11.05.07, 17:00

Konkurs II Festiwalu Plakatu Reklamowego Barbakan 2007 w Krakowie rozstrzygnięty

10 maja br. poznaliśmy laureatów konkursu drugiego Festiwalu Plakatu Reklamowego Barbakan 2007 w Krakowie.
10 maja br. poznaliśmy laureatów konkursu drugiego Festiwalu Plakatu Reklamowego Barbakan 2007 w Krakowie. W tegorocznej edycji imprezy, której organizatorem jest Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej i jej członkowie tematem konkursu były „Wakacje w Polsce”, a jego ideą wykorzystanie artystycznych pomysłów dla stworzenia plakatu, który mógłby promować Polskę za granicą. Spośród 250 prac, które wzięły udział w konkursie, jury wybrało blisko 80 do ekspozycji na wystawie w Barbakanie.

Jury konkursu, obradujące w składzie: Jan Pamuła (Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie), Ksawery Piwocki (Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie), Andrzej Pągowski (Artysta grafik, dyrektor kreatywny agencji reklamowej kreacja-pro Warszawa, Paweł Kowalewski (Artysta malarz, adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie), Marcin Mroszczak (Artysta grafik, dyrektor kreatywny agencji reklamowej DDB Warszawa, członek KTR), Stanisław Tabisz (Artysta malarz, dziekan wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie) Henryk Sawka (Artysta grafik), Jacek Stokłosa (Artysta grafik, Plastyk miasta Krakowa), Ks. Piotr Brząkalik (Duszpasterz trzeźwości Archidiecezji Katowickiej, inicjator i współautor reklamowych kampanii społecznych, Przewodniczący jury), Grzegorz Kiszluk (Wydawca i redaktor naczelny magazynu „Brief”), Lech Kaczoń (Prezes Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej w Polsce – Sekretarz Jury), przyznało następujące nagrody:

Pierwszą nagrodę w wysokości 12.000,00 zł Tomaszowi Majdeckiemu z Poznania. Drugą nagrodę w wysokości 8.000,00 zł Stanisławowi Walickiemu z Rzeszowa. Trzecią nagrodę w wysokości 6.000,00 zł Marcelinie Rydelek ze Szczecina. Trzy równorzędne wyróżnienia w kwocie 1.500,00 zł. Każde otrzymali: Urszula Bogucka z Białegostoku, Agnieszka Pagińska i Piotr Pielka, oboje z Gdańska.

W konkursie przyznano również trzy nagrody pozaregulaminowe: Agencje reklamowe: McCann Erickson oraz Communication Unlimited przyznały wybranym przez siebie uczestnikom półroczne, płatne staże w swoich agencjach. Otrzymali je: Ewa Równicka z Warszawy oraz Marek Straszak z Lwówka Śląskiego. Firma OKI Printing Solutions ufundowała zaś nagrodę specjalną za „najlepsze wykorzystanie potencjału koloru”. Wysokiej klasy drukarkę otrzymał zespół w składzie: Ewelina Jaskulska, Dorota Maliszewska oraz Katarzyna Małozięć z Warszawy.

Organizatorzy konkursu, do których należą prawa autorskie do nagrodzonych i wyróżnionych prac, liczą, że Polska Organizacja Turystyczna wykorzysta je do promocji Polski za granicą.
Wystawę można oglądać do 20 maja.

Komentarze

Powiązane

21.05.24, 19:45
| reklama & PR » informacje
Dentsu Polska: 18 proc. wzrost przychodów w I kw. 2024 r.
Dentsu ogłosiło wyniki finansowe Grupy za I kwartał 2024 r. Na poziomie globalnym Grupa dentsu odnotowała spadek przychodów o -3,7 proc. w porównaniu z I kwartałem 2023 r.
21.05.24, 16:15
| reklama & PR » informacje
Taktyka jest jedna. Jesteśmy na TY. Szpakowski i Borek w kolejnej odsłonie kampanii marki Tyskie
Pod hasłem „Taktyka jest jedna. Jesteśmy na TY” odsłony trwa kolejna odsłona platformy komunikacyjnej marki Tyskie (Kompania Piwowarska) przygotowanej na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Dariusz Szpakowski i Mateusz Borek zachęcają do bycia na TY niezależnie od tego, której drużynie i w jaki sposób kibicujemy.
21.05.24, 14:47
| reklama & PR » ludzie
Eryk Skolarski nowym Head of Events w Garden of Words Group
W kwietniu br., do zespołu Garden of Words Group dołączył Eryk Skolarski, który objął stanowisko Head of Events.
21.05.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
Platige Image inwestuje poza Polską. Firma otwiera studio na Wyspach Kanaryjskich
Las Palmas zostaje kolejnym miejscem na mapie świata, gdzie swoją siedzibę uruchamia Platige Image. Jak podkreśla firma, lokalizacje zapewniające korzystne systemy wsparcia dla filmowców mają kluczowe znaczenia dla przyciągania międzynarodowych produkcji VFX.
20.05.24, 17:29
| reklama & PR » informacje
ALBI POLSKA w przetargu wybiera agencję Ancymony. Spoty pojawią się na trzech rynkach
W efekcie wygranego przetargu, agencja Ancymony zrealizowała spot TV dla marki Albik na rynek polski, czeski i słowacki.
20.05.24, 15:15
| reklama & PR » informacje
Hand Made w wyniku przetargu poprowadzi letnią aktywację Peroni
Agencja Hand Made wygrała przetarg i poprowadzi działania w ramach letniej kampanii marki Peroni z portfolio Kompanii Piwowarskiej.
20.05.24, 13:45
| reklama & PR » ludzie
Adam Kręgielewski awansuje. Stanął na czele działu Concept Development w Labconie
Agencja Labcon (Group One) integruje zespoły koncepcyjne tj. strategię, kreację i creative production, tworząc jeden dział Concept Development. Na jego czele stanął Adam Kręgielewski - Head of Concept & Innovation.
20.05.24, 11:45
| reklama & PR » ludzie
Kuba Kossut Dyrektorem Generalnym Adlook
Spółka Adlook mianowała Kubę Kossuta na stanowisko Dyrektora Generalnego firmy (Global CEO).
20.05.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
UM rozwija współpracę z Froneri na europejskich rynkach
Agencja mediowa UM (IPG Mediabrands) rozszerza współpracę z Froneri, jednym z największych producentów lodów na świecie.
19.05.24, 13:09
| reklama & PR » informacje
Pils odświeża identyfikację i komunikację pod hasłem Nasz PrzePils na piwo
„Nasz PrzePils na piwo” to hasło kampanii reklamowej Lecha Pils promującej nowe opakowania piwa, prosto z Wielkopolski. Marka wprowadza na rynek butelki i puszki w nowej szacie graficznej, które mają podkreślać lokalność Pilsa.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy