25.01.18, 13:00

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang na antenie Polskiego Radia

Logo Polskiego Radia
Fot.: materiały prasowe

Polskie Radio jest jedyną w naszym kraju radiofonią z wyłącznymi prawami do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Obszerne relacje znajda się na antenie m.in. Jedynki i Trojki. 

9 lutego br., w południowokoreańskim Pjongczang zapłonie znicz olimpijski – symbol rozpoczęcia XXIII Zimowych Igrzysk. Polskie Radio igrzyska relacjonuje od 1936 roku. „Obsługa Igrzysk Olimpijskich jest jednym z najważniejszych zadań wpisanych w misję Polskiego Radia jako nadawcy publicznego, odpowiedzialnego za budowanie wspólnotowych przeżyć i propagowanie idei honorowej rywalizacji” – mówi Jacek Sobala, Prezes Polskiego Radia. „Dla naszych ekip dziennikarskich jest to również zadanie prestiżowe, gdyż wielki sport od lat otoczony jest miłością zarówno słuchaczy, jak i całego Polskiego Radia. Ta dobra atmosfera wokół tematyki sportowej sprawia, że Polskie Radio ciągle przyciąga najzdolniejszych dziennikarzy. Nasi sprawozdawcy sportowi zawsze uchodzili za mistrzów w swoim fachu, a ich barwne relacje i profesjonalne komentarze mają miliony entuzjastów” – dodaje Sobala.

Polskie Radio jest jedyną radiofonią w Polsce, która zakupiła prawa do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Zapewnia to publicznemu nadawcy wyłączność w relacjach z obiektów olimpijskich oraz w wywiadach na terenie związanym z Igrzyskami. O randze Polskiego Radia świadczy także wieloletnia umowa partnerska, podpisana w styczniu 2018 roku z Polskim Komitetem Olimpijskim. Na mocy tej umowy PKOl udzielił Polskiemu Radiu praw do wykorzystywania tytułu „Oficjalny Partner Medialny PKOl” oraz Symbolu Olimpijskiego i Olimpijskich Oznaczeń. Dzięki współpracy z PKOl słuchacze Polskiego Radia otrzymają m.in. możliwość bliskiego, ekskluzywnego kontaktu z najwybitniejszymi polskimi sportowcami, trenerami i ekspertami.

Igrzyska relacjonować będą: Cezary Gurjew (łyżwiarstwo szybkie i short track), Sylwia Urban (biathlon, bobsleje, saneczkarstwo i narciarstwo alpejskie), Tadeusz Kwaśniak (skoki narciarskie, bobsleje, biegi narciarskie),Krzysztof Klepczyński (skoki narciarskie i snowboard) i Marek Solecki (skoki narciarskie, bobsleje, biegi narciarskie), Tomasz Gorazdowski (reporter Trójki), Witold Banach (reporter). Od strony realizacyjno-technicznej wspierać ich będzie inżynier Michał Jakubik.
Sylwia Urban, Cezary Gurjew, Marek Solecki, Tadeusz Kwaśniak i Krzysztof Klepczyński poprowadzą specjalne Studio Olimpijskie Polskiego Radia w Pjongczang. O wydarzeniach i przebiegu Ceremonii Otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich opowiedzą słuchaczom Cezary Gurjew i Marek Solecki, zaś o Ceremonii Zamknięcia – Cezary Gurjew i Tadeusz Kwaśniak.
Tradycyjnie najwięcej relacji, transmisji, wywiadów i materiałów z Zimowych Igrzysk Olimpijskich pojawi się w programie radiowej Jedynki. Reporterzy Polskiego Radia będą obecni podczas wszystkich finałów. Meldunki z Korei złożą się na specjalną audycję „Prosto z Pjongczang”, nadawaną z Korei codziennie „na żywo”, co godzinę od godz. 4.00.

Codziennie od jednej do 2,5 godz. będzie trwało w Jedynce „Studio Pjongczang 2018”, prezentujące najważniejsze wydarzenia i bohaterów Igrzysk, podsumowujące kolejne finały i omawiające rezultaty we wszystkich olimpijskich dyscyplinach. Ekipa Polskiego Radia planuje łączyć się z Koreą Południową zawsze, gdy polski sportowiec będzie walczyć o medal. Oprócz tego każdy dzień wypełnią przygotowywane „na miejscu” wywiady i reportaże.

Słuchacze radiowej Trójki będą spotykać się z Tomaszem Gorazdowskim. Codziennie w godz. 7.40 i 16.20 będzie on relacjonować Igrzyska w Trójkowym „Studiu Olimpijskim”, serwisach informacyjnych oraz w audycji „Trzecia Strona Medalu” w niedziele w godz. 17.00-19.00.

Dużo uwagi XXIII Igrzyskom Olimpijskim poświeci też radiowa Czwórka. I tak np. jej popołudniowe przeglądy sportowe przekształcą się w „Czwórkowy Przegląd Olimpijski” (od poniedziałku do piątku o godz. 16. 45, sob.-niedz. o 22.00), zaś w audycji „Strefa sportu” obecne będą informacje i materiały dotyczące Igrzysk. Antena planuje również wejścia „na żywo” przy startach czołowych polskich reprezentantów oraz spojrzenie na Igrzyska pod kątem kulturowym („Stacja Kultura”) i muzycznym („TOP”). Dla swoich słuchaczy informacje z aren olimpijskich przygotowuje również PR24 – w ramach „Magazynu Olimpijskiego” emitowanego codziennie w godz. 13.05-13.15.

Od 9 do 25 lutego zmagania sportowe w Korei Południowej można będzie też śledzić na stronach portalu PolskieRadio.pl w specjalnie z tej okazji przygotowanym serwisie. W serwisie każdego dnia dziennikarze prowadzić będą relację na żywo z Igrzysk. Pojawią się w niej najbardziej aktualne i najbardziej interesujące dla Polaków informacje ze wszystkich aren. Codzienne sprawozdania uzupełnią materiały dźwiękowe przygotowywane przez dziennikarzy Polskiego Radia, pracujących na miejscu w Pjongczang. Na bieżąco będą zamieszczane też pilne wiadomości napływające z Korei, ciekawostki, galerie zdjęć, komentarze ekspertów, wywiady z zawodnikami i trenerami, eksperckie analizy. W serwisie znajdą się też sylwetki każdego z reprezentantów Polski. Na stronach Polskiego Radia będzie można uzyskać dostęp do terminarza poszczególnych zawodów. W specjalnej zakładce zostały opisane obiekty olimpijskie, gdzie toczyć się będzie walka o medale. W serwisie będą również publikowane relacje dziennikarskie z radiowej Jedynki i Trójki.

XXIII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim na antenach Polskiego Radia poświęcona zostanie kampania promocyjna, obejmująca TVP Sport, TVP INFO, Polsat Sport oraz TV Republika. Kampanię przygotowała Agencja Promocji Polskiego Radia.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy