31.08.16, 13:47

Zakładasz firmę w Warszawie? Zadbaj o wizerunek!

Fot.: materiały prasowe

Zakładając firmę w stolicy, niełatwo wyróżnić się wśród rywalizujących przedsiębiorstw. Sektor dóbr i usług jest przesycony i coraz częściej na powodzenie nie wpływa jakość towaru, ale poboczne elementy. Jednym z nich jest wizerunek, dlatego bardzo istotne są działania public relations.

Warszawa jest polem, na którym pozytywna wizja biznesu pozwala uzyskać przewagę wśród konkurencji, co w konsekwencji wpływa na realne zyski. Nie należy lekceważyć żadnego środka komunikacji z klientem. Wykorzystanie wielu kanałów pozwala na dotarcie do zróżnicowanych odbiorców. Warto poznać media, które w 2016 roku odgrywają największą rolę w budowaniu wizerunku przedsiębiorstw.

Media społecznościowe — przekaż profesjonalistom

Media tradycyjne takie jak telewizja, czy gazeta umocnią wizerunek marki, ale o na młodych odbiorców wiele silniej oddziałuje świat wirtualny. Rozpoczynając proces budowania marki, nie sposób pominąć znaczenia mediów społecznościowych. Tworzenie prezencji firmy to długotrwały proces, który wymaga poświęcenia mnóstwa czasu. Podstawą tworzenia wirtualnej wiarygodności oraz głównym polem komunikacji stało się konto na Facebooku. W tym medium informacja rozprzestrzenia się z prędkością światła, a nieumiejętne zachowania mogą bardzo zaszkodzić. Z internetu nic nie znika, dlatego, nawet jeśli marka usunie napiętnowany przez użytkowników post, czy zdjęcie na pewno wypłynie ono w innym miejscu sieci. Wiedza o tym, które posty przyciągają uwagę oraz jak zachowywać się w sytuacji kryzysów wynika głównie z doświadczenia, dlatego zamieszczaniem treści powinna zająć się odpowiednia agencja PR, w takich miastach jak Warszawa, która jest bardzo wymagającym rynkiem zatrudnienie dedykowanej osoby od obsługi profili jest bardzo opłacalne.

Rewolucja na Instagramie

Dobrym pomysłem jest połączanie profilu na Facebooku z kontem w aplikacji Instagram, która od 2012 roku należy do tego samego właściciela. Obecnie wprowadzona została możliwość założenia profilu biznesowego. Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorcy mogą dodać informacje kontaktowe oraz uzyskać dostęp do statystyk profilu. Firma może reklamować się tu poprzez wpływ inflencerów, którzy wstawiają zdjęcia z konkretnymi produktami oraz przy pomocy treści sponsorowanych. Utrzymując komunikację na Instagramie należy pamiętać o zasadach, które na nim panują. Budowanie wizerunku warto zacząć od ustalenia myśli przewodniej profilu i kolorystyki, która może być zgodna z barwami marki. Warto stworzyć własne rozpoznawalne hashtagi i wstawiać zdjęcia nawiązujące tematycznie do działalności firmy. Tutaj liczy się historia, dobrze przedstawiona zapewnia dużą ilość obserwatorów.

Warto założyć "snapa"

Jeszcze bardziej rozwinięty pod kątem nawiązywania relacji jest Snapchat. Wokół konkretnych kanałów skupiają wyłącznie świadomi odbiorcy. Jest medium, którego nie da się używać bez zrozumienia zachowań użytkowników. Stanowi odpowiedź na potrzeby młodych osób żyjących w kulturze natychmiastowości. Wysyłane za jej pośrednictwem treści docierają bezpośrednio do zainteresowanych i znikają po określonym przez nadawcę czasie. W tym roku twórcy aplikacji dodali dodatkową funkcję „memories”, która pozwala na zachowanie ulubionych elementów wizualnych w pamięci aplikacji.

Odkryj Pinteresta

Innym medium, które warto wykorzystać do tworzenia wizerunku jest Pinterest. Portal powstał w 2010 r., a od dwóch lat umożliwia założenia konta biznesowego. Tematem przewodnim tego miejsca są marzenia. Użytkownicy gromadzą za jego pośrednictwem inspirujące treści i dzielą się nimi na wirtualnych tablicach. Witrynę tak jak w przypadku Snapchata i Instagrama tworzą obrazy, które są istotnym środkiem przekazu docierającym do klientów o wiele silniej niż słowo.

Najważniejszy jest ciekawy content

Warto pamiętać, że udostępniane w portalach społecznościowych treści nie powinny być typową reklamą. Jeśli zależy nam na utrzymaniu kontaktu z użytkownikami, powinniśmy przedstawiać interesujące materiały zachęcające do interakcji. Na Instagramie mogą to być estetyczne drobiazgi, które kojarzą się z marką, a na Snapchacie kulisy powstawania reklam, pracy w firmie, czy organizowania wydarzeń. Wzajemne kontakty przedsiębiorstw i klientów mają duże znaczenie. Na każdym z portali odbywają się na innych zasadach, dlatego bardzo istotny jest PR firm. Warszawa posiada wiele miejsc, w których rozwijają się agencje public relations doskonale znające wirtualny świat. Odpowiednio dobrana ekipa zorganizuje działania promocyjne i zadba o świadome budowanie renomy marki.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.