08.06.16, 20:24

Polskie produkcje w Discovery Channel przyciągnęły widzów

Kadr z programu „Operacja: lot”
Fot.: materiały prasowe

Wśród wiosennych nowości flagowego kanału z portfolio Discovery znalazły się cztery polskie produkcje. Zdaniem nadawcy, wszystkie osiągnęły rekordowe wyniki oglądalności, przyciągając przed telewizory milionową widownię.

Tej wiosny na antenie Discovery Channel zaprezentowano unikalne, polskie formaty, które zostały dobrze przyjęte przez polską widownię. „Rok temu postanowiliśmy zainwestować w polskie produkcje. Choć mamy bardzo duże doświadczenie w produkcji kontentu globalnego, liczyliśmy się z wyzwaniem, jakie na nas czekało na lokalnym rynku. Długie i staranne przygotowania zaowocowały programami, które pokochali polscy widzowie. Jesteśmy bardzo zadowoleni nie tylko z wyników oglądalności, ale z jakości, jaką udało nam się osiągnąć. W serii „Operacja: lot”, docieramy do niedostępnych dotąd dla telewizji obszarów. Życie mieszkańców Bieszczadów pokazujemy poprzez epickie zdjęcia i rozmach realizacyjny godny naszych największych międzynarodowych produkcji. „Złomowisko PL”, to bardzo barwny wachlarz postaci i ciągle zaskakujące ciekawostki i tajemnice tej branży” – podkreśla Marcin Ziółek, Senior Channel Manager Factual, Discovery Networks CEEMEA.

Pierwszą z polskich nowości był premierowy sezon „Złomowisko PL”. To program pokazujący prawdziwe historie ludzi z dwóch podwarszawskich złomowisk, próbujących radzić sobie w tym „rdzawym interesie”. Środowe premiery programu osiągnęły średni rating 0,61 AMR%, podnosząc o 167 proc. oglądalność pasma. Łącznie nowe odcinki programu zgromadziły przed telewizorami ponad 3,5 miliona widzów (dane nadawcy na podst. NAM).

Drugim polskim formatem był film „Na tropie Złotego Pociągu”. Dokument opowiadał historię poszukiwań tzw. „złotego pociągu” oraz podsumowywał dotychczasowe badania przeprowadzone na Dolnym Śląsku. Dokument zobaczyło do tej pory ponad 1,8 miliona widzów.

Kolejną nowością była seria „Operacja: lot”, przedstawiająca pracę PLL LOT i największego portu lotniczego w Polsce. Była to pierwsza tego typu, zrealizowana w Polsce produkcja, z bliska pokazująca kulisy miejsc, do których dostęp mają jedynie nieliczni. Premierowe odcinki programu podniosły o 79 proc. oglądalność pasma i osiągnęły średni rating 0,48 AMR%, przyciągając przed telewizory niemal 3 miliony widzów.

Ostatnią z wiosennych nowości, której ostatni odcinek wyemitowano 30 maja br., była produkcja „Przystanek Bieszczady”. Tym razem Discovery Channel zabrał swoich widzów na wyprawę w to magiczne miejsce. Program skupiła się nie tylko na urzekającej przyrodzie tego rejonu Polski, ale pokazywał trudy dnia codziennego mieszkańców Bieszczad i ich fascynujące historie. Odcinki nowej serii osiągnęły średni rating na poziomie 0,24 AMR% i obejrzało je ponad 3,5 miliona widzów.

Na jesień Discovery przygotowuje nowe sezony lokalnych programów. We wrześniu widzowie po raz kolejny wyruszą w trasę z bohaterami „Polskich Truckersów”. Jesienią powróci także III seria programu „Złomowisko PL”.

Komentarze

Powiązane

12.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska ogłasza beneficjentów 31. akcji charytatywnej Reklama Dzieciom
Siedemdziesiąt organizacji i placówek zostało beneficjentami 31. akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom”, organizowanej przez Telewizję Polską. Dochód ze specjalnego bloku reklamowego wyemitowanego 25 i 26 grudnia 2023 r. w TVP1, wyniósł  1 640 000 zł.  Akcję wsparło piętnastu  reklamodawców.
11.05.24, 20:32
| telewizja / VOD » informacje
Dodatkowe kanały Eurosportu w ofercie Play na czas igrzysk olimpijskich w Paryżu
Warner Bros Discovery w Polsce i Play ogłaszają współpracę, dzięki której abonenci platformy telewizyjnej Play zyskują dostęp do transmisji z Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 na ośmiu kanałach okazjonalnych Eurosportu. 
10.05.24, 13:00
| telewizja / VOD » ludzie
Isobel Yeung dołącza do CNN
Isobel Yeung zajęła stanowisko korespondentki międzynarodowej w biurze sieci CNN w Londynie. Znana ze swoich śledztw i przełomowych reportaży ze stref konfliktów na całym świecie, Yeung będzie relacjonować najważniejsze wydarzenia dla telewizyjnych i cyfrowych platform CNN.
10.05.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
1,7 mln widzów obejrzało transmisję 68. Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 w TVP
We wtorek, 7 maja br. ponad 1,7 mln widzów przy udziałach na poziomie 16,5 proc. obejrzało w TVP1 i TVP Polonia pierwszy półfinał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 z udziałem reprezentantki Polski.
10.05.24, 06:30
| telewizja / VOD » ludzie
Iwona Poreda-Łakomska w zespole programu Reporterzy (TVP1)
Iwona Poreda-Łakomska wzmocniła zespół programu interwencyjnego „Reporterzy” TVP1. Razem z Pawłem Gregorowiczem pokieruje pracą redakcji. Wesprze go w kreowaniu tematów reportaży poruszanych w programie i nadzorowaniu wydań.
09.05.24, 22:25
| telewizja / VOD » ludzie | reklama & PR » ludzie
Z telewizji do MediaMarktPolska. Maciej Dolega szefem PR i rzecznikiem prasowym
Na początku maja br. Maciej Dolega został szefem działu PR i rzecznikeim prasowym MediaMarkt Polska.
09.05.24, 16:45
| telewizja / VOD » informacje
Ruszyły castingi do nowych edycji programów The Voice
Twórcy programów "The Voice of Poland", "The Voice Senior" oraz "The Voice Kids" rozpoczęli poszukiwania nowych muzycznych talentów z całej Polski. Do nowych edycji talent show można zgłaszać się przez internet. 
09.05.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Hokejowe Mistrzostwa Świata w kanałach Polsat Sport. Nadawca szykuje widowiskową scenografię i rozbudowany program
10 maja br. ruszają Hokejowe Mistrzostwa Świata . Kanały z rodziny Polsat Sport pokażą wszystkie 64 mecze mistrzostw na żywo z polskim komentarzem. Transmisjom towarzyszyć będzie rozbudowany program studyjny z udziałem czołowych ekspertów, komentatorów oraz gwiazd hokeja.
05.05.24, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
Teatr TV w nowej formie graficznej. W maju cztery premierowe spektakle o nowej godzinie emisji
Teatr Telewizji TVP 6 maja br. rozpoczyna emisję premierowych spektakli w nowej oprawie graficznej. Po kilkudziesięciu latach logo i czołówka otrzymują odświeżoną formę, a godzina emisji premier zostaje przesunięta na 20:30. W maju TVP1 wyemituje cztery premiery spektakli. 
05.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Znamy wykonawców koncertów Debiuty i Premiery 61.KFPP w Opolu [lista uczestników]
Rada Artystyczna 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, powołana przez Telewizję Polską i Miasto Opole, wyłoniła uczestników konkursów „Debiuty” i „Premiery”. Tegoroczny festiwal będzie trwał od 31 maja do 2 czerwca 2024 r. Koncerty „Debiuty” i „Premiery” będzie można zobaczyć w pierwszy dzień festiwalu.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy