31.07.18, 08:00

E-konsumenci najczęściej wybierają odzież i akcesoria

Fot.: Gemius

Według raportu „E-commerce w Polsce 2018. Gemius dla e-Commerce Polska”, ubrania i dodatki to w e-sklepach najchętniej wybierane produkty. Jak pokazują badania, odzież i akcesoria w sieci kupuje 64 proc. badanych. Polacy sięgają do e-sklepów również po książki, płyty i filmy (54 proc.) oraz bilety do kina i teatru (51 proc.).

E-konsumenci zapytani o to, jakie produkty kupują w zagranicznych sklepach internetowych, wskazali, podobnie jak w przypadku polskich e-sklepów, na odzież i akcesoria (52 proc.). Na kolejnych miejscach znalazły się kosmetyki i perfumy (32 proc.) oraz książki i filmy (28 proc.). Inaczej wyglądał ten ranking jeszcze rok temu. W ubiegłym roku najpopularniejszymi produktami kupowanymi w zagranicznych e-sklepach były odzież, gry komputerowe i obuwie (odpowiednio 38 proc., 28 proc. oraz 23 proc.).

Z raportu wynika, że 37 proc. kupujących w sieci deklaruje, że planuje zakup produktów i usług związanych z podróżami i rezerwacjami. Dlaczego plany nie pokrywają się z rzeczywistymi wyborami produktów? Jak wskazują eksperci, być może decyzje o zakupie odzieży i akcesoriów podejmowane są pod wpływem impulsu, stąd ankietowani nie wskazywali tej kategorii w intencjach zakupowych. Taki sam odsetek e-konsumentów wskazał, że zamierza kupić w sieci książki, płyty i filmy oraz bilety do kina i teatru (31 proc.).

Raport  „E-commerce w Polsce 2018. Gemius dla e-Commerce Polska” przygotowała firma Gemius we współpracy z Izbą Gospodarki Elektronicznej. Prezentowane w raporcie badanie zostało zrealizowane w formie ankiety elektronicznej z wykorzystaniem techniki CAWI (ang. computer-assisted web interview) na reprezentatywnej próbie 1500 internautów mających co najmniej 15 lat. Dane zbierano na przełomie marca i kwietnia 2018 r.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.