29.05.18, 14:00

Super Express zmienia witrynę internetową i strukturę organizacyjną redakcji

Logo "Super Expressu"
Fot.: materiały prasowe

„Super Express” uruchomił nową witrynę internetową, która ma łączyć potencjał gazety drukowanej z newsowym charakterem treści online. Dla podkreślenia synergii ujednolicono nazwę i logotyp wydania gazetowego i internetowego. Zintegrowano również pracę obu zespołów redakcyjnych.

Tworzymy treści, które można wykorzystywać dynamicznie i na wielu płaszczyznach, realizując potrzeby odbiorców zarówno mediów cyfrowych, jak i analogowych. Przyjęta strategia ‘digital first’ to scentralizowana operacja, w której wszystkie treści cyfryzowane są w jednym CMS-ie i rozpowszechniane poprzez różne kanały dystrybucji pod silną marką Super Expressu lub pod markami partnerskimi” – mówi Ewa Lampart, wiceprezes ZPR Media SA i dyrektor zarządzający Grupy Super Express.

Nowa strona główna serwisu „Super Expressu” ma nawiązywać graficznie do pierwszej strony gazety drukowanej. Pojawiają się na niej duże, mające przyciągać wzrok grafiki, będące nowością wśród polskich witryn. Artykuły z wydania papierowego wzbogacone są o dodatkowe zdjęcia, wideo, wypowiedzi bohaterów i elementy dające pełniejszy obraz konkretnego wydarzenia. Przebudowano także wersję mobilną serwisu, co jest widoczne szczególne w przypadku galerii zdjęć, prezentowanych w całości na stronie artykułu (bez konieczności klikania przez kolejne podstrony). Główne działy nowej witryny „Super Expressu” to: Wiadomości, Rozrywka, Superbiznes, Sport, Auto, Gotowanie, Seriale oraz Styl życia.

„Łączymy oryginalne treści, z jakich znany jest „Super Express”, z ogromnym potencjałem portalu odnotowującego regularne wzrosty liczby odsłon i użytkowników. W Internecie chcemy przedstawiać szerszy kontekst tematów opisanych w druku. Nowa strona główna została stworzona i będzie zarządzana w taki sposób, aby „Super Express” stał się portalem pierwszego wyboru dla jak największej liczby użytkowników” – mówi Bartłomiej Łęczek, redaktor naczelny serwisu „Super Expressu”.

Zmieniono również strukturę organizacyjną redakcji. Wydawcy papierowego i internetowego wydania „Super Expressu” ściśle ze sobą współpracują. Każdy dziennikarz tworzy treści zarówno do gazety, jak i na stronę.

Serwis „Super Expressu” odnotował w kwietniu br. prawie 6 mln realnych użytkowników i 39,2 mln odsłon. W porównaniu do kwietnia 2017 r. liczba realnych użytkowników wzrosła o 9 proc., a odsłon – o 25 proc. (dane: Gemius/PBI, IV 2018 r., dynamika w porównaniu do IV 2017 r.). Witryna „Super Expressu” jest trzecim pod względem liczby użytkowników serwisem internetowym dzienników ogólnopolskich.

Komentarze

Powiązane

02.12.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 2 grudnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 2 grudnia?
01.12.23, 15:51
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Michał Piasecki zastępcą redaktora naczelnego dziennika Fakt
Michał Piasecki w roli zastępcy redaktora naczelnego Faktu dołączył do redakcji 1 grudnia br. Nowy wicenaczelny ma odpowiadać za kwestie online oraz za dalszy rozwój serwisu Fakt.pl.
01.12.23, 11:02
| prasa » informacje
Małgorzatą Rozenek- Majdan na okładce magazynu Twój Styl - Kobieta w biznesie
1 grudnia br. na rynku prasowym ukaże się wydanie specjalne „Twojego Stylu” – „Kobieta w biznesie” (Wydawnictwo Bauer).
01.12.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 1 grudnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 1 grudnia?
30.11.23, 15:00
| prasa » informacje
Matematyka jest wszędzie. IX edycja Festiwalu Matematyki od Wyborczej
W sobotę, 2 grudnia br. w siedzibie Agory i „Wyborczej” w Warszawie (przy ulicy Czerskiej 8/10) matematyki odbędzie się dziewiąta edycja “Festiwalu Matematyki” skierowanego do dzieci, rodziców i nauczycieli. W tym roku impreza odbywać się będzie pod hasłem “Matematyka jest wszędzie”.
30.11.23, 13:48
| prasa » informacje
Grupa Bauer Media z nową identyfikację wizualną
Grupa Bauer Media wprowadziła 30 listopada br. nową identyfikację wizualną, która ma odzwierciedlać sposób, w jaki firma ewoluowała w czasie i ambicję dalszego przyspieszania jej transformacji.
30.11.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 30 listopada (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 30 listopada?
29.11.23, 20:57
| prasa » informacje
Mateusz Damięcki na okładce wydania specjalnego Twojego Stylu MAN
29 listopada br. na rynku prasowym ukazało się wydanie specjalne "Twojego Stylu" MAN (Wydawnictwo Bauer).
29.11.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 29 listopada (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 29 listopada?
28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.