22.07.16, 13:00

Warszawa Chopina. Nietypowa kampania w stolicy

KV kampanii
Fot.: materiały prasowe

Warszawa jest miastem Chopina. Można ją poznawać w różny sposób, także nietuzinkowo – słuchając muzyki w plenerze, szukając ławeczek usytuowanych w miejscach związanych z kompozytorem, czy też podążać śladem Fryderyka za pomocą aplikacji mobilnych. Przypominają o tym plakaty i spoty, które pojawiły się właśnie w wielu miejscach Warszawy.

Kampania promocyjna, przygotowana przez Stołeczne Biuro Turystyki, ma na celu pokazanie młodym turystom polskim i zagranicznym oraz mieszkańcom miasta, jak żywa jest w dalszym ciągu obecność Fryderyka Chopina w Warszawie. Jego związki z miastem są niezaprzeczalne, gdyż tutaj spędził on 20 lat, czyli połowę swojego życia. Tymczasem niewiele osób – nawet mieszkających w stolicy – zdaje sobie sprawę, jak ważne miejsce w życiu kompozytora zajmowała Warszawa. W kampanii wykorzystano nośniki należące do spółki Synergic.

„Aby dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców, wykorzystano nośniki usytuowane w miejscach uczęszczanych przez turystów i mieszkańców miasta. Plakaty można zobaczyć, m. in. na słupach reklamowych i wiatach przystankowych na Krakowskim Przedmieściu, w Alejach Ujazdowskich, w przejściach podziemnych w centrum miasta oraz na stacjach metra, w autobusach kursujących wzdłuż Traktu Królewskiego i na Lotnisko Chopina. Dodatkowo, emitowane będą spoty promocyjne w środkach komunikacji miejskiej oraz na stacjach metra” – komentuje Piotr Gajek, Prezes Synergic.

Kampania realizowana jest od 1 lipca do 30 września br. w najwyższym sezonie turystycznym oraz w czasie wydarzeń najwyższej rangi odbywających się w lipcu w Warszawie – zakończonego przed kilkoma dniami Szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży - Dni w Diecezjach, na które przyjedzie tysiące młodych osób z całego świata.

Skierowanie przekazu do ludzi młodych nie jest tu przypadkowe To właśnie z myślą o nich powstał projekt „Warszawa Chopina”. W ręce turystów oddano narzędzia ułatwiające zwiedzanie miasta: aplikacje mobilne „Chopin in Warsaw” oraz „Selfie with Chopin”, a także strona internetowa chopin.warsawtour.pl.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii turyści mogą przekonać się, jak zmieniła się Warszawa na przestrzeni 200 lat, zaplanować udział w jednym z wielu wydarzeń chopinowskich, czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wirtualną postacią kompozytora w kilku miejscach w Warszawie.

Projekt zrealizowany został przez Stołeczne Biuro Turystyki we współpracy z Biurem Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Partnerami projektu są Narodowy Instytut Fryderyka Chopina i Uniwersytet Warszawski.

Komentarze

Powiązane

24.07.24, 11:57
| reklama & PR » informacje
Dew it anyway! Karol “Friz” Wiśniewski oraz Piotr “Izak” Skowyrski ambasadorami akcji Mountain Dew
Mountain Dew uruchamia kampanię “Dew it anyway!”. Ambasadorami akcji zostali Karol “Friz” Wiśniewski oraz Piotr “Izak” Skowyrski.
24.07.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
Husqvarna globalnym partnerem Liverpool FC
Marka Husqvarna nawiązała współpracę z Liverpool FC. Klub piłkarski, dzięki partnerstwu, wykorzysta nowe rozwiązania szwedzkiej firmy. 
23.07.24, 20:09
| reklama & PR » informacje
Fokus na Allure. Projekt agencji Leo Burnett dla marki Peugeot
„Fokus na Allure” to lokalny projekt fotograficzny zrealizowany przez Leo Burnett Warszawa dla marki Peugeot. Inicjatywa powstała w ramach kampanii promującej nowego SUV-a.
23.07.24, 18:30
| reklama & PR » informacje
FoodCare przedłuża współpracę z Betclic 1 Liga
FoodCare i Betclic 1 Liga przedłużają partnerstwo. Marki z portfolio firmy będą obecne na stadionach oraz w kanałach digitalowych rozgrywek. 
23.07.24, 17:15
| reklama & PR » informacje
5BONSAI wygrała przetarg na dwie marki L’Oréal Luxe: Kiehl’s i Lancôme
Agencja 5BONSAI wygrała przetarg na obsługę dwóch brandów należących do L’Oréal Luxe: Kiehl’s i Lancôme. W ramach obsługi marek, zespół zajmie się działaniami z zakresu CRM i Marketing Automation.
23.07.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
ONE House z kampanią dla Mlekpolu
ONE House realizuje ogólnopolską kampanię promującą produkty firmy Mlekpol. Akcja potrwa do końca października br. 
22.07.24, 19:38
| reklama & PR » informacje
Havas PR Warsaw poprowadzi działania dla Saint-Gobain
Saint-Gobain rozpoczął współpracę z agencją Havas PR Warsaw, która przygotuje działania komunikacyjne firmy na rynek ukraiński. 
22.07.24, 16:00
| reklama & PR » informacje
Heinz Zero - dla tych, którzy nie potrzebują dodatkowego słodzenia. Peppermint dla marki Heinz
Agencja Peppermint prowadzi kampanię promującą ketchup marki Heinz pod hasłem „Heinz Zero - dla tych, którzy nie potrzebują dodatkowego słodzenia”. 
22.07.24, 10:07
| reklama & PR » informacje | reklama & PR » ludzie
Magdalena Anisiewicz i Janusz Kotoński awansowali w OneMulti
Agencja OneMulti awansowała na stanowiska account executive swoich dwóch pracowników - Magdalenę Anisiewicz i Janusza Kotońskiego. 
22.07.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
Najlepsza feta tylko z Favitą! Konkurs marki Favita z portfolio Mlekovity
15 lipca br. wystartował konkurs „Najlepsza feta tylko z Favitą!” promujący produkty marki Favita z portfolio Mlekovity. Za akcję odpowiada agencja First Line Polska sp. z o.o. 
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.