24.05.18, 14:00

Michał Hrebień o NOBOX TV: Naszą siłą są własne pomysły

Michał Hrebień
Fot.: archiwum rozmówcy

Z Michałem Hrebieniem, Prezesem Zarządu Grupy Nucity, nadawcą nowego kanału NOBOX TV, rozmawiał Kuba Wajdzik .

Kuba Wajdzik: Na rynku TV zadebiutował nowy kanał. Skąd wziął się pomysł na kanał jednak zupełnie różny od tych, które są dostępne na naszym rynku?
Michał Hrebień: Pomysł na własny kanał TV zrodził się na początku 2017 r. Jako Nucity Production – producent formatów dla różnych stacji TV, zorientowaliśmy się, że posiadamy bardzo dużo niewykorzystanego kontentu oraz jeszcze więcej pomysłów na programy. Wtedy powstał pomysł, aby produkować coś dla siebie i spróbować sił jako nadawca. Długo analizowaliśmy rynek, nasze możliwości i preferencje widzów i stwierdziliśmy, że powinniśmy stworzyć kanał poradnikowy.

KW: Kto będzie tworzył ofertę stacji?
MH: Ofertę stacji tworzymy sami. Znamy branżę TV od wielu lat, obserwujemy rynek, analizujemy produkcje, które już produkowaliśmy dla innych stacji. Jednak potrzebowaliśmy wsparcia podczas układania pierwszej ramówki, dlatego na pewnym etapie doradzała nam w tej kwestii Małgorzata Golińska.

KW: Stawiacie na własny kontent. Co znajdzie się w początkowej fazie rozwoju kanału?
MH: Tak, oferta NOBOX TV to w 90 proc. produkcje własne. Są to programy o tematyce poradnikowej, ale również rozmowy z ciekawymi ludźmi oraz jeden program muzyczny – koncert życzeń. Do współpracy zaprosiliśmy ciekawych prezenterów, którzy są fachowcami w swoich dziedzinach. W ten sposób powstały programy takie jak „Dobre bo polskie” o przetwórstwie domowym, „Niezłe ziółko” o ziołolecznictwie, „Adam, pomóż!” o majsterkowaniu, czy „Zdrowotne ABC” i „Astrokosmetyka” o zdrowiu i urodzie. Swój program prowadzi również Anna Kalata, która rozmawia ze swoimi gośćmi o swoich pasjach. W ramówce mamy również programy o aktywnym spędzaniu wolnego czasu i porady prawne.

KW: A co z zagranicznymi programami?
MH: W chwili obecnej nie planujemy zakupu zagranicznych formatów. Stawiamy na własną produkcję.

KW: Rozumiem, że stawiacie przede wszystkim na target kobiecy. A mężczyźni też będą mogli coś znaleźć w ofercie kanału?
MH: Oczywiście. Mimo, że ofertę NOBOX TV kierujemy głównie do kobiet, to mężczyźni znajdą coś dla siebie. Tak naprawdę tematyka części naszych produkcji jest skierowana do wszystkich, bo czemu mężczyźni nie mieliby się zainteresować programem o robieniu domowej białej kiełbasy, o stworzeniu żyrandola z globusa, czy chociażby o tym gdzie spędzić wolny czas poza miastem? Jestem pewien, że nasze treści chętnie będą oglądać również panowie, co zresztą już widać po aktywności na portalach społecznościowych.

KW: Rynek TV nie jest z gumy. Wiele ciekawych inicjatyw niestety nie przetrwało próby czasu. Wierzycie w swój pomysł?
MH: Oczywiście, rynek nie jest z gumy. My jednak uważamy, że jest miejsce na jeszcze jeden kanał poradnikowy. Naszą siłą jest to, że mamy własne programy, własne pomysły i nie kupujemy licencji do formatów. Widz przełączając się na nasz kanał ma pewność, że nie zobaczy po raz kolejny odcinka, który widział już na czterech innych kanałach. Myślę, że to jest nasza siła i w tym czynniku upatrywałbym naszego sukcesu. Po roku działalności, chcemy wykazywać się oglądalnością powyżej wymaganego progu dla domu mediowego. Przede wszystkim jednak chcemy, aby marka NOBOX TV zadomowiła się w świadomości widzów w całym kraju.

KW: Jakie są pierwsze opinie widzów i branży?
MH: Bardzo przychylne. Ludzie piszą do nas oraz bezpośrednio do naszych prezenterów. Jest odzew na portalach społecznościowych. Poza tym, o starcie naszego kanału napisało wiele branżowych (i nie tylko) portali. Jest również krytyka kanału, ale bardzo konstruktywna. Widzowie piszą co by poprawili w nadawaniu, jakie by chętnie widzieli programy na antenie itp. Te uwagi dotyczą niuansów. Dla przykładu dostajemy informacje, że logo na wizji jest trochę za duże, lub że jest problem z EPG. Są to dla nas bardzo istotne informacje, z których chętnie korzystamy.

KW: Własny kontent kosztuje. Z czego będzie utrzymywać się kanał?
MH: Oczywiście, własny kontent kosztuje, lecz przez lata produkcji dla zewnętrznych podmiotów, wypracowaliśmy sobie procedury pozwalające na oszczędności. Kanał będzie się utrzymywał z reklam, sponsoringu oraz aktywności PREMIUM SMS i IVR. Posiadamy również własną markę telesprzedażową – SHOPER TV. W chwili obecnej trwają rozmowy z domem mediowym, jest jednak jeszcze za wcześnie by mówić o szczegółach.

KW: Kanał jest dostępny na Multipleksie Katowice Kosztowy. To dość odważne wejście na NTC. Gdzie jeszcze jesteście dostępni?
MH: Naszą dystrybucją zajmuje się firma DELEGATA. Wraz z nimi stworzyliśmy plan dystrybucji na najbliższy rok. Śląski Multipleks jest pierwszym krokiem w realizacji tego planu. W chwili obecnej jesteśmy dostępni w EVIO, SGT, PLIX tak więc mamy otwartą drogę aby połączyć się z sieciami kablowymi w całym kraju. Takie są nasze plany.

KW: Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Powiązane

20.09.23, 17:30
| telewizja / VOD » informacje
Love me or Leave me. Kochaj albo rzuć. Premiera formatu w TVP HD
W czwartek, 28 września br. o godz. 21:25 w TVP HD odbędzie się premiera reality show „Love me or leave me. Kochaj albo rzuć”. W programie osiem zakochanych par, które wkrótce staną na ślubnym kobiercu, sprawdzi, czy ich związki są dobrze
dobrane.
20.09.23, 13:29
| telewizja / VOD » informacje
Bogdan Łazuka i Michał Milowicz gospodarzami programu Och! Kabaret w Kino Polska
W październiku br. Kino Polska zaprezentuje kolejną odsłonę swojego rozrywkowego show pod nowym tytułem „Och! Kabaret”. Program poprowadzi duet – Bogdan Łazuka i Michał Milowicz. 
20.09.23, 11:00
| telewizja / VOD » informacje
TVP ogłosiła nominacje do nagród III Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego & Forum Heart of Europe
Telewizja Polska ogłosiła listę nominacji do nagród III Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego & Forum Heart of Europe. Najlepsze produkcje, zgłoszone przez nadawców publicznych z 14 krajów regionu, zostały wybrane przez jury złożone z międzynarodowych ekspertów branży TV.
20.09.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
KPOP NATION święto muzyki K-POP na żywo tylko w serwisie VOD.pl
23 września br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się koncert "KPOP NATION" dedykowany fanom K-POPu. Wydarzenie będzie transmitowane na VOD.pl. Podczas koncertu wystąpią najpopularniejsze gwiazdy tego gatunku.
19.09.23, 16:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Mistrzostw Europy siatkarzy chętnie oglądany w TVP i Polsacie Sport
Finałowy mecz reprezentacji Polski z Włochami w siatkówce mężczyzn w ramach Mistrzostw Europy był chętnie oglądany zarówno na antenach Telewizji Polskiej jak i w Polsacie Sport.
19.09.23, 09:26
| telewizja / VOD » informacje
48. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni na antenie TVP Kultura
W Konkursie Głównym 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni znalazło się pięć koprodukcji Telewizji Polskiej. O Złote i Srebrne Lwy powalczą: „Figurant” Roberta Glińskiego, „Raport Pileckiego” Krzysztofa Łukaszewicza, „Święty” Sebastiana Buttnego, „Fin del Mundo?” Piotra Dumały oraz „Kos” Pawła Maślony.
18.09.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Spotkania Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa w TVP Sport
Telewizja Polska nabyła prawa do transmisji wszystkich spotkań Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa rozgrywanych w fazach grupowych Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy.
16.09.23, 18:00
| telewizja / VOD » informacje
Czysta Polska zaczyna się w Twoim domu. Nowa odsłona kampanii społecznej Stowarzyszenia Program Czysta Polska w Polsacie
Od 1 września br. widzowie kanałów nadawanych przez Telewizję Polsat mogą oglądać nowe spoty Stowarzyszenia Program Czysta Polska powstałe w ramach kampanii społecznej „Czysta Polska zaczyna się w Twoim domu”. 
15.09.23, 19:30
| telewizja / VOD » informacje
Razem dla bezpiecznych granic. Telewizja Polska organizuje koncert w Suwałkach
W niedzielę, 17 września br., w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę, TVP zorganizuje koncert „Razem dla bezpiecznych granic”, który odbędzie się w Suwałkach. W koncercie udział wezmą, m.in. Krzysztof Cugowski, Natasza Urbańska, Viki Gabor i Łukasz Drapała.
15.09.23, 18:00
| telewizja / VOD » informacje
Dokument Pisklaki Lidii Dudy nominowany w konkursue Prix Italia 2023
Koprodukcja Telewizji Polskiej pt. „Pisklaki” w reż. Lidii Dudy została nominowana do nagrody w konkursie Prix Italia 2023 w kategorii Telewizyjny Film Dokumentalny (TV Documentary). Nagrody Prix Italia przyznawane twórcom radia, telewizji i internetu należą do najstarszych i najbardziej prestiżowych branżowych wyróżnień w Europie.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.