07.05.18, 10:00

Jan Maria Jackowski kontra Super Express. Polityk zapowiada podjęcie kroków prawnych

Logo "Super Expressu"
Fot.: materiały prasowe

Jan Maria Jackowski, senator Prawa i Sprawiedliwości, po publikacji „Super Expressu”, zapowiedział podjęcie kroków prawnych.

W ubiegłym tygodniu, „Super Express” opublikował zdjęcia z nagiej kąpieli senatora PiS na dzikiej plaży nad Bałtykiem. Do publikacji odniósł się zainteresowany polityk. „Ustosunkowując się do publikacji "Super Expressu" z dnia 30 kwietnia 2018 oświadczam, iż jest ona całkowicie bezprawna. Wspomniana gazeta dopuściła się ciężkiego naruszenia moich dóbr osobistych, a także najbardziej podstawowych zasad etyki dziennikarskiej” – napisał senator w oświadczeniu.

Jak podkreśla Jackowski, trudno wyobrazić sobie jakikolwiek powód usprawiedliwiający publikowanie zdjęć z sytuacji absolutnie prywatnej. „Niezależnie od wykonywanego zawodu, każdy z nas ma prawo do prywatności i niezakłóconego wypoczynku - bez kamer i aparatów. Zdjęcia zostały wykonane podczas mojego czasu wolnego, a nie w trakcie wykonywania przeze mnie jakichkolwiek obowiązków zawodowych. Nie sposób uznać, iż każdy polityk jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu osobą publiczną. Uważam, że nikomu nie została przeze mnie wyrządzona krzywda, czego nie można powiedzieć o publikacji - ja oraz moja rodzina w ciągu kilku godzin staliśmy sie obiektem nienawistnych komentarzy i wiadomości” – podkreślił polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Z uzyskanych przeze mnie informacji wynika, że nie jest to pierwsza publikacja twego typu, opublikowana przez to medium. Najwidoczniej jest to standard postępowania, mający na celu poszerzenie kręgu odbiorców i zwiększenie swoich przychodów. Natomiast tego typu zachowanie może wypełniać znamiona przestępstwa opisanego w art. 191a kodeksu karnego, a także naruszać moją godność oraz prawo do prywatności”- napisał w oświadczeniu Jackowski. Jednocześnie zapowiedział podjęcie kroków prawnych. „Oświadczam, iż podejmę wszelkie prawem przewidziane kroki celem obrony moich słusznych praw - również po to, aby taka sytuacja ni nie powtórzyła się po raz kolejny. W najbliższym czasie złożę zawiadomienie do prokuratury i wystąpię na drogę cywilną” – zapowiedział Jan Maria Jackowski.

Komentarze

Powiązane

18.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 kwietnia?
17.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 kwietnia?
16.04.24, 20:28
| prasa » informacje
Świat Wiedzy Extra. 150 pytań i odpowiedzi
17 kwietnia br. na rynku prasowym ukaże się najnowsze wydanie magazynu „Świat Wiedzy Extra” (Wydawnictwo Bauer).
16.04.24, 15:30
| prasa » informacje
Wysokie Obcasy świętują 25. urodziny
Wysokie Obcasy obchodzą w kwietniu br. 25 urodziny. Redakcja serwisu przypomina 25 przełomowych tekstów magazynu, a 13 kwietnia br. ukazało się jubileuszowe wydanie z 25 najlepszymi okładkami.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
16.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 kwietnia?
15.04.24, 13:12
| prasa » ludzie
Dział sprzedaży Wyborczej wzmacnia warszawski region
W kwietniu br. nastąpiły zmiany w zespole zajmującym się sprzedażą reklam w mediach marki „Wyborcza”. Mateusz Gros objął stanowisko kierownika ds. sprzedaży agencyjnej w „Wyborczej” i Wyborcza.pl, a Wioletta Napurka – dyrektorki sprzedaży w regionie Warszawa.
15.04.24, 11:54
| prasa » informacje
Polska Press Grupa rozstaje się z redaktorem naczelnym Dziennika Łódzkiego i Expressu Ilustrowanego
Zarząd Polska Press Grupy informuje pożegnał się z kolejnym redaktorem naczelnym – tym razem „Dziennika Łódzkiego i „Expressu Ilustrowanego.
15.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 kwietnia?
14.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 14 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 14 kwietnia?
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy