18.02.17, 19:02

Krzysztof Czabański: Nie ma obowiązku bycia prezesem Polskiego Radia

Logo stacji
Fot.: materiały prasowe

W rozmowie z serwisem Wyborcza.pl, Krzysztof Czabański nie krył zaskoczenia decyzją Barbary Stanisławczyk, która złożyła rezygnację z funkcji Prezesa Polskiego Radia. Rada Mediów Narodowych najprawdopodobniej nie będzie przeprowadzać już konkursu na to stanowisko. 

„Jest to dla mnie bardzo nieprzyjemne zaskoczenie, bo to ja ją bardzo popierałem. I przyczyniłem się do tego, że w naszym konkursie została wybrana na drugą kadencję” – podkreślił w rozmowie z serwisem Wyborcza.pl Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych. I zaznaczył, że jeszcze w czwartek przed Radą, a w piątek na antenie Polskiego Radia, Stanisławczyk zadeklarowała, że chce kontynuować swoją pracę, a także, że liczy na dobrą współpracę z wiceprezesem Mariuszem Staniszewskim.

Czabański powiedział, że Prezes PR nie wyobrażała sobie pracy bez dotychczasowego prezesa Janusza Kłosińskiego. Taki też wniosek złożyła w czwartek, ale Rada go nie przyjęła. „(…) Nigdzie w spółkach nie jest tak, że prezes sobie wybiera zarząd. Od tego jest właściciel czy rada nadzorcza. Prezes wybiera sobie dyrektorów, ale nie zarząd. Na Boga! Przecież to jest stawianie sprawy na głowie” – podkreślił Krzysztof Czabański. Zaznaczył, że RMN ma deklarację Stanisławczyk, że chce współpracować z Radą i będzie wypełniać wszystkie swoje obowiązki.

W rozmowie z Wyborcza.pl , Krzysztof Czabański, zaznaczył, że członkowie Rady skłaniają się, by konkursu już nie rozpisywać. „Rada nie musi przeprowadzać konkursu, ustawa tego nie nakazuje. Konkurs to była tylko moja fanaberia. W marcu będzie nowy zarząd Polskiego Radia” – zapowiedział Czabański.

Jak podkreślił Przewodniczący RMN, rezygnacja Stanisławczyk uderzyła w niego rykoszetem, bo był jej największym zwolennikiem „Gdyby ta rezygnacja pojawiła się w trakcie konkursu, to rozumiem. Ale po przyjęciu nominacji, po publicznych deklaracjach, że pani prezes zostaje na cztery lata, jej decyzja uderza i we mnie. Bo teraz każdy może spytać, jak to jest możliwe?” – mówi Czabański. Podkreślił też, że rezygnacja Prezes nie wystawia jej samej świadectwa jako menedżerowi.

Komentarze

Powiązane

24.06.24, 06:30
| radio » informacje
Upalne granie w Radiu Zet podczas wakacji
W Radiu Zet ruszył sezon wakacyjny. Na antenie pojawi się moc „grania bez cienia mówienia”, plenerowe akcje specjalne nad morzem, festiwalowe studia, poranny „Gość Radia ZET”, a także konkurs „Radio ZET nr 1 w moim samochodzie”.
20.06.24, 15:30
| radio » informacje
Fajne Lato RMF. Stacja odwiedzi największe koncerty i festiwalew Polsce
W tym roku RMF FM bawić się będzie wraz ze słuchaczami na największych festiwalach w kraju i koncertach najpopularniejszych artystów, m.in. sanah, Eda Sheerana, Lenny’ego Kravitza czy Justina Timberlake’a. Będzie też zabawa SMS-owa w nowej odsłonie.
20.06.24, 09:30
| radio » informacje
Zakończenie roku z RMF MAXX. Jeden słuchacz zostanie zawieziony do szkoły przez youtubera Buczooo
Radio RMF MAXX organizuje zakończenie roku szkolnego. Jeden ze słuchaczy zostanie zawieziony do szkoły przez youtubera Buczooo z kanału Hi5.
20.06.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w Dwójce. Transmisje z koncertów i muzyka świata
Dwójka w okresie letnim zaplanowała transmisje i relacje z najważniejszych festiwali, audycje wyjazdowe poświęcone ciekawym miejscom na mapie naszego kraju, a także autorskie programy muzyczne, literackie i publicystyczne.
20.06.24, 06:30
| radio » informacje
Radio Kraków po przerwie organizuje ponownie Marsz Jamników
8 września br. Radio Kraków i Krakowskie Forum Kultury organizują Marsz Jamników.
19.06.24, 16:00
| radio » informacje
Górska o Klimacie. Nowa audycja Pauliny Górskiej w Trójce
W ramówce Trójki debiutuje audycja „Górska o Klimacie”. Program uzupełni ofertę programów dotyczących zagadnień świata natury („Księstwo Ptaków”, „Królestwo Roślin”). Nowy format, którego gospodynia będzie Paulina Górska, emitowany będzie w każdy poniedziałek o godz.12.00.
19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 17:42
| radio » ludzie
Kamila Pirogow-Małdzińska szefową Działu Prawnego Grupy Eurozet
1 lipca br. stanowisko dyrektora Działu Prawnego Grupy Eurozet obejmie Kamila Pirogow-Małdzińska.
17.06.24, 19:00
| radio » informacje | internet » informacje
Prosto z Euro w WP SportoweFakty na czas Euro 2024
Redakcja WP SportoweFakty uruchomiła format „Prosto z Euro”, który prowadzą Marcin Gazda i Paweł Pawłowski. Nowy program to analizy i komentarze dotyczące nie tylko meczów, ale także kulisów całego turnieju.
17.06.24, 17:45
| radio » informacje
Marek Wiernik prowadzi Strefę Euro 2024 w Radiu dla Ciebie
W piątek, 14 czerwca br. po godz. 16:00 ruszyła nowa audycja „Strefa Euro 2024” na antenie Radia dla Ciebie (Warszawa).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 24.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.