19.12.16, 22:30

Wizyta dyrekcji BBC w Polskim Radiu. PR chce zorganizować koncert na Wyspach

Szefowe BBC i Polskiego Radia
Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Współpraca programowa, wymiana doświadczeń i sytuacja mediów w Europie, to główne tematy, które omawiano podczas spotkania kierownictwa Polskiego Radia i szefostwa BBC. Helen Boaden – dyrektor generalna BBC i jej zastępca Graham Ellis spotkali się 19 grudnia br. z Prezes Zarządu Polskiego Radia dr Barbarą Stanisławczyk. 

Zdaniem Polskiego Radia, współpraca między rozgłośniami układa się bardzo dobrze od czasu objęcia funkcji przez nowy Zarząd Polskiego Radia. Po wizycie w Londynie, kierownictwo obydwu rozgłośni spotykało się również w ramach Europejskiej Unii Nadawców, a w październiku szefowie BBC brali udział w zorganizowanym przez Polskie Radio w Krakowie Europejskim Forum Radiowym. Teraz, pierwszy raz od wielu lat, BBC przyjęło zaproszenie na spotkanie w Warszawie.

W czasie spotkania dyskutowano, m.in. o wymianie programowej. BBC jest zainteresowane kierowaniem swojego programu również do Polaków, których w Wielkiej Brytanii jest ogromna liczba, a język polski jest drugim, jaki słychać na Wyspach. Audycja przygotowywana we współpracy z Polskim Radiem, byłaby także bardzo interesująca dla Brytyjczyków. Pomysł wymaga jednak jeszcze szeregu szczegółowych ustaleń, których realizacją mogłyby się zająć działy programowe BBC i Polskiego Radia.

Jesteśmy podekscytowani możliwościami, które się przed nami otwierają. Jest wielu Polaków, którzy żyją na Wyspach, a Brytyjczycy są też ciekawi świata. Czujemy, że jest wiele przestrzeni, w których możemy podjąć kreatywną współpracę w obrębie muzyki, czy audycji radiowych, różnych form” – mówiła Helen Boaden.

Polskie Radio przedstawiło swój wstępny pomysł zorganizowania w Wielkiej Brytanii koncertu muzyki popularnej dla Polaków mieszkających na Wyspach. BBC wyraziło zainteresowanie takim przedsięwzięciem i zapewniło, że będzie służyć swoim know-how, jeśli pomysł znajdzie się w fazie realizacji. Była to pierwsza rozmowa na ten temat, więc żadnych szczegółowych ustaleń nie poczyniono.

Gości z Anglii interesowały również zmiany, jakie dokonały się w Polskim Radiu przez niecały rok funkcjonowania nowego Zarządu. Prezes Stanisławczyk skupiła się na działaniach, które jej zdaniem doprowadziły do poprawy jakości anten Polskiego Radia, mówiła o naprawie finansów Radia i zmianach w obszarze techniki. Natomiast szefowie BBC dzielili się swoimi
doświadczeniami związanymi z optymalizacją pracy redakcji i opowiadali o zmianach, które spodziewane są w niedalekiej przyszłości u angielskiego publicznego nadawcy.

Rozmawiamy o wielu aspektach współpracy zarówno programowej jak i pozaprogramowej. Wstępnie rozmawialiśmy o zorganizowaniu koncertu. Dyskutowaliśmy także o problemach, które nurtują dziennikarstwo w Europie. To była wymiana wzajemnych doświadczeń - podsumowała Prezes Polskiego Radia.

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 14:38
| radio » informacje
Mrozu kolejnym gospodarzem formatu RMF FM w trasie
Mrozu będzie kolejnym po Agnieszce Chylińskiej i Darii Zawiałow gospodarzem audycji „RMF FM w trasie”. Artysta poprowadzi format od 2 grudnia br. w cztery kolejne soboty w godz. 15.00-17.00.
28.11.23, 09:51
| radio » informacje
BBC Studios z usługę BBC Podcasts Premium w Apple Podcasts także na polskim rynku
BBC Studios rozszerza dostępność subskrypcji BBC Podcasts Premium aż o 166 nowych krajów, w tym Polskę.Cena usługi wynosi 13,99 zł miesięcznie.
27.11.23, 06:30
| radio » informacje
Top Radia 357 na Kasprowym Wierchu. A w Warszawie koncert Midge Ure
Trzeci Top Radia 357 zostanie zrealizowany z Zakopanego - z finałem na Kasprowym Wierchu. Przed finałem audycji, w Warszawie odbędzie się koncert gwiazdy specjalnej - zagra Midge Ure, lider zespołu Ultravox i współtwórca Live Aid.
26.11.23, 16:49
| radio » informacje | kultura » muzyka
Marcin Del – M Jankowski zwycięzcą konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno!
Marcin Del – M Jankowski – młody wokalistka, autor tekstów, producent, zwyciężył w konkursie radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Główną nagrodą w konkursie jest wydanie cyfrowej płyty z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie głośno!”.
24.11.23, 12:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Cenniki Grupy RMF na styczeń i luty 2024 r. bez podwyżek
Cenniki reklamowe Grupy RMF obowiązujące w styczniu i lutym 2024 r. pozostaną na niezmienionym poziomie.
24.11.23, 10:30
| radio » informacje
Ogólnopolski Konkurs Reportażystów Melchiory 2023. Lista laureatów
23 listopada br. ogłoszono nazwiska nagrodzonych twórców reportaży i dokumentów. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Ogłoszono także laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu o Grand Prix KRRiT oraz XXVI Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 
24.11.23, 08:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Od 11 grudnia br. Grupa Eurozet zmienia ceny swoich flagowych produktów: Radia ZET, pakietu Audio ZET (71 stacji) i Audio ZET Boost (136 stacji).
23.11.23, 10:55
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zimowy Sen Niedźwiedzia. Nakład płyty winylowej wyczerpany
Zaledwie w kilka dni wyczerpał się nakład specjalnej płyty winylowej przygotowanej przez Radio 357. „Zimowy Sen Niedźwiedzia” to świąteczna selekcja muzyczna Marka Niedźwieckiego.
23.11.23, 09:34
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Blisko 30 wydawców w portfolio nowej sieci reklamy audioXi
Wystartowało audioXi – sieć cyfrowej reklamy audio. Za wprowadzenie platformy na nasz rynek odpowiada Grupa RMF. Produkt ten obecny jest już łącznie na czterech rynkach europejskich.