23.03.17, 17:18

Specjalne koncerty na 55. urodziny Trójki

55. urodziny Trójki
Fot.: materiały prasowe

1 kwietnia br. Program 3 Polskiego Radia będzie obchodzić 55. urodziny. By uświetnić tę rocznicę, stacja zaplanowała serię muzycznych atrakcji w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. 

Rozpocznie je w piątek, 31 marca, Monika Brodka, która zaprezentuje się Trójce w specjalnym wydaniu. Natomiast uroczysty wieczór, podczas którego wystąpi Edyta Bartosiewicz, odbędzie się 1 kwietnia. „Oto znakomici wykonawcy, wierni przyjaciele Trójki, a często również nasi dziennikarze – jak Gaba Kulka, Monika Brodka, rodzina Waglewskich czy Artur Andrus. Przede wszystkim jednak wykonawcy o ogromnym talencie i wielkiej wrażliwości. Wielkie muzyczne osobowości – kochane i szanowane przez słuchaczy naszej stacji. Właśnie takimi kryteriami kierowaliśmy się wybierając artystów, którzy uświetnią swoimi koncertami 55-lecie Programu 3” – mówi Piotr Metz, kierownik muzyczny Trójki, któremu udało się zaprosić na Myśliwiecką nie tylko znakomitych wykonawców z Polski, ale również szkocką wokalistkę Amy Macdonald.

Oprócz występów plejady sław muzyki (na dzień dzisiejszy łącznie aż 11 potwierdzonych i transmitowanych na żywo lub rejestrowanych koncertów), w Trójce nie zabraknie w kwietniu także specjalnych materiałów urodzinowych, w tym unikatowych dźwięków z archiwum. Będzie również urodzinowy tort. „Praktycznie przez całą sobotę 1 kwietnia, a więc dokładnie w dniu powstania Trójki, zaplanowaliśmy na naszej antenie rocznicowe atrakcje dla słuchaczy. Ich zwieńczeniem będzie koncert Edyty Bartosiewicz w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej, po którym zaprosimy naszych specjalnych gości na urodzinowy tort” – mówi Adam Hlebowicz, dyrektor Programu 3.

Ponadto, w tym roku w obchody 55. Urodzin Trójki wpisuje się również finałowa gala plebiscytu słuchaczy „Srebrne usta 2016”, która odbędzie się 5 kwietnia. W programie wieczoru zaplanowano m.in. występ Roberta Górskiego i Mikołaja Cieślaka z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Szczegółowy plan urodzin w Trójce:

31 marca (piątek), godz. 22.05 – Monika Brodka
1 kwietnia (sobota), godz. 20.00 – Edyta Bartosiewicz
1 kwietnia (sobota), godz. 22.00 – Gaba Kulka (retransmisja)
2 kwietnia (niedziela), godz. 19.00 – Kroke
3 kwietnia (poniedziałek), godz. 19.00 – Amy Macdonald (retransmisja)
4 kwietnia (wtorek), godz. 19.00 – Wojciech Waglewski/Fisz/Emade
5 kwietnia (środa), godz. 18.00 – gala finałowa plebiscytu Srebrne Usta 2016
6 kwietnia (czwartek), godz. 19.00 – Artur Andrus i goście
7 kwietnia (piątek), godz. 18.00 – Grażyna Łobaszewska
9 kwietnia (niedziela), godz. 19.00 – T.Love
17 kwietnia (poniedziałek), godz. 19.00 – projekt Dylan.pl (retransmisja)

Komentarze

Powiązane

09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
08.04.24, 10:51
| radio » ludzie
Anna Paluszek wraca do RMF FM. Będzie wydawczynią publicystyki
Do warszawskiej redakcji RMF FM w kwietniu br. dołączyła Anna Paluszek. Jest wydawczynią rozmów publicystycznych w RMF FM i Radiu RMF24.
08.04.24, 09:40
| radio » wywiady
Kunstkamera, Pogłosy oraz Przegląd prasy zagranicznej w ofercie Dwójki
„Kunstkamera” i „Pogłosy” to audycje debiutujące w ofercie Dwójki. Na antenie pojawią się także „Pprzeglądy prasy zagranicznej” .
08.04.24, 07:30
| radio » informacje
newonce na wiosnę. Nowe formaty i powraca
Wiosna w newonce to powrót do radia – dwadzieścia formatów audio-wideo, w tym kilkanaście nowych, zmiany w paśmie przedpołudniowym i kilka powrotów.
08.04.24, 06:30
| radio » informacje
Chillizet wiosną. Magdalena Kasperowicz w zespole stacji
Chillizet rusza z wiosenną ramówką. Oprócz znanych pasm i audycji pojawią się nowe pozycje programowe, a do zespołu dołączy Magdalena Kasperowicz.
07.04.24, 15:46
| radio » informacje
Dzieci kochają zwierzaki w Polskim Radiu Dzieciom
7 kwietnia br. w Polskim Radiu Dzieciom odbędzie się premiera audycji „Dzieciaki kochają zwierzaki”, którą mają współtworzyć słuchacze. Na antenie publicznego nadawcy będą mieli możliwość zaprezentowania najciekawszych gatunków zwierząt. Audycja emitowana będzie w każdą niedzielę o godz. 18.00.
05.04.24, 19:00
| radio » informacje
Paderborn. Superprodukcja Remigiusza Mroza i Audioteki. Piotr Stramowski w głównej roli
27 marca br. w ofercie Audioteki zadebiutowała najnowsza superprodukcja Remigiusza Mroza „Paderborn”.
04.04.24, 16:30
| radio » informacje
Dłuższe i dodatkowe wydania Faktów. Wybory samorządowe w RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 przygotowują specjalne pozycje programowe związane z wyborami samorządowymi. W niedzielę, 7 kwietnia br. pojawią się wydłużone i dodatkowe wydania „Faktów” oraz wieczór wyborczy.
04.04.24, 06:30
| radio » informacje
Radio ZET nr 1 w Twojej pracy. Wiosenna kampania Radia Zet
Wystartowała kampania „Radio ZET nr 1 w Twojej pracy”. Towarzyszy jej zabawa antenowa, w której słuchacze mogą wygrać premie do swojej pensji oraz dodatkowo ekspresy do kawy.
03.04.24, 06:30
| radio » ludzie
Szymon Kastelik i Jan Kielak w Radiu ZET
Od kwietnia br. do Działu Informacji Radia ZET dołączyło dwóch nowych reporterów. Szymon Kastelik został reporterem na Śląsku, a Jan Kielak w Warszawie.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy