29.10.18, 20:00
Wręczono Nagrody Naukowe Polityki
Już po raz osiemnasty redakcja tygodnika Polityka wręczyła Nagrody Naukowe POLITYKI. Piątka młodych wybitnych naukowców otrzymała stypendia w wysokości 15 tys. zł, a dziesięcioro finalistów nagrody finałowe po 5 tys. zł.
Oto zdobywcy stypendiów w poszczególnych kategoriach:
NAUKI HUMANISTYCZNE: dr Jan Olaszek, starszy specjalista w Biurze Badań Historycznych w Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.
NAUKI SPOŁECZNE: dr Mateusz Czesław Strzelecki, adiunkt w Instytucie Geografii i Rozwoju Regionalnego na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego.
NAUKI O ŻYCIU: dr Szymon Marian Drobniak, adiunkt w Instytucie Nauk o Środowisku na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
NAUKI ŚCISŁE: dr inż. Daniel Prochowicz, specjalista w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.
NAUKI TECHNICZNE: dr inż. arch. Judyta Maria Cichocka, asystent w Katedrze Historii Architektury, Sztuki i Techniki na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Nagrody finałowe w ramach Nagród Naukowych POLITYKI otrzymali: dr Agnieszka Dauksza z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Piotr Kubiński z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, dr Filip Taterka z Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN, dr Marcin Rzeszutek z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, dr n. med. Jacek Bil z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, dr Witold Nowak z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr hab. n. med. Łukasz Szarpak z Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego w Warszawie, dr hab. inż. Łukasz Marciniak z Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu, dr hab. inż., prof. nadzw. Piotr Oleśkowicz-Popiel z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej, dr hab. inż. Miłosz Kadziński z Wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej.
Stanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertySpecjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyKierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze