13.02.17, 08:00

Discovery Communications i Eurosport zaprezentowały strategię programową w okresie przed i podczas igrzysk

Na rok przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczang w 2018 r., Discovery Communications i Eurosport zaprezentowały strategię programową w okresie przed igrzyskami oraz podczas samej imprezy. Eurosport zamierza zrewolucjonizować sposób relacjonowania wydarzeń sportowych, dostarczając widzom zupełnie nowych wrażeń z igrzysk olimpijskich na wszystkich platformach i urządzeniach umożliwiających odbiór transmisji.

Korzystając z wieloletniego doświadczenia Eurosportu w relacjonowaniu dyscyplin olimpijskich przez cały rok, Discovery chce pokazać igrzyska niespotykanej dotąd liczbie kibiców za pośrednictwem rekordowej liczby urządzeń poprzez kanały kodowane i platformy cyfrowe Eurosportu w 50 krajach. Ponadto igrzyska będą transmitowane na należących do Discovery, powszechnie dostępnych kanałach bezpłatnych w Szwecji (Kanal 5), Norwegii (TV Norge) i Niemczech (Eurosport 1 i DMAX) w ramach ekskluzywnych relacji przygotowywanych przez Eurosport.

Podczas najbliższych zimowych igrzysk olimpijskich Eurosport pokaże ponad 100 wydarzeń na żywo i na życzenie, udostępniając transmisje na wszystkich urządzeniach i w dowolnym momencie. Tym samym igrzyska w Pjongczang w 2018 roku nabiorą na terytorium Europy najbardziej cyfrowego wymiaru w historii – każda chwila turnieju będzie rejestrowana, a kibice będą mogli dzielić się wrażeniami na należących do Discovery stronach internetowych (w tym Eurosport.com) i platformach społecznościowych.

W okresie przed igrzyskami i podczas samej imprezy oferta programowa Eurosportu będzie obejmowała zarówno długie, jak i krótkie formy. Jej podstawę będą stanowiły cztery filary: relacje na żywo (transmisje z igrzysk, a także dyscyplin olimpijskich przed najważniejszą imprezą obejmą wszystkie najważniejsze momenty), innowacje (wykorzystanie najnowszych technologii, takich jak VR i augmented reality, w celu dotarcia do nowych i młodszych widzów), ludzie (nowa, jeszcze bardziej autentyczna narracja z udziałem największych postaci i ekspertów ze świata sportu, która zbliży kibiców do ich sportowych idoli i siebie nawzajem) oraz atmosfera (ponieważ Pjongczang to dla części kibiców nieodkryta destynacja, pojawią się specjalne programy poświęcone kulturze Korei Południowej).

Nadchodzące Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pjongczang będą pierwszymi transmitowanymi przez Eurosport od czasu, kiedy właścicielem stacji zostało - Discovery Communications. Koncern dysponuje wyłącznymi prawami multimedialnymi na terytorium 50 krajów w Europie do igrzysk olimpijskich organizowanych w latach 2018-2024, o czym poinformowała wspólnie z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim w czerwcu 2015 r.

Komentarze

Powiązane

21.05.24, 14:02
| telewizja / VOD » badania rynku
Rekordowa wyniki kanałów BBC Studios w Polsce. BBC First z najwyższymi udziałami w historii
W kwietniu br. portfolio kanałów osiągnęło 0,84 proc. proc., czyli najwyższy miesięczny udział w rynku od uruchomienia pięciokanałowego portfolio w 2015 r.
21.05.24, 08:45
| telewizja / VOD » informacje
TVN Pora na show. 17 kanał FAST w ofercie TVN Warner Bros. Discovery
Koncern TVN Warner Bros. Discovery uruchomił kolejny kanał typu FAST - TVN Pora na show.
20.05.24, 13:42
| telewizja / VOD » seriale
Prosta sprawa. Mateusz Damięcki i Piotr Adamczyk w nowym serialu CANAL+
W serwisie CANAL+ online pojawił się pierwszy odcinek nowej polskiej produkcji „Prosta sprawa”. Najnowsza produkcja oryginalna CANAL+ to kino akcji twórców „Furiozy” oparte na bestsellerze Wojciecha Chmielarza.
20.05.24, 10:50
| telewizja / VOD » informacje
Prawie 10 mln zł. To suma roszczeń spraw przeciwko TVP za materiały wyemitowane w latach 2016-2023
Niemal 10 mln zł – to suma roszczeń spraw przeciwko Telewizji Polskiej za materiały wyemitowane w latach 2016-2023 z powództwa osób i instytucji o naruszenie dóbr osobistych.
18.05.24, 14:51
| telewizja / VOD » informacje
Nakręć się na przyszłość. Szansa dla młodych ludzi na karierę w branży filmowej
Na warsztaty otwierające drogę do pracy przy tworzeniu filmów i seriali zapraszają Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i Netflix.
17.05.24, 17:30
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska wybrała dziennikarzy w ramach akcji: Włącz się! Zmieniajmy się razem
Niemal 2 000 osób marzących o pracy w telewizji odpowiedziało na zaproszenie TVP i wzięło udział w projekcie rekrutacyjnym „Włącz się! Zmieniajmy się razem”. Komisja wyłoniła pięciu najlepszych kandydatów w kategoriach: Informacja/Publicystyka, Sport, Rozrywka, Kultura i Pogoda.
16.05.24, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Aktualności TVP3 Katowice z dużym skokiem oglądalności. Rośnie widownia serwisów w Szczecinie, Krakowie i Bydgoszczy
Znaczące wzrosty oglądalności w kwietniu br. odnotowały, według danych Nielsen Media, programy informacyjne emitowane na antenach regionalnych TVP. „Aktualności” emitowane w TVP3 Katowice osiągnęły w kwietniu wzrost widowni - w porównaniu z minionym rokiem – aż o 70 proc. 
16.05.24, 13:06
| telewizja / VOD » informacje
Kanały TinyTeen, LingoToons i LangLab dołączyły do oferty Pasjatv
Do oferty firmy dystrybucyjnej Pasjatv trafiły trzy nowe kanały edukacyjne. Nadawcą trzech nowych kanałów TinyTeen, LingoToons i LangLab jest English Club TV Group, który od ponad 15 lat w swoim portfolio posiada kanał English Club TV.
16.05.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Nowy skład Komisji Etyki TVP
Władze Telewizji Polskiej SA w likwidacji powołały siedmioro nowych członków Komisji Etyki TVP XIV kadencji.
14.05.24, 23:50
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Śleboda. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu SkyShowtime Original
Serwis SkyShowtime ogłosił rozpoczęcie zdjęć do nowej polskiej produkcji oryginalnej – "Śleboda". Produkcja jest serialową adaptacją popularnego etno-kryminału. W rolach głównych serialu Śleboda wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy