15.02.16, 13:51

Teleranek i Pegaz powracają na szklany ekran. Wiosna w TVP1

Logo TVP1
Fot.: materiały prasowe

„Bodo” – polski serial o losach przedwojennej gwiazdy polskiego kina, „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego i „Chodzi o pieniądze” Jacka Łęskiego, magazyn kulturalny „Pegaz”, premierowy spektakl Teatru Telewizji „Dom kobiet”, premierowe filmy dokumentalne, a także nowe historie i lubiani bohaterowie w serialach „Strażacy” i „Ojciec Mateusz” – to wiosenna oferta programowa TVP1.

Wiosną na antenie TVP1 pojawi się szerszy wybór programów publicystycznych i kulturalnych. We wtorki (od 1 marca, godz. 21:25) cykliczny program Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać”, czyli debaty dotyczące aktualnych tematów społeczno-politycznych, z udziałem gości w studiu oraz widzów poprzez media społecznościowe. Również w marcu (od połowy miesiąca, czwartek, godz. 22:25) na antenie Jedynki pojawi się magazyn Jacka Łęskiego „Chodzi o pieniądze”, przedstawiający sób kulisy wydarzeń i zjawisk gospodarczych, istotnych z perspektywy przeciętnego obywatela lub przedsiębiorcy prowadzącego niedużą firmę. Audycja pojawiać się będzie co drugi tydzień, na zmianę z „Po prostu” Tomasza Sekielskiego. Czwartki wieczorem to czas zarezerwowany tradycyjnie na „Sprawę dla reportera” Elżbiety Jaworowicz (godz. 21:25). W ofercie nie zabraknie nadawanego codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:30 programu „Świat się kręci”. Kontynuowana będzie seria „Wielkich Testów”. Na wiosnę zaplanowano test m.in. z finansów.

Po 12 latach powraca magazyn kulturalny „Pegaz” (od 2 marca, środa, godz. 22:35). Program ma być swego rodzaju przewodnikiem po najważniejszych wydarzeniach na mapie kultury, opatrzonych szerokim komentarzem kulturalno-społecznym. Na antenę Jedynki powraca także w nowej odsłonie wraca „Teleranek” przygotowywany przez Zespół TVP ABC pod kierownictwem Justyny Karnowskiej (od 6 marca, niedziela, godz. 9:30). Natomiast 7 marca o godz. 20:25 w Teatrze Telewizji Jedynka pokaże premierowy spektakl „Dom kobiet” – inscenizację dramatu Zofii Nałkowskiej w reżyserii Wiesława Saniewskiego, z udziałem m.in.: Anny Polony, Danuty Stenki, Marii Pakulnis, Joanny Kulig.

Jedynka to również oferta dokumentalna. W cyklu „Oto historia” Jedynka pokaże m.in. film o rosyjskim polityku opozycji pt. „Borys Niemcow. Śmierć w cieniu Kremla” (7 marca, godz. 22:00), a w cyklu „Świat nieprzedstawiony” opowieść Aliny Mrowińskiej o życiu niepełnosprawnego małżeństwa pt. „Jakiego koloru jest miłość?” (9 marca, godz. 21:25). Filmy przyrodnicze pojawią się od wtorku do piątku w cyklu „Natura w Jedynce” (godz. 12:45), a w niedziele „BBC w Jedynce” (godz. 13:00).
1 marca o godz. 20:25 TVP1 wyemituje widowisko „Niezłomni - Honor” w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, poświęcone pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Mocną stroną mają być tradycyjnie seriale. Kontynuowana będzie zatem emisja „Ojca Mateusza" (XV seria, od 3 marca, czwartek, godz. 20:30) i „Strażaków” (II seria, od 5 marca, sobota, godz. 20:25). Będą oczywiście emitowane telenowele. „Klan” tradycyjnie emitowany będzie od poniedziałku do piątku o godz. 17:55. Natomiast po zakończeniu emisji seriali „Wspaniałe stulecie” i „Tysiąc i jedna noc”, w połowie kwietnia Jedynka zaproponuje widzom kolejne dwie tureckie produkcje.
Wiosną w TVP1 pojawią się także nowe seriale zagraniczne m.in. w środy włoski „Piękna i bestia” (od 2 marca, godz. 20:25) oraz w piątki hiszpański „Zagadka Hotelu Grand” (od kwietnia, godz.20:25). Od 26 marca Jedynka rozpocznie emisję premierowych odcinków serialu „Downton Abbey” (godz.15:50).

Na antenie Jedynki znajda się również programy własne. Sześć razy w tygodniu emitowany będzie teleturniej „Jaka to melodia?” (od poniedziałku do piątku, godz. 17:25 oraz w niedzielę, godz. 18:30). W soboty o godz. 13.30 emitowane będą nowe odcinki programu „Okrasa łamie przepisy”, a w niedziele o godz. 8.35 Radek Brzózka pojawi się w „Jak to działa?”. Z kolei Paweł Pochwała w programie „Cztery kąty, anioł piąty” będzie pomagał potrzebującym dzieciom i ich rodzinom (od 12 marca, sobota, godz.12:10).

5 marca o godz. 21:25 – specjalne wydarzenie dla wielbicieli Eurowizji. Jedynka wyemituje koncert Polskich Eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. W trakcie tego koncertu widzowie wybiorą wykonawcę, który wystąpi podczas tegorocznego konkursu w Szwecji. 16 lutego br. Artur Orzech w programie „Świat się kręci” ogłosi listę osób, które wystąpią w polskich preselekcjach.

Wisienką na torcie ma być polski serial w gwiazdorskiej obsadzie „Bodo” (od 6 marca, niedziela, godz. 20:25) – historia obdarzonego niespotykaną charyzmą i urokiem osobistym Eugeniusza Bodo. 

Komentarze

Powiązane

13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
11.06.24, 13:40
| telewizja / VOD » badania rynku
3,6 mln widzów meczu towarzyskiego z Turcją
W poniedziałek, 10 czerwca br. reprezentacja Polski wygrała mecz towarzyski z Turcją. Transmisję spotkania w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności śledziło 4,2 mln widzów.
11.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanał TVC zyskał nową oprawę i odświeżone logo
10 czerwca br., Kanał TVC (MWE Networks) pojawił się w odświeżonej oprawie graficznej. To kolejny etap zmian w portfolio grupy MWE Networks, mający na celu zmianę identyfikacji wizualnej zbliżonej do estetyki TVC Super i Antena HD.
10.06.24, 10:42
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Anna Kalczyńska w ekipie Iberionu. Poprowadzi autorski format geopolityczny
Do Iberionu dołącza Anna Kalczyńska, która poprowadzi autorski format geopolityczny. Dziennikarka w ostatnich latach związana była ze stacją TVN.
07.06.24, 08:46
| telewizja / VOD » informacje
Polska Wybiera. Eurowybory 2024. Specjalne propozycje programowe kanałów Grupy Polsat
9 czerwca br. od 19:15 na antenach Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka pojawi się wieczór wyborczy „Polska Wybiera. Eurowybory 2024”, w którym pojawią się wyniki sondażowe głosowania do Parlamentu Europejskiego. Zaplanowano także specjalne wydanie „Wydarzeń 18:50”.
06.06.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja WP wybiera ContentHouse do komunikacji w mediach społecznościowych
Telewizja WP rozpoczyna współpracę z agencją ContentHouse. Działania obejmą bieżącą komunikację na profilach społecznościowych Telewizja WP oraz Kabaret TV.
06.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce na antenach TVP
7 czerwca br. rozpoczną się Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Rzymie, gdzie niemal 100 reprezentantów Polski będzie ze sobą rywalizować. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.