20.06.07, 20:24
TVP: przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie
Była to pierwsza wizyta przedstawicieli władz Pekinu w Telewizji Polskiej. Jej celem było zapoznanie strony chińskiej ze strukturą i pozycją rynkową polskiego nadawcy publicznego oraz z planami programowymi dotyczącymi obsługi Igrzysk Olimpijskich przez TVP S.A. Pekińska delegacja interesowała się przede wszystkim miejscem tematyki sportowej w ofercie programowej TVP, rozwojem kanału tematycznego TVP Sport w kontekście nadchodzących Igrzysk oraz technologią produkcji telewizji publicznej . Jak podkreślił dyrektor Robert Korzeniowski, Igrzyska Olimpijskie w Pekinie stanowią dla TVP ogromne wyzwanie technologiczne. Dość powiedzieć, że TVP przygotowuje w związku z tym wydarzeniem 14 przekazów multilateralnych, w tym 2 w systemie HD. Szczegółowych informacji technologicznych gościom udzielił dyrektor Biura Inwestycji i Technologii, Wiesław Łodzikowski.
Obsługa Igrzysk Olimpijskich to dziś najważniejszy wspólny projekt polsko-chiński, który będzie miał swoją kontynuację m.in. w postaci systematycznej współpracy w zakresie programowym i biznesowym. Władze Pekinu i Telewizji Polskiej ustaliły wstępnie model współpracy obejmujący szereg działań nie tylko w trakcie Igrzysk, lecz także w okresie przed i po tej wielkiej imprezie, m.in. realizację specjalnego reportażu o przygotowaniach Pekinu do tego wydarzenia oraz wysłanie stałego korespondenta TVP , którego zadaniem byłyby bieżące relacje z Państwa Środka.
Specjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyStanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertyKierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze