. materiały prasowe

Zbliżająca się połowa listopada br. oznacza ostatnie duże premiery. Główne produkcje wydawane przez największych producentów znajdują się już na rynku, a z każdym kolejnym tygodniem gier AAA będzie coraz mniej. Jakie największe produkcje ukażą się w okresie od 12 do 16 listopada?

Hitman 2

13 listopada br. na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One ukaże się „Hitman 2” – trzecioosobowa gra akcji z elementami skradanymi. Produkcja stanowi kontynuację wydanego w 2016 r. „Hitmana”. Za produkcję tytułu po raz kolejny odpowiedzialne jest IO Interactive, które wykupiło prawo do marki od Square-Enix. Wobec tego wydawcą najnowszej części jest Warner Bros. Interactive Entertainment.

W „Hitmanie 2” gracze po raz kolejny wcielają się w postać Agenta 47 – bezdusznego zabójcy, który bez wahania wykonuje skomplikowane zlecenia swoich klientów. Gra kontynuuje historię z pierwszej części, w której bohater podąża tropem jednego ze swoich klientów.

W produkcji po raz kolejny gracze będą mieli za zadanie eliminować poszczególne cele, stopniowo zbliżając się do fabularnego rozwiązania. W każdej misji będzie należało wytropić przeciwnika i odnaleźć najlepszy sposób na jego eliminację. Aby to osiągnąć, gracze będą mogli podsłuchiwać rozmowy, przebierać się za funkcjonariuszy, poznawać elementy otoczenia i ewentualne nawyki osoby, którą będą musieli zabić.

Nowością w serii jest tryb wieloosobowy, w którym dwójka graczy realizuje wspólne zadania. Tryb nosi miano „Sniper Assassin”. „Hitman 2” po raz kolejny zrealizowany jest przy użyciu silnika Glacier Engine 2, który pozwala na generowanie wielu neutralnych jednostek na jednym obszarze. Gra otrzymała ograniczenie wiekowe PEGI 18.

Wymagania systemowe

Minimalne:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7
Procesor: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD CPU Phenom II X4 940
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lubRadeon HD 7870
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 60 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 10
Procesor: Intel CPU Core i7 4790 4 GHz
Pamięć: 16 GB RAM
Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 1070 lub AMD GPU Radeon RX Vega 56 8GB
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 60 GB dostępnej przestrzeni

Spyro Reignited Trilogy

13 listopada br. na konsolach PlayStation 4 i Xbox One zadebiutuje „Spyro Reignited Trilogy” stanowiący reboot serii, która ujrzała światło dzienne w czasach pierwszego PlayStation. Producentem zestawu jest Toys for Bob, a za wydanie międzynarodowe odpowiada Activision Blizzard. Na rynku polskim wydawcą została Cenega.

„Spyro Reignited Trilogy” to zestaw trzech gier z PlayStation. Są nimi: „Spyro the Dragon”, „Spyro 2: Ripto’s Rage!” oraz „Spyro: Year of the Dragon”. Wszystkie produkcje zostały stworzone od podstaw, z wykorzystaniem nowego silnika graficznego. Oznacza to m.in., że produkcja będzie operowała na nowej, ale nadal bajkowej oprawie wizualnej i stworzonym od podstaw systemie sterowania wspierającym dwie gałki analogowe.

W grach po raz kolejny gracze wcielą się w postać niewielkiego smoka Spyro, który będzie ratował swoich przyjaciół walcząc z przeciwnikami, rozwiązując zagadki i przemierzając platformowe etapy.

„Spyro Reignited Trilogy” umożliwia zabawę tylko w trybie dla pojedynczego gracza. Produkcja otrzymała ograniczenie wiekowe PEGI 7.

Fallout 76

14 listopada br. na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach osobistych zadebiutuje „Fallout 76” – multiplayerowa odsłona serii postapokaliptycznych gier RPG. Za jej produkcję i wydawanie na rynku międzynarodowym odpowiada Bethesda Softworks. Na rynku polskim grę wydaje Cenega.

Nowa odsłona jest w serii pierwszą częścią, która w całości operuje na trybie multiplayer. W „Fallout 76” gracze będą mogli stworzyć od podstaw swoją postać i eksplorować rejony postapokaliptycznej Nowej Kalifornii. Według fabuły rejon ten uniknął zmasowanego ataku nuklearnego, dlatego w odróżnieniu od pozostałych części serii gracze napotkają tutaj zieleń, wodę, ale także skażoną promieniowaniem florę i faunę.

Pod kątem rozgrywki będzie to sandbox online z dużym (czterokrotnie większym niż w „Fallout 4”), otwartym światem, w którym gracze będą wykonywać powierzane im zadania. Rozwój postaci został zmodyfikowany, ale nadal opiera się na systemie S.P.E.C.I.A.L., znanym z poprzednich części. Poszczególni gracze będą mogli spotykać się w wirtualnym świecie i w zależności od woli walczyć ze sobą lub zawierać współprace. Dodatkowo w „Fallout 76” powraca system budowania baz, do których wymagane będą surowce.

Produkcja działa na ulepszonym silniku fizycznym „Fallouta 4”. Pozwala on na generowanie dynamicznego systemu pogody, jak również na modyfikację terenu (w grze ma istnieć możliwość bombardowania terenu pociskami nuklearnymi, aby niszczyć wrogie struktury, ale także pozyskiwać nowe surowce). „Fallout 76” nie zaoferuje trybu dla jednej postaci. Gra otrzymała ograniczenie wiekowe PEGI 18. Wydanie na komputery osobiste nie ukaże się na platformie Steam, a będzie ograniczone do dedykowanej platformy wydawcy – Bethesda.net.

Wymagania systemowe

Minimalne:

System operacyjny: Windows 7/8/10 w wersji 64-bitowej,
Procesor: Intel Core i7-4790 3,6 GHz lub AMD Ryzen 3 1300X 3,5 GHz,
Karta graficzna: NvidiaGeForceGTX 780 lub AMD Radeon R9 285,
Pamięć: 8 GB,
Miejsce na dysku: 60 GB dostępnej przestrzeni.

Zalecane:

System operacyjny: Windows 7/8/10 w wersji 64-bitowej,
Procesor: Intel Core i7-4790 3,6 GHz lub AMD Ryzen 5 1500X 3,5 GHz,
Karta graficzna: NvidiaGeForce GTX 970 lub AMD Radeon R9 290X,
Pamięć: 8 GB,
Miejsce na dysku: 60 GB dostępnej przestrzeni.

Underworld Ascendant

15 listopada br. ukaże się „Underworld Ascendant” – pierwszoosbowa gra RPG. Za jej produkcję odpowiedzialne jest Other Side Entertainment, a za wydanie 505 Games. Produkcja zadebiutuje na komputerach osobistych. Porty na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nindendo Switch przewidziane są na 2019 r. Na czele projektu stanął Paul Neurath – współtwórca „Ultimy” (której następcą jest nazywane „UnderworldAscendant”).

W produkcji gracze wcielają się w jedną z trzech klas wykreowanej przez siebie postaci: maga, wojownika i łotrzyka. W produkcji opowiedziana zostanie historia magicznej krainy, w której trzy rasy walczą o dominację. Większość lokacji będzie rozgrywała się pod ziemią i pozwoli postaci podróżować po lochach, labiryntach i rozmaitych osadach. Jako bohater gracz będzie mógł decydować o losach świata poprzez podejmowane decyzje.

Stworzony system rozwoju postaci umożliwi wybieranie różnych opcji rozwoju. Wobec tego nawet rozpoczynając jako wojownik gracz będzie miał możliwość wybierania umiejętności magicznych. Walka toczyć się będzie w czasie rzeczywistym, jednak poza bezpośrednimi starciami produkcja zaoferuje skradanie i zastawianie pułapek.

„Underworld Ascendant” tworzone jest na silniku graficznym Unity i ma oferować zaawansowany silnik fizyczny. Produkcja dostała ograniczenie wiekowe PEGI 16.

Wymagania systemowe

Minimalne:

Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
System operacyjny: Windows 7/8/10 w wersji 64-bitowej
Procesor: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD FX-8320 3.5 GHz
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: Nvidia GPU GeForceGTX 960 (3GB) lub AMD R9 280 (3GB)
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 45 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane:

Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
System operacyjny: Windows 7/8/10 w wersji 64-bitowej
Procesor: Intel CPU Core i7-6700 lub AMD Ryzen 5 1500x
Pamięć: 12 GB RAM
Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 1060 (6GB) lub Radeon RX 480 (8GB)
DirectX: Wersja 12
Miejsce na dysku: 45 GB dostępnej przestrzeni

The Sims 4: Zostań Gwiazdą

16 listopada swoją premierę będzie miał dodatek do gry „The Sims 4” nazwany „Zostań Gwiazdą”. Produkcja zostanie wydana tylko na komputerach osobistych. Za produkcję odpowiada EA Maxis, za wydanie globalne Electronic Arts Inc., a za wydanie Polskie Electronic Arts Polska. Produkcja zostanie upubliczniona tylko na platformie Origins.

Dodatek rozbudowuje podstawową wersję gry o nową zawartość związaną z możliwością podjęciem zawodu takiego jak aktor czy piosenkarz. Rozpoczynając od mało rozpoznawalnej persony sim gracza będzie mógł piąć się po szczeblach kariery dzięki ćwiczeniom i odpowiedniemu PR-owi (np. w social mediach), aż do momentu zostania gwiazdą. Dodatek wprowadza także nową lokację Del Sol Valley.

„The Sims 4: Zostań Gwiazdą” jako dodatek wymaga podstawowej wersji gry. Produkcja otrzymała ograniczenie wiekowe PEGI 12.

Komentarze

Powiązane

31.05.24, 17:00
| kultura » film
Życie dla Początkujących. Nowa komedia o wampirach od Pawła Podolskiego
Zakończyły się zdjęcia do komedii o wampirach „Życie dla początkujących” w reżyserii Pawła Podolskiego. W rolach głównych Magdalena Maścianica, Michał Sikorski i Bartłomiej Kotschedoff. 
27.05.24, 21:00
| prasa » informacje | kultura » książki
Fernanda Melchor zdobywa Nagrodę Kapuścińskiego
Fernanda Melchor jest laureatką 15. Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Jej książka „To nie jest Miami”, którą na język polski przetłumaczył Tomasz Pindel, a opublikowało Wydawnictwo ArtRage, została uznana przez jury za najlepszy reportaż minionego roku.
26.05.24, 12:46
| kultura » muzyka
Dwie sceny podczas tegorocznej edycji Co Jest Grane Festival
Co Jest Grane Festival 14 i 15 czerwca br. ponownie wypełni muzyką i atrakcjami Park przy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. W tym roku, na terenie imprezy stanie nie jedna, ale dwie sceny.
21.05.24, 12:49
| kultura » muzyka
Zmarł Jan A.P. Kaczmarek
Nie żyje Jan Andrzej Paweł Kaczmarek kompozytor. muzyki do ponad 70 filmów długometrażowych i dokumentalnych oraz polskich i amerykańskich spektakli teatralnych. Jest laureatem Nagrody Akademii Filmowej za muzykę do filmu „Marzyciel” w 2005 r.
17.05.24, 19:15
| kultura » muzyka
Czesław Mozil i młodzi artyści nagrali piosenkę o Kolejach Dolnośląskich
„Koleje ludzkich losów” – to tytuł nowej piosenki Czesława Mozila, którą nagrał razem z młodymi artystami z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W teledysku do utworu polsko-duński twórca wciela się w pracownika Kolei Dolnośląskich.
14.05.24, 23:50
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Śleboda. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu SkyShowtime Original
Serwis SkyShowtime ogłosił rozpoczęcie zdjęć do nowej polskiej produkcji oryginalnej – "Śleboda". Produkcja jest serialową adaptacją popularnego etno-kryminału. W rolach głównych serialu Śleboda wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.
08.05.24, 21:00
| kultura » film
Kultowe Kino. Nowy cykl filmowy w Multikinie
Sieć kin Multikino ruszyło z nowym cyklem filmowym „Kultowe Kino”. Widzowie będą mogli przypomnieć sobie produkcje, które nie tylko zyskały lojalną rzeszę fanów, ale także trwale wpisały się w kanon kultury popularnej.
07.05.24, 12:50
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski
Nie żyje Jan Ptaszyn Wróblewski - muzyk jazzowy, kompozytor, aranżer i dyrygent, dziennikarz i krytyk muzyczny.
05.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Znamy wykonawców koncertów Debiuty i Premiery 61.KFPP w Opolu [lista uczestników]
Rada Artystyczna 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, powołana przez Telewizję Polską i Miasto Opole, wyłoniła uczestników konkursów „Debiuty” i „Premiery”. Tegoroczny festiwal będzie trwał od 31 maja do 2 czerwca 2024 r. Koncerty „Debiuty” i „Premiery” będzie można zobaczyć w pierwszy dzień festiwalu.
04.05.24, 20:00
| kultura » informacje
Alior Bank mecenasem Festiwalu Wodecki Twist
Alior Bank został partnerem strategicznym oraz mecenasem Festiwalu WODECKI TWIST. Wydarzenie organizowane siódmy rok z rzędu stanowi hołd dla twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Tegoroczna edycja odbędzie się 7 i 8 czerwca br. w ICE Kraków.