24.03.16, 18:00

Przystanek Bieszczady w Discovery Channel

Kadr z programu "Przystanek Bieszczady"
Fot.: materiały prasowe

Jak wygląda wyrąb lasu zimą? W jaki sposób powstrzymuje się przemytników w niedostępnych górach?  Na czym polegają szkolenia ratowników GOPR? Premiera programu "Przystanek Bieszczady" w poniedziałek, 25 kwietnia br. o godzinie 22.00 na Discovery Channel.

W nadleśnictwach położonych tuż przy granicy z Ukrainą trwa wyrąb lasu. Praca pod presją, w trudnych warunkach sprawia, że nawet najmniejszy błąd może doprowadzić do tragedii. Drwale nie mogą sobie jednak pozwolić na przerwę. Niskie temperatury nie służą maszynom, jednak każdy dzień zwłoki powoduje straty finansowe. Kiedy pojawia się odwilż, sytuacja nie ulega poprawie. Koła ciągników toną w błocie, sprawiając że transport drewna staje się niemożliwy. W jaki sposób drwale wyjdą z opresji?

W Bieszczadach żyje spora populacja największych drapieżników Polski – niedźwiedzi brunatnych, wilków i rysi. W programie "Przystanek Bieszczady" widzowie Discovery Channel będą świadkami tropienia watahy wilków i trudnego procesu instalacji obroży telemetrycznej jednemu z tych zwierząt. Jakie zastosują techniki, by pochwycić drapieżnika? Dlaczego badacze będą musieli wyruszyć za wilkiem aż na słowackie pogranicze?

Kamery Discovery towarzyszyć będą również członkom rodziny Nieckułów, właścicieli stadniny koni. Są niezwykłym przykładem ludzi, którzy dzięki silnym więzom potrafią stanąć naprzeciw wszystkim przeciwnościom losu. W obliczu nadchodzącej śnieżycy drogi stają się nieprzejezdne, w rurach zamarza woda, a sieć komórkowa przestaje działać. Czy wszystko zakończy się szczęśliwie? W jaki sposób Nieckułowie poradzą sobie w trudnych warunkach?

To tylko kilka z wielu fascynujących historii, jakie pojawią się w sześciu odcinkach programu "Przystanek Bieszczady". Premiera już w poniedziałek, 25 kwietnia o godzinie 22.00 na Discovery Channel.

Komentarze

Powiązane

21.05.24, 14:02
| telewizja / VOD » badania rynku
Rekordowa wyniki kanałów BBC Studios w Polsce. BBC First z najwyższymi udziałami w historii
W kwietniu br. portfolio kanałów osiągnęło 0,84 proc. proc., czyli najwyższy miesięczny udział w rynku od uruchomienia pięciokanałowego portfolio w 2015 r.
21.05.24, 08:45
| telewizja / VOD » informacje
TVN Pora na show. 17 kanał FAST w ofercie TVN Warner Bros. Discovery
Koncern TVN Warner Bros. Discovery uruchomił kolejny kanał typu FAST - TVN Pora na show.
20.05.24, 13:42
| telewizja / VOD » seriale
Prosta sprawa. Mateusz Damięcki i Piotr Adamczyk w nowym serialu CANAL+
W serwisie CANAL+ online pojawił się pierwszy odcinek nowej polskiej produkcji „Prosta sprawa”. Najnowsza produkcja oryginalna CANAL+ to kino akcji twórców „Furiozy” oparte na bestsellerze Wojciecha Chmielarza.
20.05.24, 10:50
| telewizja / VOD » informacje
Prawie 10 mln zł. To suma roszczeń spraw przeciwko TVP za materiały wyemitowane w latach 2016-2023
Niemal 10 mln zł – to suma roszczeń spraw przeciwko Telewizji Polskiej za materiały wyemitowane w latach 2016-2023 z powództwa osób i instytucji o naruszenie dóbr osobistych.
18.05.24, 14:51
| telewizja / VOD » informacje
Nakręć się na przyszłość. Szansa dla młodych ludzi na karierę w branży filmowej
Na warsztaty otwierające drogę do pracy przy tworzeniu filmów i seriali zapraszają Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i Netflix.
17.05.24, 17:30
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska wybrała dziennikarzy w ramach akcji: Włącz się! Zmieniajmy się razem
Niemal 2 000 osób marzących o pracy w telewizji odpowiedziało na zaproszenie TVP i wzięło udział w projekcie rekrutacyjnym „Włącz się! Zmieniajmy się razem”. Komisja wyłoniła pięciu najlepszych kandydatów w kategoriach: Informacja/Publicystyka, Sport, Rozrywka, Kultura i Pogoda.
16.05.24, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Aktualności TVP3 Katowice z dużym skokiem oglądalności. Rośnie widownia serwisów w Szczecinie, Krakowie i Bydgoszczy
Znaczące wzrosty oglądalności w kwietniu br. odnotowały, według danych Nielsen Media, programy informacyjne emitowane na antenach regionalnych TVP. „Aktualności” emitowane w TVP3 Katowice osiągnęły w kwietniu wzrost widowni - w porównaniu z minionym rokiem – aż o 70 proc. 
16.05.24, 13:06
| telewizja / VOD » informacje
Kanały TinyTeen, LingoToons i LangLab dołączyły do oferty Pasjatv
Do oferty firmy dystrybucyjnej Pasjatv trafiły trzy nowe kanały edukacyjne. Nadawcą trzech nowych kanałów TinyTeen, LingoToons i LangLab jest English Club TV Group, który od ponad 15 lat w swoim portfolio posiada kanał English Club TV.
16.05.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Nowy skład Komisji Etyki TVP
Władze Telewizji Polskiej SA w likwidacji powołały siedmioro nowych członków Komisji Etyki TVP XIV kadencji.
14.05.24, 23:50
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Śleboda. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu SkyShowtime Original
Serwis SkyShowtime ogłosił rozpoczęcie zdjęć do nowej polskiej produkcji oryginalnej – "Śleboda". Produkcja jest serialową adaptacją popularnego etno-kryminału. W rolach głównych serialu Śleboda wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy