17.01.16, 20:00

Sherlock i upiorna panna młoda hitem w kinach i na ekranach TV

Kadr z filmu
Fot.: materiały prasowe

„Sherlock i upiorna panna młoda” został niekwestionowanym królem świątecznego sezonu telewizyjnego w Wielkiej Brytanii. Odcinek specjalny obejrzało aż 11,6 milionów widzów kanału BBC One.

Jak twierdzi telewizja BBC Worldwide, film odnosi sukcesy na całym świecie, w samej Azji przyniósł on twórcom filmu wielomilionowe zyski. 90-minutowy odcinek specjalny osadzony w epoce wiktoriańskiej został wyświetlony na ponad 6 tys. ekranach w Chinach, Hong Kongu, Japonii, Korei i na Tajwanie. Do dziś w tych krajach obejrzało go już ponad 5 milionów widzów. Film uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu filmów anglojęzycznych w Hong Kongu i Korei Południowej, a od dnia premiery przez cztery 4 dni (od 4 do 7 styczni włącznie) był przebojem kasowym wśród filmów anglojęzycznych w Chinach. W Korei Południowej, w tygodniu otwarcia, „Sherlock” pokonał czterokrotnie film „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy”.W Chinach przychód ze sprzedaży biletów przekroczył 19 milionów dolarów USD, a w Korei Południowej ponad 7 milionów.

Po premierze telewizyjnej w amerykańskiej stacji PBS/Masterpiece, kanał BBC Worldwide North America (BBCWNA) zorganizował specjalny, dwudniowy pokaz filmowy w ponad 750 kinach w USA - (5 i 6 stycznia) i Kanadzie (4 i 6 stycznia). W Stanach Zjednoczonych pokaz kinowy przyniósł najwyższy przychód na ekran, liczony średnio na bazie 10 najlepiej oglądanych filmów w całym kraju i znalazł się na piątej pozycji pod względem całościowego dochodu. W Ameryce Północnej pokazy kinowe przyniosły 2,7 mln dolarów przychodu brutto.

W Australii, w dwa dni (2 i 3 stycznia) odcinek specjalny zarobił w kinach ponad 750 tys. dolarów australijskich brutto. Pokazy kinowe towarzyszyły premierze filmu w oferującym usługi streamingowe serwisie STAN, gdzie jest on obecnie jedną z najchętniej oglądanych pozycji.

W Europie odcinek specjalny był wyświetlany w 86 kinach w Polsce, gdzie w trakcie jednodniowego pokazu 7 stycznia zobaczyło go 37 tys. fanów, oraz w Rosji, gdzie w dniu premiery kinowej 4 stycznia osiągnął on najwyższy przychód licząc średnią na ekran i zarobił 4,3 miliony rubli, mimo że trzy dni wcześniej zadebiutował w telewizji.

W Wielkiej Brytanii film wyświetlany był tylko w wybranych kinach, ale równocześnie z emisją na kanale BBC One. Na dużym ekranie film obejrzało 18 600 fanów w 127 kinach w całym kraju. „Od początku zamierzaliśmy emitować „Sherlock i upiorna panna młoda” tylko w wybranych kinach, aby było to wyjątkowe wydarzenie dla fanów oraz by jak najbardziej wesprzeć emisję telewizyjną. Nigdy nie spodziewaliśmy się, że możemy pokonać hollywoodzkie giganty, więc tym bardziej cieszymy się z naszych wyników” – mówi Sally de St Croix, Head of Drama Brands, BBC

Licencja na emisję filmu została sprzedana do ponad 225 krajów i terytoriów na całym świecie, a odcinek „Sherlock i upiorna panna młoda” będzie jeszcze pokazywany w wielu sieciach telewizyjnych. Do dnia dzisiejszego film został pokazany na ekranach kinowych ponad 20 krajów.

Komentarze

Powiązane

21.02.24, 16:45
| telewizja / VOD » informacje
Kontynuacje w wiosennej ramówce Telewizji WP
Wiosną w Telewizji WP pojawią się kontynuacje polskich formatów takich jak: „Policjanci z sąsiedztwa”, „Nowy aranż z Olą Ziarek” oraz „Mistrzowie Kabaretu”. W ofercie pojawi się nowy program "Kulinarne eskapady Phila" oraz kolejny sezon serialu „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”.
21.02.24, 13:04
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
220 tysięcy widzów zobaczyło w weekend otwarcia film Sami Swoi. Początek
16 lutego br. do kin w całej Polsce trafiła najnowsza koprodukcja TVN Warner Bros. Discovery "Sami swoi. Początek", prequel kultowej trylogii o waśni dwóch sąsiadów - Pawlaka i Kargula. W pierwszy weekend film przyciągnął przed białe ekrany ponad 220 tys. widzów.
21.02.24, 11:29
| telewizja / VOD » informacje
Gość Regionów w ofercie TVP3. Zmiany w ramówce
TVP3 wprowadza zmiany w ogólnopolskiej ramówce. Od poniedziałku, 26 lutego br. pojawi się nowa audycja publicystyczna „Gość Regionów”. Niektóre programy zmienią godziny emisji w ramówce.
20.02.24, 19:54
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Electrolux głównym partnerem MasterChef Nastolatki. Uczestnicy będą korzystać ze sprzętu marki
Electrolux, producent sprzętu gospodarstwa domowego, jest głównym sponsorem programu „MasterChef Nastolatki” (TVN) – nowej wersji kulinarnego talent-show.
20.02.24, 10:50
| telewizja / VOD » informacje
Osiem nowych formatów trafi do europejskich kanałów z portfolio Warner Bros. Discovery. W Polsce nowe programy pojawią się m.in. w TTV i TVN Turbo
Warner Bros. Discovery rozszerza swoją europejską ofertę. Firma pozyskała osiem serii programów, które będą dostępne na kanałach darmowych i płatnych. Wśród programów, które trafią do oferty sieci linearnych WBD w Polsce i we Włoszech znalazły się takie tytuły, jak „The Grand Tour” czy „Clarkson’s Farm”.
20.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Niecały milion widzów obejrzało mecz Legii Warszawa z Molde FK
W czwartek, 15 lutego br. blisko milion widzów obejrzało na antenach Telewizji Polskiej mecz Legii Warszawa z norweskim Molde FK w ramach Ligi Konferencji Europy.
18.02.24, 16:10
| telewizja / VOD » informacje
Dom w cenie mieszkania. II sezon od marca w Zoom TV
Na antenie Zoom TV pojawi się drugi sezon polskiej produkcji „Dom w cenie mieszkania”. Gospodarzem formatu będzie Kuba Midel.
18.02.24, 08:00
| telewizja / VOD » ludzie
Bartosz Cebeńko gospodarzem Teleexpressu
Dziennikarz, reporter oraz prezenter telewizyjny, Bartosz Cebeńko, będzie trzecim, obok Macieja Orłosia i Aleksandry Kostrzewskiej gospodarzem „Telexpressu”. W nowej roli dziennikarz zadebiutował w sobotę, 17 lutego br.
17.02.24, 20:00
| telewizja / VOD » seriale
Nielegalni. Serial CANAL+ na antenie Kino TV
„Nielegalni”, polski serial produkcji CANAL+ pojawił się w ofercie Kino TV.
16.02.24, 23:55
| telewizja / VOD » seriale
Reżim z Kate Winslet. Serial HBO zadebiutuje w marcu
HBO zapowiada serial „Reżim” ze zdobywczynią Oscara Kate Winslet w roli głównej. Autorem scenariusza jest Will Tracy, reżyseruje Stephen Frears i Jessica Hobbs. Sześcioodcinkowa produkcja będzie miała swoją premierę 4 marca br. w HBO i HBO Max.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.