31.07.18, 08:00

E-konsumenci najczęściej wybierają odzież i akcesoria

Fot.: Gemius

Według raportu „E-commerce w Polsce 2018. Gemius dla e-Commerce Polska”, ubrania i dodatki to w e-sklepach najchętniej wybierane produkty. Jak pokazują badania, odzież i akcesoria w sieci kupuje 64 proc. badanych. Polacy sięgają do e-sklepów również po książki, płyty i filmy (54 proc.) oraz bilety do kina i teatru (51 proc.).

E-konsumenci zapytani o to, jakie produkty kupują w zagranicznych sklepach internetowych, wskazali, podobnie jak w przypadku polskich e-sklepów, na odzież i akcesoria (52 proc.). Na kolejnych miejscach znalazły się kosmetyki i perfumy (32 proc.) oraz książki i filmy (28 proc.). Inaczej wyglądał ten ranking jeszcze rok temu. W ubiegłym roku najpopularniejszymi produktami kupowanymi w zagranicznych e-sklepach były odzież, gry komputerowe i obuwie (odpowiednio 38 proc., 28 proc. oraz 23 proc.).

Z raportu wynika, że 37 proc. kupujących w sieci deklaruje, że planuje zakup produktów i usług związanych z podróżami i rezerwacjami. Dlaczego plany nie pokrywają się z rzeczywistymi wyborami produktów? Jak wskazują eksperci, być może decyzje o zakupie odzieży i akcesoriów podejmowane są pod wpływem impulsu, stąd ankietowani nie wskazywali tej kategorii w intencjach zakupowych. Taki sam odsetek e-konsumentów wskazał, że zamierza kupić w sieci książki, płyty i filmy oraz bilety do kina i teatru (31 proc.).

Raport  „E-commerce w Polsce 2018. Gemius dla e-Commerce Polska” przygotowała firma Gemius we współpracy z Izbą Gospodarki Elektronicznej. Prezentowane w raporcie badanie zostało zrealizowane w formie ankiety elektronicznej z wykorzystaniem techniki CAWI (ang. computer-assisted web interview) na reprezentatywnej próbie 1500 internautów mających co najmniej 15 lat. Dane zbierano na przełomie marca i kwietnia 2018 r.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.