14.12.17, 08:00

Nielsen Audience Measurement rozbuduje panel i wprowadzi Streaming meter

Fot.: Pixabay, licencja otwarta

Nielsen Audience Measurement chce rozbudować panel telewizyjny i wprowadzić nowe narzędzie do pomiaru wideo online.

Nielsen Audience Measurement przygotował raport pt. „Przed ekranem – konsument w świecie wielu platform”. Badanie przeprowadzone przez Nielsen wykazało, że 54 proc. polskich internautów ogląda treści video w Internecie, jako uzupełnienie tradycyjnej telewizji. 98 proc. konsumentów ogląda treści wideo online w domu. W związku z tym, aby zapewnić pełniejszy pomiar treści oglądanych przez odbiorców NAM planuje wprowadzenie nowego narzędzia badawczego, które wymaga powiększenia panelu.

Obecnie panel do pomiaru oglądalności linearnej liczy dwa tysiące gospodarstw domowych. Firma planuje jednak jego rozbudowę do pięciu tysięcy. Dodatkowo Nielsen podążając za bieżącym trendem wzrostu popularności wideo online, zdecydował się na wprowadzenie nowego narzędzia o nazwie streaming meter (specjalny router), który za pomocą połączenia z Internetem ma mierzyć oglądalność treści wideo w danym gospodarstwie domowym. Streaming meter ma dostarczać m.in. takich danych jak: pasywny pomiar transmisji strumieniowej na wszystkich urządzeniach cyfrowych; informacje o platformach wykorzystywanych lub oglądanych poprzez TV / non-TV oraz bieżące informacje o wykorzystywaniu TSV, Catch Up, VOD (ipla,vod.tvp.pl. Player.pl) lub OTT (Netflix, Showmax).

W odpowiedzi na wyzwania, jakie stawia przed nami rozwijająca się technologia transmisji treści video przygotowaliśmy propozycję, która pozwoli na jeszcze dokładniejsze opisanie rynku telewizyjnego w Polsce. Projekt powiększenia panelu telemetrycznego z 2000 HH do 5000 HH oraz zainstalowanie w nim 1000 HH wyposażonych w Streaming meter pozwoli na dokładniejsze opisanie widowni stacji skierowanych do wąskiego grona widzów (stacje tematyczne) oraz pozwoli zidentyfikować treści video konsumowane przez naszych panelistów na innych urządzeniach niż odbiornik telewizyjny(PC, laptopy , tablety smartphony). Mamy nadzieję, że we współpracy z naszymi klientami zrealizujemy ten projekt i już w 2019 roku będziemy mogli rozpocząć dostarczanie danych z powiększonego panelu wraz z danymi z urządzeń mobilnych” – mówi Dariusz Gumbrycht, szef operacyjny Nielsen Audience Measurement.

Komentarze

Powiązane

12.04.24, 07:40
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska w 2023 r.: zysk netto powyżej 50 mln zł
Na koniec 2023 r. Grupa Kino Polska odnotowała przychody na poziomie 294,2 mln zł (+3,3 proc. r/r), głównie za sprawą wzrostu przychodów z nadawania kanałów płatnych i sprzedaży praw licencyjnych. Zysk netto Grupy wyniósł 51,9 mln zł (+8,8 proc. r/r).
11.04.24, 16:15
| telewizja / VOD » seriale
Królowie. Ruszą zdjęcia do nowego serialu historycznego TVP
Rozpoczęły się zdjęcia do serialu historycznego TVP „Królowie”. Tytułowe role grają: Michał Kaszyński (Kazimierz Jagiellończyk) i Krzysztof Świłpa (Władysław Warneńczyk). Produkcja opowiada o synach Jagiełły, ostatnich władcach średniowiecznej Polski.
11.04.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
HISTORY Channel w Bułgarii rusza ze sprzedażą reklam
Od 9 kwietnia br. A+E Networks EMEA uruchomiło sprzedaż czasu reklamowego na HISTORY Channel w Bułgarii.
10.04.24, 13:50
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Bo źródło wciąż bije… Koncert poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w TVP1
W środę, 10 kwietnia br. o godz. 21:10 w TVP1 zostanie wyemitowany koncert „Bo źródło wciąż bije…” poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w 20. rocznicę jego śmierci. W repertuarze znajdą się słynne utwory artysty w interpretacji, m.in.: Jacka Wójcickiego, Katarzyny Dąbrowskiej, Janusza Radka, Krzysztofa Iwaneczki czy Krzysztofa Szczepaniaka. Koncert zrealizowano w industrialnych wnętrzach Stoczni Gdańskiej.
09.04.24, 14:45
| telewizja / VOD » informacje
MWE Networks: TVC Super i Szlagier TV już działają
Grupa MWE Networks uruchomiła dwa nowe kanały - TVC Super i Szlagier TV. Stacje będą szeroko dystrybuowane.
09.04.24, 12:39
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska już formalnie postawiona w stan likwidacji. Jest wpis do KRS
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego Daniela Gorgosza jako likwidatora. Do KRS zostało wpisane postawienie Telewizji Polskiej w stan likwidacji.
09.04.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanały z portfolio A+E Network z większym zasięgiem w Polsce
W ostatnich miesiącach marki telewizyjne z portfolio A+E Networks – HISTORY Channel, HISTORY2 oraz Crime+Investigation Polsat, poszerzyły swój zasięg w Polsce o prawie 100 tys. dodatkowych gospodarstw domowych.
05.04.24, 21:00
| telewizja / VOD » ludzie
Edyta Zając w Dzień Dobry TVN
Edyta Zając dołączyła do redakcji „Dzień Dobry TVN”. Prezenterka została jedną z prowadzących cykl “Show-biznes”, w którym od poniedziałku do piątku przedstawiane są najważniejsze informacje ze świata rozrywki i kultury.
04.04.24, 23:36
| telewizja / VOD » informacje
Zmarła Stanisława Ryster
Nie żyje Stanisława Ryster - prawniczka i prezenterka telewizyjna związana z Telewizją Polską. Przez ponad 30 lat była gospodynią kultowego teleturnieju „Wielka gra”.
04.04.24, 19:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Telewizja Puls liderem w Święta Wielkanocne wśród widzów NTC
W Święta Wielkanocne Telewizja Puls odnotowała rekordowe wyniki wśród widzów NTC w grupie 16-59.