29.05.18, 14:00

Super Express zmienia witrynę internetową i strukturę organizacyjną redakcji

Logo "Super Expressu"
Fot.: materiały prasowe

„Super Express” uruchomił nową witrynę internetową, która ma łączyć potencjał gazety drukowanej z newsowym charakterem treści online. Dla podkreślenia synergii ujednolicono nazwę i logotyp wydania gazetowego i internetowego. Zintegrowano również pracę obu zespołów redakcyjnych.

Tworzymy treści, które można wykorzystywać dynamicznie i na wielu płaszczyznach, realizując potrzeby odbiorców zarówno mediów cyfrowych, jak i analogowych. Przyjęta strategia ‘digital first’ to scentralizowana operacja, w której wszystkie treści cyfryzowane są w jednym CMS-ie i rozpowszechniane poprzez różne kanały dystrybucji pod silną marką Super Expressu lub pod markami partnerskimi” – mówi Ewa Lampart, wiceprezes ZPR Media SA i dyrektor zarządzający Grupy Super Express.

Nowa strona główna serwisu „Super Expressu” ma nawiązywać graficznie do pierwszej strony gazety drukowanej. Pojawiają się na niej duże, mające przyciągać wzrok grafiki, będące nowością wśród polskich witryn. Artykuły z wydania papierowego wzbogacone są o dodatkowe zdjęcia, wideo, wypowiedzi bohaterów i elementy dające pełniejszy obraz konkretnego wydarzenia. Przebudowano także wersję mobilną serwisu, co jest widoczne szczególne w przypadku galerii zdjęć, prezentowanych w całości na stronie artykułu (bez konieczności klikania przez kolejne podstrony). Główne działy nowej witryny „Super Expressu” to: Wiadomości, Rozrywka, Superbiznes, Sport, Auto, Gotowanie, Seriale oraz Styl życia.

„Łączymy oryginalne treści, z jakich znany jest „Super Express”, z ogromnym potencjałem portalu odnotowującego regularne wzrosty liczby odsłon i użytkowników. W Internecie chcemy przedstawiać szerszy kontekst tematów opisanych w druku. Nowa strona główna została stworzona i będzie zarządzana w taki sposób, aby „Super Express” stał się portalem pierwszego wyboru dla jak największej liczby użytkowników” – mówi Bartłomiej Łęczek, redaktor naczelny serwisu „Super Expressu”.

Zmieniono również strukturę organizacyjną redakcji. Wydawcy papierowego i internetowego wydania „Super Expressu” ściśle ze sobą współpracują. Każdy dziennikarz tworzy treści zarówno do gazety, jak i na stronę.

Serwis „Super Expressu” odnotował w kwietniu br. prawie 6 mln realnych użytkowników i 39,2 mln odsłon. W porównaniu do kwietnia 2017 r. liczba realnych użytkowników wzrosła o 9 proc., a odsłon – o 25 proc. (dane: Gemius/PBI, IV 2018 r., dynamika w porównaniu do IV 2017 r.). Witryna „Super Expressu” jest trzecim pod względem liczby użytkowników serwisem internetowym dzienników ogólnopolskich.

Komentarze

Powiązane

22.05.24, 20:41
| prasa » informacje
Tele Tydzień Ekstra – Euro. Niezbędnik kibica od Wydawnictwa Bauer
22 maja br. na rynku prasowym ukazał się magazyn „Tele Tydzień Ekstra – „Euro” (Wydawnictwo Bauer) – poświęcony Mistrzostwom Europy w piłce nożnej.
22.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 maja?
21.05.24, 10:26
| prasa » ludzie
Marcin Madej przeszedł do Grupy INFOR PL. Będzie odpowiedzialny za rozwój obszaru cyfrowych subskrypcji DGP
Na początku maja br. stanowisko Head of Subscription w Dzienniku Gazecie Prawnej objął Marcin Madej. Blisko dwie dekady doświadczenia na rynku wydawniczym będzie wykorzystywać w Grupie INFOR PL jako osoba odpowiedzialna za rozwój obszaru cyfrowych subskrypcji DGP.
21.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 maja?
19.05.24, 19:16
| prasa » informacje
Lidia Garbaczuk, była szefowa Biura Strategii Medialnych PAP, dołącza do Newserii
Lidia Garbaczuk w maju br. dołączyła do zespołu Newserii jako osoba odpowiedzialna za rozwój oferty agencji oraz współpracę ze strategicznymi klientami. Przez ostatnie cztery lata była szefową Centrum Prasowego Polskiej Agencji Prasowej oraz pełniła funkcję dyrektora Biura Strategii Medialnych PAP. 
19.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 maja?
18.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 maja?
17.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 maja?
16.05.24, 16:00
| prasa » informacje
35. urodziny miesięcznika Pani
Magazyn „PANI” to jeden z najstarszych magazynów kobiecych w Polsce. Powstał w 1989 r. , kiedy wydawca pisma „Kobieta i Życie” postanowił stworzyć nowy kwartalnik poradniczo-relaksowy. 17 maja br. na rynku ukaże się urodzinowe wydanie pisma.
16.05.24, 07:45
| prasa » informacje
Kolporter rozwija i modernizuje sieć saloników
Nowe saloniki i kolejne zmodernizowane punkty – to bilans prac w sieci Kolportera w pierwszym kwartale 2024 roku.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy