17.10.18, 19:00
Kolejny Pomocnik Historyczny POLITYKI. Tym razem o polskich lotnikach na Zachodzie
30 października br. w serii Biografie ukaże się "Pomocnik Historyczny POLITYKI: Polscy lotnicy na Zachodzie. Nie tylko Dywizjon 303".
Skupiają uwagę i podziw, kręci się o nich filmy , wystawia musicale. Piloci biorący udział w największej batalii lotniczej II wojny – Bitwie o Anglię. Ich olbrzymi wysiłek i zwycięstwo zmusiły Hitlera do zmiany planów. Walczyło w niej 145 Polaków. Uznaniem są otoczeni zwłaszcza myśliwcy z Dywizjonu 303, którzy podejmowali podniebne pojedynki i malowali na kadłubach samolotów czarne krzyże symbolizujące kolejnych zestrzelonych wrogów.
Na łamach pisma prezentowane są wszystkie polskie dywizjony, ich historia i zadania. Redakcja pisze o pilotach bombowców, latających nad Francję i Niemcy, o lotnikach wożących nad Polskę cichociemnych, docierających ze zrzutami dla AK i powstania warszawskiego. Nie byłoby wspaniałych pilotów bez ich maszyn. Dlatego hurricane’y i spitfire’y także są ważnymi bohaterami tej opowieści. Stosowane w nich rozwiązania konstrukcyjne decydowały o sukcesie i przeżyciu. Autorzy pokazują temperament i osobowość bohaterów, ich życie codzienne wśród Anglików, a w końcu niełatwe powojenne wybory: powrót do kraju czy emigracja, ze wszystkimi tego konsekwencjami.
"Pomocnik Historyczny POLITYKI Biografie. Polscy lotnicy na Zachodzie" ukaże się 30 października br. Wydanie specjalne liczyć będzie 140 stron, a cena to 19,99 zł.
Stanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertySpecjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyKierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze