05.07.07, 23:36

66 niezapomnianych chwil w polskiej telewizji

„Lista przebojów” wydarzeń, które najbardziej zapadły w pamięć polskim widzom
W piątek 27 lipca TVN Style rozpoczyna niezwykłą podróż w czasie w nowym programie „66 niezapomnianych chwil telewizji”. Program będzie mieć charakter zarówno listy przebojów jak i kroniki wydarzeń, które najbardziej zapadły w pamięć polskim widzom. Wydarzenia zostały ułożone w listę 66-ciu przebojów, na której obok siebie znalazły się przeboje telewizji czasów PRL-u jak „Pszczółka Maja” oraz najnowsze hity telewizyjne jak „Kabaret Mumio” czy Komisja śledcza ds. Rywina. W programie zostaną przypomniane fragmenty słynnych reklam, „potknięcia” polityków oraz gadżety, które dzięki przekazowi telewizyjnemu urosły do rangi symbolu. Nie zabraknie wpadek wielkich gwiazd, wzruszających momentów, kontrowersyjnych scen oraz dużej dawki humoru. W sześciu półgodzinnych odcinkach znajdą swoje miejsce wydarzenia wzniosłe (Mecz polskiej reprezentacji na Wembley w 1973), śmieszne (pierwsze reklamy podpasek Always), nowe (Taniec z Gwiazdami), stare (Kabaret Starszych Panów), polityczne (Komisja Śledcza ds. Rywina) i showbiznesowe (koncert ABBY w Studio 2). Nie zabraknie kultowego „yes yes yes” w wykonaniu Kazimierza Marcinkiewicza, hymnu państwowego w wykonaniu Edyty Górniak czy też równie kultowego „spieprzaj dziadu” w wykonaniu obecnego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Joanna Szczepkowska jeszcze raz obali komunizm, a Władysław Kozakiewicz wykona słynny na Igrzyskach w Moskwie. W roli komentatorów wystąpią mi.in. Grzegorz Miecugow, Kazimierz Marcinkiewicz, Bogusława Wander, Zbigniew Hołdys, Kamil Durczok, Jolanta Kwaśniewska i wiele innych znanych osób. Emisja pierwszego odcinka w piątek 27 lipca o godz. 22.30.

Komentarze

Powiązane

15.04.24, 05:00
| telewizja / VOD » informacje
Atak na Izrael: TVP INFO i Polsat News nie zdały egzaminu. TVN24 i TV Republika z najdłuższym programem na żywo
Polskie kanały informacyjne szeroko informowały o wystrzeleniu przez irańską armię w kierunku Izraela drony i pociski. Jednak nie wszystkie zdecydowały się nadawać „na żywo” program nocą.
12.04.24, 13:00
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerskie monety „Rick and Morty”
9 kwietnia br. swoją premierę miała moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z bohaterami animowanego serialu komediowego “Rick i Morty”.
12.04.24, 10:00
| telewizja / VOD » seriale
Minuta ciszy 2. Ruszyły zdjęcia do kontynuacji serialu CANAL+
Rozpoczęły się zdjęcia do dalszej historii Mietka Zasady, emerytowanego listonosza, który zakłada dom pogrzebowy. Za reżyserię ponownie odpowiada Jacek Lusiński, który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest również autorem scenariusza.
12.04.24, 07:40
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska w 2023 r.: zysk netto powyżej 50 mln zł
Na koniec 2023 r. Grupa Kino Polska odnotowała przychody na poziomie 294,2 mln zł (+3,3 proc. r/r), głównie za sprawą wzrostu przychodów z nadawania kanałów płatnych i sprzedaży praw licencyjnych. Zysk netto Grupy wyniósł 51,9 mln zł (+8,8 proc. r/r).
11.04.24, 16:15
| telewizja / VOD » seriale
Królowie. Ruszą zdjęcia do nowego serialu historycznego TVP
Rozpoczęły się zdjęcia do serialu historycznego TVP „Królowie”. Tytułowe role grają: Michał Kaszyński (Kazimierz Jagiellończyk) i Krzysztof Świłpa (Władysław Warneńczyk). Produkcja opowiada o synach Jagiełły, ostatnich władcach średniowiecznej Polski.
11.04.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
HISTORY Channel w Bułgarii rusza ze sprzedażą reklam
Od 9 kwietnia br. A+E Networks EMEA uruchomiło sprzedaż czasu reklamowego na HISTORY Channel w Bułgarii.
10.04.24, 13:50
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Bo źródło wciąż bije… Koncert poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w TVP1
W środę, 10 kwietnia br. o godz. 21:10 w TVP1 zostanie wyemitowany koncert „Bo źródło wciąż bije…” poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w 20. rocznicę jego śmierci. W repertuarze znajdą się słynne utwory artysty w interpretacji, m.in.: Jacka Wójcickiego, Katarzyny Dąbrowskiej, Janusza Radka, Krzysztofa Iwaneczki czy Krzysztofa Szczepaniaka. Koncert zrealizowano w industrialnych wnętrzach Stoczni Gdańskiej.
09.04.24, 14:45
| telewizja / VOD » informacje
MWE Networks: TVC Super i Szlagier TV już działają
Grupa MWE Networks uruchomiła dwa nowe kanały - TVC Super i Szlagier TV. Stacje będą szeroko dystrybuowane.
09.04.24, 12:39
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska już formalnie postawiona w stan likwidacji. Jest wpis do KRS
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego Daniela Gorgosza jako likwidatora. Do KRS zostało wpisane postawienie Telewizji Polskiej w stan likwidacji.
09.04.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanały z portfolio A+E Network z większym zasięgiem w Polsce
W ostatnich miesiącach marki telewizyjne z portfolio A+E Networks – HISTORY Channel, HISTORY2 oraz Crime+Investigation Polsat, poszerzyły swój zasięg w Polsce o prawie 100 tys. dodatkowych gospodarstw domowych.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy