01.09.15, 20:00

Nowy obiektyw 4K od firmy Canon

CJ12ex4.3B
fot. materiały prasowe

Firma Canon zaprezentowała najnowszy kompaktowy obiektyw zmiennoogniskowy do kamer z matrycą 2/3” – CJ12ex4.3B. Obiektyw posiada najszerszą dostępną wartość ogniskowej 4,3 mm, dzięki czemu doskonale sprawdza się zarówno podczas relacjonowania wydarzeń sportowych, jak i profesjonalnych realizacji transmisji na żywo.

Canon poinformował także, że pracuje nad nowym kompaktowym obiektywem 4K do kamer z matrycą 2/3”. Ten produkt będzie kolejnym ważnym dodatkiem do serii telewizyjnych obiektywów 4K. Zostanie zoptymalizowany do pracy zarówno w studio, jak i na zewnątrz i znajdzie zastosowanie w różnych środowiskach, m.in. podczas relacjonowania imprez sportowych, transmisji na żywo czy produkcji seriali i reklam.

Wykorzystując zaawansowane technologie optyczne, najnowszy obiektyw Canon CJ12ex4.3B oferuje najwyższą jakość obrazu 4K w całym 12-krotnym zakresie zbliżenia. Umożliwia dostosowanie parametrów do różnych warunków pracy i pozwala operatorom z łatwością przechodzić od szerokich planów przy wartości 4,3 mm do zbliżeń, zachowując doskonałą jakość obrazu. Dodatkowo, wbudowany konwerter 2x daje możliwość zwiększenia zakresu ogniskowej przy zachowaniu jakości 4K.

Aby zapewnić ostrość podczas nagrywania scen o wysokim kontraście, obiektyw CJ12ex4.3B jest wyposażony w elementy fluorytowe i soczewkę ze szkła UD ze specjalnymi powłokami Canon, które minimalizują efekty ducha i flary. Nowy 3-grupowy wewnętrzny system regulacji ostrości dodatkowo ogranicza tzw. oddychanie obiektywu (focus breathing).

CJ12ex4.3B oferuje nową, kompaktową konstrukcję i waży zaledwie 2,1 kg, dzięki czemu jego parametry fizyczne są zbliżone do obiektywów HD dla kamer z matrycą 2/3”. Obiektyw jest idealny do wykonywania ujęć „z ręki”, ponieważ może być z łatwością przenoszony. Dodatkowo, ergonomiczna konstrukcja i uchwyt zapewniają wygodę podczas nagrywania długich ujęć. CJ12ex4.3B wyposażono także w 20-stykowe złącza, które pozwalają na szybką integrację z kontrolerami ostrości/zbliżenia i umożliwiają bezpośrednie podłączenie do zewnętrznego wirtualnego systemu operacyjnego.

Obiektyw CJ12ex4.3B został wyposażony w cyfrową jednostkę sterującą, dzięki czemu oferuje zaawansowaną funkcjonalność. Operatorzy mogą dopasować do swoich potrzeb powtarzalne ustawienia zarówno zoomu, ostrości, jak i przysłony. 16-bitowy enkoder absolutny, który jest wbudowany w cyfrową jednostkę sterującą, umożliwia szybkie działanie funkcji kompensacji aberracji chromatycznej i pozwala rozpocząć nagrywanie bez konieczności wstępnej inicjalizacji. Jest to szczególnie przydatne podczas filmowania dzikiej przyrody, gdzie akcja toczy się bardzo dynamicznie. Dodatkowo, wbudowany w jednostkę sterującą cyfrowy wyświetlacz sprawia, że ustawienie, podgląd czy zmiana podstawowych funkcji obiektywu staje się równie prosta, jak w obiektywach HD do kamer z matrycą 2/3”.

Komentarze

Powiązane

30.05.24, 21:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Answear.com w I kw. 2024 r.: zwiększa swoje przychody i inwestuje mimo wymagającej sytuacji rynkowej
Answear.com podsumowuje I kw. 2024 r. Pomimo wymagającej sytuacji rynkowej, a także okresu inwestycji w rozwój marki PRM, spółka utrzymała dodatnie dynamiki wzrostu sprzedaży, a także przeprowadziła inwestycje związane z uruchomieniem dwóch concept store w Warszawie dla marki PRM oraz Answear.
29.05.24, 14:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Grupa Polsat Plus w I kwartale 2024 r.: 184 mln zł zysku netto
Cyfrowy Polsat skupia się w ostatnim czasie, m.in. na zwiększaniu zasięgu sieci 5G Plusa, ale także na inwestycjach w zieloną energię. Spółka podsumowała wyniki finansowe obejmujące I kwartał 2024 r.
28.05.24, 14:35
| biznes i technologie » informacje
Auchan Polska i Intermarché chcą zawiązać sojusz zakupowy
Sieci handlowe Auchan Polska i Intermarché nawiązały współpracę partnerską, której celem jest utworzenie długoterminowego sojuszu zakupowego na polskim rynku. Wyrazem zawartego porozumienia jest podpisany list intencyjny, w którym obie sieci uzgodniły zamiar powołania wspólnych struktur zakupowych na najbliższych 10 lat.
25.05.24, 13:23
| biznes i technologie » informacje
Żabka uruchomi w tym roku ponad 140 sklepów sezonowych
W tym roku Żabka będzie miała ponad 140 sklepów sezonowych, czyli o blisko 20 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Pierwsze z nich zostały otwarte przed majówką.
21.05.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Fast foody odbijają się od dna. Wzrost ruchu o 4,7 proc.
W I kw. br. ruch w restauracjach typu fast food zwiększył się o 4,7 proc. rdr. Przy tym pizzerie rok do roku odnotowały o ponad połowę mniejszy wzrost niż lokale oferujące kanapki i dania z kurczaka. Jednocześnie liczba klientów wszystkich badanych placówek była o 4,2 proc. większa niż rok wcześniej.
16.05.24, 06:30
| biznes i technologie » informacje
SIXT Polska nawiązuje współpracę z Clear Communication Group
Firma SIXT Polska, dostawca usług mobilnych, rozpoczęła w maju br. współpracę z agencją PR Clear Communication Group. W ramach tego partnerstwa, CCG będzie odpowiedzialna za kontakty z mediami oraz wsparcie bieżących działań public relations, które obejmują zarówno komunikację korporacyjną, jak i produktową.
14.05.24, 19:30
| biznes i technologie » informacje
Agencja Lightscape partnerem IAB Polska. Współpraca na rzecz rozwoju branży marketingu cyfrowego
Z początkiem lutego br. agencja Lightscape rozpoczęła współpracę z IAB Polska. To największa organizacja z branży marketingu cyfrowego w kraju, zrzeszająca niemal 250 firm.  Agencja Lightscape odpowiada za prowadzenie kompleksowych działań z zakresu Digital PR i media relations. 
08.05.24, 06:30
| biznes i technologie » informacje
Polacy coraz chętniej sięgają po marki własne
Popularność marek własnych jest coraz większa. Wartość tego sektora na polskim rynku wzrosła o 19 p.p. rdr. i w 2023 r. przekroczyła aż 50 mld zł. Ponadto 27 proc. konsumentów deklaruje, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy chce kupować jeszcze więcej takich produktów. 
03.05.24, 20:48
| biznes i technologie » informacje
Polpharma i marka Metafen stawiają na komunikację do młodych
Polska firma Polpharma, która specjalizuje się w produkcji leków, stawia na nową komunikację marki Metafen skierowaną do młodych odbiorców.
03.05.24, 10:20
| biznes i technologie » informacje
Pierwsza kolejowa makieta Lego na dworcu w Legnicy
Kończą się obchody jubileuszu 15-lecia dolnośląskiego przewoźnika - Kolei Dolnośląskich. 29 kwietnia br. w holu dworca w Legnicy odsłonięto pierwszą w Polsce makietę kolejową wykonaną w całości z klocków Lego. To wspólna inicjatywa KD i PKP S.A.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.