26.01.17, 13:00

Kolejne zmiany w ramówce Trójki

Logo Trójki
Fot.: materiały prasowe

Program 3 Polskiego Radia po raz kolejny odświeża ramówkę. Od 30 stycznia br. pojawi się w niej kilka nowych audycji. Dyrekcja stacji zapowiada również niespodzianki z okazji 55. rocznicy istnienia rozgłośni, a także 35-lecia „Listy Przebojów Programu 3”.

Od Nowego Roku w ramówce Trójki pojawiła się, m.in. autorska audycja muzyczna Gaby Kulki „Serce. Głowa. Baza.” (sobota, godz. 22.05). W sobotnie popołudnia o godz. 15.00 na swoje programy zapraszają Mateusz Matyszkowicz („Trójkowy chuligan literacki”) oraz Maciej Pawlicki („Cogito ergo…”). Do ich grona dołączyła Dorota „Fala” Frontczak-Fiedorowicz ze swoim programem „Parę słów”. Ponadto w dni pracujące (poniedziałek-piątek) pojawiły się w porannym paśmie  „Urywki z kalendarza” (godz. 6.52) oraz nawiązujący do 55. urodzin stacji cykl „Przeboje Trójkowej Rozrywki” (godz. 8.52). 

Od 30 stycznia, od poniedziałku do czwartku w godz. 13.00-14.00 emitowana będzie „Muzyczna poczta UKF” Tomasza Żądy, którą rozpocznie minicykl „Powtórka z rozrywki” (ok. 13.05). W piątki o tej porze pojawi się natomiast „Akademia Rozrywki” Artura Andrusa (13.00-14.00). W audycji będzie nadawany dalszy ciąg „Humoresek” Marka Stokowskiego.

Nowym prowadzącym w wieczornym paśmie muzycznym będzie Artur Andrus (wtorki po godz. 23.00). Audycje Przemysława Psikuty z cyklu „Płyta długo grająca” będą nadawane w środy o 22.05 („Trzy kwadranse jazzu” Jana Ptaszyna Wróblewskiego zmienią czas emisji na godz. 23.05 w soboty).

Pojawią się także nowości w niedzielnej ramówce, w tym słowno-muzyczna audycja „Przeminęło z wiadrem” w godz. 3.00-5.00 nad ranem. Poprowadzą ją Paweł „Paulus” Mazur i Krzysztof Siemak, czyli twórcy audycji radiowej ,,Windą na szafę” nadawanej w Radiostacji oraz Radiu Jazz. Tuż po niej (godz. 5.00-6.00) „After party” Wojciecha Barczyńskiego.

Od 23 stycznia na antenie można słuchać codziennych relacji Tomasza Gorazdowskiego z jego wyprawy „Kierunek Azja. W podróży do księcia Bhutanu”. A 12 lutego rusza wyprawa „Trzy sztuki w Antarktyce” pod patronatem Trójki, w ramach której Paweł Drozd będzie relacjonował podróż jachtem z miasteczka Ushuaia w Argentynie na Antarktydę oraz działania artystyczne w jej trakcie – w tym pierwszy na świecie koncert z tego pokrytego lodem kontynentu (wykonawcą będzie Adam Nowa z grupy Raz, Dwa, Trzy), który nada na swojej antenie właśnie Program 3 Polskiego Radia.

1 kwietnia stacja obchodzić będzie 55. urodziny oraz – równolegle – 35. rocznicę powstania „Listy Przebojów Programu 3”. Z tej okazji stacja planuje wiele wydarzeń mających na celu uświetnić ten jubileusz – nie tylko w kwietniu, ale przez cały rok. Jak zdradza Adam Hlebowicz, Dyrektor Trójki, stacja myśli o serii koncertów planowanych w plenerze, jak i w salach koncertowych, w tym w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Komentarze

Powiązane

09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
08.04.24, 10:51
| radio » ludzie
Anna Paluszek wraca do RMF FM. Będzie wydawczynią publicystyki
Do warszawskiej redakcji RMF FM w kwietniu br. dołączyła Anna Paluszek. Jest wydawczynią rozmów publicystycznych w RMF FM i Radiu RMF24.
08.04.24, 09:40
| radio » wywiady
Kunstkamera, Pogłosy oraz Przegląd prasy zagranicznej w ofercie Dwójki
„Kunstkamera” i „Pogłosy” to audycje debiutujące w ofercie Dwójki. Na antenie pojawią się także „Pprzeglądy prasy zagranicznej” .
08.04.24, 07:30
| radio » informacje
newonce na wiosnę. Nowe formaty i powraca
Wiosna w newonce to powrót do radia – dwadzieścia formatów audio-wideo, w tym kilkanaście nowych, zmiany w paśmie przedpołudniowym i kilka powrotów.
08.04.24, 06:30
| radio » informacje
Chillizet wiosną. Magdalena Kasperowicz w zespole stacji
Chillizet rusza z wiosenną ramówką. Oprócz znanych pasm i audycji pojawią się nowe pozycje programowe, a do zespołu dołączy Magdalena Kasperowicz.
07.04.24, 15:46
| radio » informacje
Dzieci kochają zwierzaki w Polskim Radiu Dzieciom
7 kwietnia br. w Polskim Radiu Dzieciom odbędzie się premiera audycji „Dzieciaki kochają zwierzaki”, którą mają współtworzyć słuchacze. Na antenie publicznego nadawcy będą mieli możliwość zaprezentowania najciekawszych gatunków zwierząt. Audycja emitowana będzie w każdą niedzielę o godz. 18.00.
05.04.24, 19:00
| radio » informacje
Paderborn. Superprodukcja Remigiusza Mroza i Audioteki. Piotr Stramowski w głównej roli
27 marca br. w ofercie Audioteki zadebiutowała najnowsza superprodukcja Remigiusza Mroza „Paderborn”.
04.04.24, 16:30
| radio » informacje
Dłuższe i dodatkowe wydania Faktów. Wybory samorządowe w RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 przygotowują specjalne pozycje programowe związane z wyborami samorządowymi. W niedzielę, 7 kwietnia br. pojawią się wydłużone i dodatkowe wydania „Faktów” oraz wieczór wyborczy.
04.04.24, 06:30
| radio » informacje
Radio ZET nr 1 w Twojej pracy. Wiosenna kampania Radia Zet
Wystartowała kampania „Radio ZET nr 1 w Twojej pracy”. Towarzyszy jej zabawa antenowa, w której słuchacze mogą wygrać premie do swojej pensji oraz dodatkowo ekspresy do kawy.
03.04.24, 06:30
| radio » ludzie
Szymon Kastelik i Jan Kielak w Radiu ZET
Od kwietnia br. do Działu Informacji Radia ZET dołączyło dwóch nowych reporterów. Szymon Kastelik został reporterem na Śląsku, a Jan Kielak w Warszawie.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy