24.04.17, 10:00

35 lat Listy Przebojów Programu Trzeciego

Fot.: Polskie Radio

24 kwietnia br. najdłużej istniejąca rodzima lista przebojów kończy 35 lat. Z tej okazji przez cały dzień na antenie Trójki będzie można posłuchać piosenek z pierwszych miejsc zestawień, fragmentów archiwalnych notowań oraz najbardziej zabawnych momentów w historii listy.

Począwszy od porannego wydania „Zapraszamy do Trójki”, aż do późnego wieczora będziemy nadawać piosenki, które najbardziej kojarzą się z „Listą Przebojów”. Będą one poprzedzone specjalnym dżinglem. Ponadto w audycjach – porannej i popołudniowej – „Zapraszamy do Trójki”, pojawią się archiwalne nagrania dokumentujące niezapomniane momenty w historii zestawienia” – zapowiada Adam Hlebowicz, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia.

Pierwsze notowanie „Listy Przebojów Programu 3” wyemitowane zostało 24 kwietnia 1982 r. Pierwsze trzy miejsca zajęły kolejno piosenki: „I’ll Find My Way Home” duetu Jon and Vangelis, „O! Nie rób tyle hałasu” Maanamu i „For Those About To Rock (We Salute You)” AC/DC. W pierwszej „dziesiątce” (dokładnie – na miejscach 5. i 8.) znalazły się wówczas dwie piosenki grupy Perfect: „Opanuj się” i „Pepe wróć”. I to właśnie wykonujący je Grzegorz Markowski będzie specjalnym gościem w audycji „Do południa” (godz. 9.05-12.00), którą poprowadzi Marek Niedźwiecki – pierwszy i wieloletni (z przerwą w latach 2007-2010) prowadzący „Listę przebojów Programu 3”. „Ojcem chrzestnym” „Listy” jest nieżyjący już Andrzej Turski.

W materiałach archiwalnych prezentowanych niemal przez cały dzień na antenie Trójki nie zabraknie oczywiście anegdot współgospodarza „Listy” – Piotra Barona i rozmowy z Aliną Dragan, która przez wiele lat była korespondentem Trójki w Amsterdamie, skąd podawała wyniki Holenderskiej i Europejskiej Listy Przebojów. Pojawią się też wątki z wyjazdowych notowań zestawienia oraz przedstawieni zostaną okazjonalnie prowadzący „Listę” tzw. druhowie zastępowi. Ponadto przygotowująca tę audycję i licząca głosy Halinka Wachowicz zaprezentuje archiwalne, najbardziej oryginalne listy i kartki pocztowe od słuchaczy – z czasów, kiedy głosowano się na swoje ulubione piosenki tylko za pomocą poczty. Trójka przewidziała również urodzinowy tort, bukiet i tradycyjne „Sto lat!” dla „Listy Przebojów” i jej prowadzących – odśpiewane oczywiście przez dziennikarzy Trójki i jej słuchaczy.

Komentarze

Powiązane

17.09.23, 13:00
| radio » informacje
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na antenach Jedynki i Trójki
W dniach 18 – 23 września br. odbędzie 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego patronem medialnym jest Polskie Radio. Jedynka i Trójka zaplanowały rozmowy, audycje plenerowe i relacje dziennikarskie z wydarzenia.
17.09.23, 09:00
| radio » informacje
Skarb. Pierwsze słuchowisko kryminalne w ofercie Radia 357
Radio 357 rusza z emisją pierwszego słuchowiska kryminalnego „Skarb”, którego scenariusz oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Produkcja powstała wspólnie z Krajm Story.
15.09.23, 11:45
| radio » informacje
Muzyczne wybory. Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje
Słuchacze Radia Złote Przeboje będą mogli wziąć udział w muzycznych wyborach z udziałem artystów. Zwieńczeniem akcji "Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje" będzie "Wielki muzyczny wieczór wyborczy".
14.09.23, 18:04
| radio » informacje
Tu się dzieje! Radio ZET promuje jesienną ramówkę
Pod hasłem "Tu się dzieje!" rusza kampania reklamowa Radia Zet, która będzie promowała jesienną ramówkę stacji. Działania promocyjne obejmą telewizję, sieci kin, internet oraz nośniki reklamy zewnętrznej.
14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
14.09.23, 11:45
| radio » informacje
Tytus Hołdys współgospodarzem Listy Przebojów Muzyki Filmowej w RMF Classic
Od jesiennej ramówki „Lista Przebojów Muzyki Filmowej” RMF Classic będzie miała dwoje prowadzących – do Jadwigi Polus dołącza Tytus Hołdys.
13.09.23, 18:00
| radio » badania rynku
Olsztyn: RMF FM liderem, Antyradio awansuje na drugie miejsce
RMF FM pozostaje niezagrożonym liderem w Olsztynie. Na drugie miejsce awnasowało Antyradio - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lutego 2023 r. do 31 lipca 2023 r. (Olsztyn).
13.09.23, 07:00
| radio » badania rynku
RMF FM traci. Radio Zet z najlepszym wynikiem od 2014 r.
Radio RMF FM pozostaje absolutnym liderem, ale udział stacji wyraźnie stopniał. Z kolei Radio Zet zanotowało duży wzrost tzw. Słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 30 września 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.09.23, 13:00
| radio » informacje
Konkurs „Kolorowy piórnik” w Polskim Radiu Dzieciom
Rozpoczyna się konkurs plastyczny "Kolorowy piórnik" Polskiego Radia Dzieciom, skierowany do dzieci w wieku 3-10 lat. Prace można zgłaszać do 24 września 2023 r. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie Polskiego Radia Dzieciom i w mediach społecznościowych.
08.09.23, 06:00
| radio » informacje
Słuchowisko Polskiego Radia w finale Festiwalu Prix Europa
Słuchowisko "Taki, co umiera" zostało zakwalifikowane do finału festiwalu "Prix Europa". Nagrody zostaną ogłoszone podczas gali w Berlinie.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.