08.11.16, 11:00

RMF FM liderem w ośmiu miastach, Trójka w czterech, a Radio Zet tylko w dwóch

Logo RMF FM
Fot.: materiały prasowe

Radio RMF FM jest liderem w większości największych miast w Polsce wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 kwietnia 2016 r. do 30 września 2016 r. 

Radio RMF FM w ostatniej fali aż w ośmiu miastach jest liderem. Program Trzeci Polskiego Radia wygrywa w czterech miastach, a tylko w dwóch Radio Zet. W żadnym z miast na podium nie znalazła się Jedynka. Największym udziałem w rynku może pochwalić się RMF FM na terenie Aglomeracji Śląskiej. Jednak nie tylko ogólnopolskie stacje zajmują czołowe miejsca w dużych miastach. I tak, np. w Szczecinie najlepiej radzi sobie Radio Szczecin, a w Radomiu Radio Rekord FM.

W Warszawie wygrywa Radio Zet (13,2 proc. udziałów w rynku). Na drugim miejscu jest Trójka, a na trzecim RMF FM (wzrost o 2,1 p.p.).

We Wrocławiu liderem jest Trójka (11,7 proc. udziałów w rynku). Drugie miejsce zajmuje RMF FM, a trzecie TOK FM (wzrost o 3,3 p.p.).

W Toruniu liderem jest lokalne Radio Gra (Grupa RMF), które notuje 14,4 proc. udziałów w rynku (wzrost o 4,3 p.p.). Drugie miejsce zajmuje Trójka (strata 3 p.p.), a trzecie RMF FM (strata 5,9 p.p.).

W Szczecinie bezapelacyjnie wygrywa Radio Szczecin (16,4 proc. udziałów w rynku), na drugim miejscu jest Radio Zet, a na trzecim RMF FM.

W Rzeszowie liderem jest Radio Zet (15,6 proc. udziałów w rynku). Drugie miejsce zajmuje Radio RMF FM, a trzecie Polskie Radio Rzeszów.

W Radomiu niezagrożonym liderem jest Rekord FM (aż 22,4 proc. udziału w rynku). Drugie miejsce zajmuje Radio Zet, a trzecie radomska Eska.

W Poznaniu liderem jest Trójka (12,7 proc. udziałów w rynku). Tuż za nią jest poznańska Eska , a na trzecim miejscu jest Radio RMF FM.

W Olsztynie zdecydowanie wygrywa Radio RMF FM (aż 22,8 proc. udziału w rynku). Drugie miejsce zajmuje Radio Zet, a trzecie Polskie Radio Olsztyn.

W Łodzi zdecydowanym liderem jest Radio RMF FM (17,3 proc. udziału w rynku). Drugie miejsce należy do Radia Zet, a trzecie do Trójki.

W Lublinie zwycięża Trójka (15,8 proc. udziału w rynku), drugie miejsce zajmuje Radio RMF FM, a trzecie Radio Zet.

W Krakowie absolutnym liderem pozostaje Radio RMF FM (23 proc. udziałów w rynku). Drugie miejsce zajmuje Trójka, a trzecie Radio Zet.

W Kielcach wygrywa Radio RMF FM (16,3 proc. udziałów w rynku). Drugie miejsce zajmuje Polskie Radio Kielce, a trzecie Trójka.

Na terenie Aglomeracji Śląskiej rekordy popularności wciąż bije Radio RMF FM (aż 31,4 proc. udziału w rynku). Drugie miejsce zajmuje Trójka, a trzecie lokalne Radio Piekary.

Na terenie Trójmiasta najchętniej słuchaną rozgłośnią jest Trójka (16,1 proc. udziałów w rynku). Drugie miejsce zajmuje Radio RMF FM, a trzecie Radio Zet.

W Częstochowie najchętniej wybieraną rozgłośnią jest Radio RMF FM (19,3 proc. udziałów w rynku), Na podium znalazło się także Radio Jura z Częstochowy oraz Trójka.

W Bydgoszczy dużą przewagę nad konkurencją utrzymuje ma Radio RMF FM (aż 21,3 proc. udziałów w rynku). Drugie miejsce zajmuje Trójka, a trzecie bydgoska Eska.

Z kolei w Białymstoku liderem także jest RMF FM (19,3 proc. udziału w rynku). Drugie miejsce zajmuje Radio Zet, a trzecie Trójka.

Komentarze

Powiązane

17.09.23, 13:00
| radio » informacje
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na antenach Jedynki i Trójki
W dniach 18 – 23 września br. odbędzie 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego patronem medialnym jest Polskie Radio. Jedynka i Trójka zaplanowały rozmowy, audycje plenerowe i relacje dziennikarskie z wydarzenia.
17.09.23, 09:00
| radio » informacje
Skarb. Pierwsze słuchowisko kryminalne w ofercie Radia 357
Radio 357 rusza z emisją pierwszego słuchowiska kryminalnego „Skarb”, którego scenariusz oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Produkcja powstała wspólnie z Krajm Story.
15.09.23, 11:45
| radio » informacje
Muzyczne wybory. Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje
Słuchacze Radia Złote Przeboje będą mogli wziąć udział w muzycznych wyborach z udziałem artystów. Zwieńczeniem akcji "Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje" będzie "Wielki muzyczny wieczór wyborczy".
14.09.23, 18:04
| radio » informacje
Tu się dzieje! Radio ZET promuje jesienną ramówkę
Pod hasłem "Tu się dzieje!" rusza kampania reklamowa Radia Zet, która będzie promowała jesienną ramówkę stacji. Działania promocyjne obejmą telewizję, sieci kin, internet oraz nośniki reklamy zewnętrznej.
14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
14.09.23, 11:45
| radio » informacje
Tytus Hołdys współgospodarzem Listy Przebojów Muzyki Filmowej w RMF Classic
Od jesiennej ramówki „Lista Przebojów Muzyki Filmowej” RMF Classic będzie miała dwoje prowadzących – do Jadwigi Polus dołącza Tytus Hołdys.
13.09.23, 18:00
| radio » badania rynku
Olsztyn: RMF FM liderem, Antyradio awansuje na drugie miejsce
RMF FM pozostaje niezagrożonym liderem w Olsztynie. Na drugie miejsce awnasowało Antyradio - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lutego 2023 r. do 31 lipca 2023 r. (Olsztyn).
13.09.23, 07:00
| radio » badania rynku
RMF FM traci. Radio Zet z najlepszym wynikiem od 2014 r.
Radio RMF FM pozostaje absolutnym liderem, ale udział stacji wyraźnie stopniał. Z kolei Radio Zet zanotowało duży wzrost tzw. Słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 30 września 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.09.23, 13:00
| radio » informacje
Konkurs „Kolorowy piórnik” w Polskim Radiu Dzieciom
Rozpoczyna się konkurs plastyczny "Kolorowy piórnik" Polskiego Radia Dzieciom, skierowany do dzieci w wieku 3-10 lat. Prace można zgłaszać do 24 września 2023 r. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie Polskiego Radia Dzieciom i w mediach społecznościowych.
08.09.23, 06:00
| radio » informacje
Słuchowisko Polskiego Radia w finale Festiwalu Prix Europa
Słuchowisko "Taki, co umiera" zostało zakwalifikowane do finału festiwalu "Prix Europa". Nagrody zostaną ogłoszone podczas gali w Berlinie.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.