13.06.07, 19:57

Polski Internet zmęczony polityką

NetSprint.pl przygotował raport za maj na temat najczęściej opisywanych w polskim Internecie osób, marek i wydarzeń.
NetSprint.pl przygotował raport za maj na temat najczęściej opisywanych w polskim Internecie osób, marek i wydarzeń.

W ubiegłym miesiącu dało o sobie znać ogólnonarodowe zmęczenie polityką i rosnąca chęć odpoczynku – wydarzenia sportowe opisywane są znacznie częściej niż inne, a temat długiego weekendu znalazł się na trzecim miejscu wśród wydarzeń społecznych i politycznych.

Wydarzenia sportowe nadal opisywane są częściej niż wydarzenia stricte polityczne. Euro 2012 nie schodzi z pierwszej pozycji rankingu. Wydarzenie w ponad 92% wymieniane jest w publikacjach o tematyce politycznej i gospodarczej. Niewiele mniejsze emocje budzi piłka nożna – na kolejnych pozycjach w rankingu najpopularniejszych tematów sportowych znajduje się Orange Ekstraklasa oraz Liga Mistrzów. Oznacza to spadek popularności tematyki Formuły 1, ale sam Robert Kubica niezmiennie pozostaje najczęściej wymienianym sportowcem. Transfer Łukasza Fabiańskiego do klubu Arsenal Londyn dał bramkarzowi drugą pozycję w tej klasyfikacji.

W kategorii wydarzeń politycznych najczęściej pisano o strajku lekarzy oraz sprawie tarczy antyrakietowej.

Nastąpiła również zaskakująca zmiana w rankingu najpopularniejszych wykonawców w polskim Internecie. Na drugim miejscu – tuż za Dodą, która już od 3 miesięcy prowadzi w rankingu – pojawił się zespól Myslovitz. W porównaniu do ubiegłego miesiąca zespól awansował w rankingu aż o 4 miejsca. Ma to związek z występami na Juwenaliach w kilku miastach oraz z zapowiedziami występu na Festiwalu w Jarocinie.

W maju częściej niż w poprzednich miesiącach pisano o e-commerce, a zwłaszcza o Allegro.pl. Tematyka artykułów z marką Allegro.pl w treści związana była przede wszystkim wystawianiem na aukcję samochodów w cenie kilkunastu złotych oraz z zainteresowaniem fiskusa handlem internetowym.

Krystyna Janda nadal pozostaje najpopularniejszą aktorką w polskim Internecie - tym razem za sprawą jej udziału w reklamie jednego z banków.

Raport NewsPoint prezentuje rankingi najczęściej wymienianych i opisywanych w mediach internetowych polskich wykonawców muzycznych, aktorów, sportowców, polityków, partii politycznych, stacji telewizyjnych, instytucji finansowych, marek motoryzacyjnych, wydarzeń politycznych i wydarzeń sportowych. Podsumowanie zostało przygotowane przy wykorzystaniu usługi monitorowania Internetu NewsPoint (www.NewsPoint.pl).

Komentarze

Powiązane

11.04.24, 11:35
| prasa » informacje | internet » ludzie
Beata Lubecka nową współprowadzącą podcast Stan Wyjątkowy w Onecie
Do grona prowadzących program „Stan wyjątkowy” dołącza Beata Lubecka. Dziennikarka zastąpi Renatę Grochal i będzie czwartą współprowadzącą obok Andrzeja Stankiewicza, Dominiki Długosz i Kamila Dziubki.
11.04.24, 10:39
| internet » e-commerce
Raport Elephate „Ranking blogów w e-commerce”. Najsilniejsze strategie SEO i content marketingowe w świecie e-handlu
Agencja Elephate ma przyjemność ogłosić premierę najnowszego raportu dotyczącego świata e-handlu: „Ranking blogów w e-commerce”, edycja 2024. Tym razem eksperci poddali analizie aż 524 sklepy internetowe z 32 branż! Głównym celem zestawienia jest wyróżnienie sklepów online, które najskuteczniej wykorzystują strategie SEO i content marketingowe, by skalować swój biznes przy pomocy blogowania. Ranking został objęty patronatem serwisu portalmedialny.pl.
10.04.24, 18:12
| internet » ludzie
Duże zmiany. Awanse w kadrze managerskiej Interii
Interia porządkuje strukturę na poziomie kadry managerskiej. Dorota Bugajska – Marzec, Maciej Kucharski i Łukasz Noszczak połączą dotychczasowe obowiązki z funkcją zastępcy redaktora naczelnego Interii Piotra Witwickiego. Agnieszka Maciaszek zostanie Dyrektorem Sektorów Show-Biznes i Rozrywka, a Daniel Bednarek – Dyrektorem Sektora Sport.
09.04.24, 13:46
| internet » informacje
Przegląd Sportowy Onet przedłuża umowę z Drift Masters Grand Prix
Ringier Axel Springer Polska oraz Drift Masters (organizacja driftingowa) przedłużyły zawarte w 2023 r. partnerstwo medialne.
W ramach współpracy, w serwisie Przegląd Sportowy Onet będą się pojawiać treści promujące zawody organizowane przez Drift Masters oraz informacje na temat samej dyscypliny, jaką jest drifting.
04.04.24, 14:00
| internet » ludzie
Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak oraz Grzegorz Siemionczyk w zespole Money.pl
Redakcja money.pl wprowadza nową strategię rozwoju serwisu. Niebawem pojawi się w nim więcej treści premium, zarówno w formie tekstów, jak i materiałów wideo. Od maja do zespołu dołączą Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak, w czerwcu pracę rozpocznie Grzegorz Siemionczyk.
04.04.24, 07:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Mikołaj Kunica nowym gospodarzem formatu Onet Rano
Mikołaj Kunica dołączył do grona prowadzacych program „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez redaktora naczelnego Business Insider Polska zostanie wyemitowane 4 kwietnia br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
28.03.24, 17:00
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Sebastian Parfjanowicz będzie zastępcą redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego Onet
2 kwietnia br., Sebastian Parfjanowicz dołączy do redakcji „Przeglądu Sportowego Onet” i obejmie stanowisko zastępcy redaktora naczelnego. Będzie drugim zastępcą redaktora naczelnego obok Łukasza Godlewskiego, który pracuje w redakcji od lutego ubr. Od 15 stycznia redaktorem naczelnym serwisu jest Kamil Wolnicki.
21.03.24, 10:16
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
STS rozszerza współpracę z Meczyki.pl
Firma STS, działająca na rynku bukmacherskim, nawiązała strategiczne partnerstwo z serwisem Meczyki.pl (Online Venture).
14.03.24, 13:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Balans. Kuba Jankowski gospodarzem nowego formatu wideo Wirtualnej Polski
Wirtualna Polska ruszyła z produkcją nowego formatu na platformie YouTube. Ruszył kanał „Balans” skierowany do osób urodzonych w latach 80. i 90., w którym znajdą się rozmowy z gośćmi i ekspertami dotyczące najważniejszych i najbardziej interesujących tematów dla millenialsów.
13.03.24, 17:28
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Dominika Długosz poprowadzi format Onet Rano
Dominika Długosz została gospodynią programu „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez dziennikarkę Newsweeka zostanie wyemitowane 14 marca br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy