24.05.07, 20:32

Opolski Festiwal zbliża sie wielkimi krokami

Tegoroczny 44. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu zaprezentuje premierowe piosenki gwiazd. Będzie również kabareton oraz jubileuszowy recital Lady Pank i koncert piosenek Seweryna Krajewskiego.
Tegoroczny 44. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu zaprezentuje premierowe piosenki gwiazd. Będzie również kabareton oraz jubileuszowy recital Lady Pank i koncert piosenek Seweryna Krajewskiego.

Wszystkie koncerty emitowane będą na żywo w TVP1, TV Polonia, a także w telewizji interaktywnej itvp. Festiwal w Opolu to jedyny polski festiwal piosenki, który można oglądać w Internecie. Pod adresem opole.itvp.pl widzowie zobaczą nie tylko wszystkie koncerty, ale będą mogli śledzić na żywo to, co będzie się działo za kulisami imprezy. Dla mieszkańców Opola Telewizja Polska przygotowuje imprezę plenerową, której główną atrakcją będzie specjalne wydanie programu „Od przedszkola do Opola”.

Opolskie Premiery to koncerty, które generują największe polskie przeboje. Artyści polskiej sceny muzycznej, którzy w tym roku zaprezentują swoje nowe piosenki. Będą wśród nich: Big Stars, Mietek Szcześniak, Maciej Silski, Hania Stach, Marcin Rozynek, Patrycja Markowska, Sofa, Ratatam, Bracia, Mario Szaban.

Pierwszego dnia Festiwalu w Opolu będzie można także obejrzeć recital największych przebojów zespołu Lady Pank, który w tym roku obchodzi 25-lecie twórczości. Widzowie usłyszą największe przeboje zespołu: m.in. „Mniej niż zero”, „Kryzysową narzeczoną”, czy „Stację Warszawa”.

Piątek to także koncert Debiuty, w którym swoje umiejętności wokalne zaprezentują młodzi artyści wyłonieni w dwustopniowych eliminacjach - w tym roku po raz pierwszy w eliminacjach regionalnych. Przesłuchania odbyły się we wszystkich 16 oddziałach Telewizji Polskiej. Spośród niemal 600 uczestników konkursu wyłoniono najpierw 80 wykonawców, a następnie
w eliminacjach centralnych w Warszawie – ścisłą dziesiątkę. Ta dziesiątka weźmie udział
w konkursie o Nagrodę im. Anny Jantar na deskach opolskiego amfiteatru. Koncert, reżyserowany przez Elżbietę Skrętkowską uświetnią także występy artystów, którzy kilka lat temu rozpoczynali karierę w opolskich Debiutach. W koncercie zaśpiewa również zwycięzca programu TVP1 „Rodzina jak z nut”.

Następnego dnia, w sobotę, odbędzie się koncert SUPERJEDYNKI. Wystąpią w nim laureaci plebiscytu, których wybierają widzowie TVP1, słuchacze radia RMF FM, czytelnicy SUPER TV
i użytkownicy portalu Interia.pl. Mimo że nagrody przyznawane są w 10 kategoriach, w tegorocznym koncercie SUPERJEDYNKI zostanie zaprezentowanych aż trzydzieści piosenek: dwadzieścia z aktualnej polskiej listy przebojów, ponieważ każdy z laureatów zaśpiewa dwa utwory, oraz dziesięć ponadczasowych, które zostaną wykonane przez gości specjalnych koncertu. W sentymentalną podróż w krainę polskiej piosenki zabiorą widzów m.in. Irena Santor, Jerzy Połomski, Ewa Bem, Zbigniew Wodecki, Alicja Majewska i Andrzej Rybiński.

Sobota to także KABARETON. W tym roku będzie to dwuczęściowy program kabaretowy dedykowany Janowi Tadeuszowi Stanisławskiemu „I to by było na tyle” w reżyserii Janusza Zaorskiego. Koncepcję i scenariusz tworzą Marek Majewski i Marcin Wolski.

Ostatni dzień Festiwalu to wyjątkowy koncert piosenek Seweryna Krajewskiego „NIEBO Z MOICH STRON”. W koncercie znane osobowości polskiej sceny muzycznej, tworzące mieszankę młodości i doświadczenia, zaprezentują swoje interpretacje piosenek Seweryna Krajewskiego - ikony polskiej muzyki rozrywkowej.

Komentarze

Powiązane

05.07.24, 14:30
| kultura » książki
Lista nominowanych do Nagrody Literackiej Nike 2024. Wyróżniono zaledwie trzy powieści
28 czerwca br. ogłoszono 20 książek nominowanych do tegorocznej nagrody Nike. Wśród dzieł wyróżnionych przez kapitułę są cztery tomy poetyckie i tylko trzy powieści.
04.07.24, 10:59
| kultura » muzyka
Rzeszów celebruje Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko. Będą koncerty i wystawa
W tym roku po raz szósty Rzeszów będzie celebrować twórczość pochodzącego z Rzeszowa trębacza jazzowego, Tomasza Stańko. 13 lipca br. odbędzie się Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko, który w tym roku poprzedzi cykl wyjątkowych wydarzeń. Wydarzenia organizowane są przez Estradę Rzeszowską.
29.06.24, 08:00
| kultura » informacje
Kino plenerowe na Cytadeli pod hasłem Jesteśmy na wczasach
Od lipca br. w parku przy Muzeum Historii Polski w Warszawie, pod hasłem „Jesteśmy na wczasach”, rusza kino plenerowe. W wybrane soboty będzie można zobaczyć ciekawe filmy z różnych dekad, takie jak “Rejs”, “Hydrozagadka” czy “Jak żyć?”. Wstęp do kina plenerowego jest bezpłatny. 
27.06.24, 20:00
| kultura » informacje
Kinga Zaborowska laureatka nagrody CineEurope Gold Award 2024
Kinga Zaborowska, dyrektorka działu filmbookingu w sieci kin Helios, otrzymała wyróżnienie CineEurope Gold Award. To nagroda przyznawana profesjonalistom z branży kinowej za wybitne osiągnięcia w ich dziedzinie. 20 czerwca br. podczas ceremonii rozdania nagród CineEurope w Barcelonie, złote statuetki odebrało osiem osób z całego świata. 
26.06.24, 17:45
| radio » informacje | kultura » informacje
XXIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry – Sopot 2024. Lista laureatów w kategorii słuchowisko
Słuchowisko „Siostra Hioba” Marty Rebzdy w reż. Waldemara Modestowicza zdobyło Grand Prix XXIII Festiwalu „Dwa Teatry - Sopot 2024”, dla najlepszego utworu w kategorii słuchowisk. Wielkimi Nagrodami Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w TPR i Teatrze TV uhonorowani zostali Joanna Szczepkowska i Adam Ferency.
21.06.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Po 25. latach Multikino Ursynów zamyka swoje drzwi 18 sierpnia 2024 r.
Multikino Ursynów zakończy działalność 18 sierpnia br. Spółka sprzedała prawa użytkowania wieczystego do działki na której funkcjonuje multipleks.
21.06.24, 06:30
| reklama & PR » informacje | kultura » film
Agencji K+Group odpowiada za promocję filmu Rodzina Treflików
Trefliki, bohaterowie serialu animowanego „Rodzina Treflików”, w listopadzie br. trafią na wielki ekran. Szczegóły świątecznej produkcji zostaną ujawnione dwa miesiące przed premierą, ale już teraz rozpoczynają się działania związane z kinowym debiutem Treflikowych bohaterów. Za działania związane z promocją filmu będzie odpowiedzialna agencja K+Group.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
11.06.24, 13:04
| kultura » muzyka
Wolne Duchy. Męskie Granie Orkiestra prezentuje tegoroczny singiel promujący trasę Męskie Granie. Obejrzyj teledysk
Daria Zawiałow, Mrozu oraz Kacperczyk, czyli Męskie Granie Orkiestra 2024, nagrali utwór „Wolne Duchy”, promujący tegoroczną, 15. edycję trasy Męskie Granie. Singlowi towarzyszy teledysk, w którym monumentalne głowy artystów – podobnie jak każdego lata sponsorowana przez markę Żywiec trasa – przemierzają Polskę, prezentując jej różne oblicza.
08.06.24, 07:00
| kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerską monetę „Superman”'
3 czerwca br. swoją premierę ma nowa moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z Supermanem. Moneta wykonana jest z czystego srebra próby 999, waży 2 uncje (62,2 g) i ma wartość nominalną pięciu dolarów.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.