23.05.07, 19:17

Winda: Pierwszy serial do ściągania

Akson Net – producent nowych form filmowych, tak zwanych „mobizodów” czy „net-mobiles”, wprowadził do dystrybucji pierwszy w Polsce serial z przeznaczeniem do ściągania na przenośne odtwarzacze obrazu oraz do Internetu.
Akson Net – producent nowych form filmowych, tak zwanych „mobizodów” czy „net-mobiles”, wprowadził do dystrybucji pierwszy w Polsce serial z przeznaczeniem do ściągania na przenośne odtwarzacze obrazu (typu Video - iPod, MPEG-4 playery, telefony komórkowe) oraz do Internetu. Partnerem dystrybucji udostępniającym serial na telefony komórkowe jest operator Plus GSM.

Akson Net, który rozpoczął działania na polu filmowych mediów internetowych wspólnie z ITVP.pl od precedensowej premiery „Ody do Radości” równocześnie w kinie i w Internecie, poszedł krok dalej i tworzy pierwszy w Polsce, legalny wortal internetowy www.netino.pl z wirtualną wypożyczalnią filmów i seriali telewizyjnych, dostępną już od końca kwietnia tego roku dla posiadaczy systemu operacyjnego Windows Vista z modułem Media Center.

To właśnie na zlecenie netino.pl powstała „Winda”, którą producenci chcą rozpowszechniać w postaci plików 3gp oraz MPEG-4, będących uzupełnieniem oferty wortalu.

Wraz z rozwojem technologii przesyłania plików video przez Internet rośnie zainteresowanie nowymi formami fabularnymi, tworzonymi właśnie dla tego typu urządzeń. Moda na mobilne multimedia idzie z Japonii, gdzie pliki video, ściągane na komórki biją rekordy popularności. „Kompania net-mobajlowa” wychodzi na przeciw tym oczekiwaniom.

Premierę „Windy”, sieć Plus GSM poprzedziła innym udanym przedsięwzięciem serialowym, a mianowicie udostępnieniem użytkownikom telefonów komórkowych, cieszącego się ogromnym uznaniem wśród widzów, znakomitego polskiego serialu kryminalnego, „Oficerowie” wyprodukowanego przez firmę Akson Studio na zlecenie TVP S.A.

"Bardzo cieszy mnie fakt, że po pionierskiej premierze filmu w sieci i stworzeniu wypożyczalni filmów on-line, to właśnie u nas powstał pierwszy polski, w pełni profesjonalny serial dedykowany nowym mediom. To tak naprawdę nowy gatunek filmowy" – mówi szef Akson Net i dyrektor generalny Netino.pl, Kamil Przełęcki.

Komentarze

Powiązane

13.07.24, 16:00
| internet » informacje
Podcast „WojewódzkiKędzierski” w wakacyjnej odsłonie
Wakacyjne wydanie podcastu „WojewódzkiKędzierski” rusza w poniedziałek, 15 lipca br. Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski będą rozmawiać z artystami muzycznymi.
09.07.24, 23:41
| internet » informacje
Karoliną Walczowska gospodynią formatu Onet Wakacje
Od lipca br. na stronie głównej Onetu pojawia się nowy program „Onet Wakacje” z Karoliną Walczowską w roli prowadzącej. Program jest emitowany w każdy piątek o godz. 12.00 na Onet.pl i jest częścią cyklu redakcyjnego „Onet Wakacje”, który przez całe wakacje pojawia się na stronie głównej Onetu.
09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
03.07.24, 19:00
| internet » informacje
Żyjemy tenisem! Interia relacjonuje Wimbledon
Interia na bieżąco będzie relacjonować Wimbledonem. Artur Gac, wysłannik portalu, przekazywać będzie informacje prosto z Londynu. Ofensywę medialną Interii ma wzmocnić kolejna odsłona kampanii „Żyjemy sportem”.
03.07.24, 07:30
| radio » informacje | internet » informacje
IV edycja Konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki. Zgłoszono ponad 320 podcastów
Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs ma upamiętniać redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 r. Najlepsze podcasty wyłoni 45-osobowe jury.
02.07.24, 09:55
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Bielak redaktorem naczelnym wszystkich serwisów Grupy INFOR
Na początku lipca br. Łukasz Bielak stanął na czele wszystkich serwisów internetowych należących do Grupy INFOR.
01.07.24, 16:30
| internet » ludzie
Dariusz Dziduch redaktorem naczelnym BiznesInfo
Dariusz Dziduch objął funkcję naczelnego serwisu BiznesInfo (Iberion) w połowie czerwca br.
27.06.24, 14:15
| radio » informacje | internet » informacje
Mamy, tak jak jest. Anna Dereszowska gospodynią podcastu w Onet Audio i na Ofeminin.pl
W każdy piątek o godz. 20:00 w Onet Audio, na Ofeminin.pl oraz na popularnych platformach podcastowych można słuchać nowego podcastu Anny Dereszowskiej „Mamy, tak jak jest”. Podcast porusza tematy macierzyństwa i rodzicielstwa.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.