01.09.15, 15:00

Nowe produkcje BBC EARTH

Logo kanału
Fot.: materiały prasowe

BBC Worldwide poinformowało o nowych produkcjach, jakie zostały zamówione specjalnie dla BBC Earth. Najnowsze programy "Fishing Impossible" i "What Planet Are You On" (roboczy tytuł) dołączą do wcześniej zapowiadanej serii "Extreme Weather: The Survivors", wspólnie tworząc pasmo Earth Unplugged.

"Pierwsza partia nowych produkcji pokazuje bogactwo treści, jakie chcemy pozyskać dla Earth Unplugged. Proponujemy widzom dynamiczną, autentyczną przygodę, wyjątkowe postaci i nowe spojrzenie na tematykę przyrodniczą. To będzie ciekawa, wciągająca telewizja, atrakcyjna dla widzów na całym świecie" - powiedziała Julie Swanston, wiceprezes BBC Worldwide odpowiedzialna za pozyskiwanie programów dla BBC Earth.

Nowości na liście programów pojawiły się przy okazji wprowadzania kanału BBC Earth w Ameryce Łacińskiej, Azji i RPA, które nastąpi w ciągu najbliższych miesięcy. Kanał ma zawitać do Ameryki Łacińskiej i RPA we wrześniu, a w październiku pojawić się w Azji. Będzie to kolejny etap ekspansji BBC Earth, który w pierwszych miesiącach 2015 roku pojawił się w telewizji linearnej krajów skandynawskich, a także w Polsce, Turcji, Rumunii, na Węgrzech i w Słowenii.

Dwa z zamówionych programów to koprodukcje z brytyjskimi partnerami: "Fishing Impossible" powstaje we współpracy z ITV i ITV4, a "Extreme Weather: The Survivors" – z Channel 5. Właścicielem praw do międzynarodowej dystrybucji tych programów poza obszarem Zjednoczonego Królestwa i Irlandii jest BBC Worldwide, które posiada również prawa rozpowszechniania "What Planet Are You On?" na całym świecie.

"Fishing Impossible" to seria programów o grupie niezależny ekspertów wędkarstwa, którzy podróżują po całym świecie z misją wyłowienia wyjątkowych, przedziwnych, wspaniałych zdobyczy, których nie da się złapać przy użyciu zwykłej wędki i żyłki. Niektóre z nich są na to za przebiegłe, inne żyją w ekstremalnych warunkach i morzach, które okażą się zbyt niebezpieczne dla wędkarzy. Aby wykonać poszczególne zadania, bohaterowie programu muszą opanować lokalne techniki połowów, uruchomić wyobraźnię, zapomnieć o konwencjonalnej wiedzy wędkarskiej i poddać próbie swoje umiejętności pracy w zespole.

Głównym producentem tego dziesięcioodcinkowego programu, realizowanego we współpracy z ITV jest Chris Fouracre z firmy Alaska. Producentem wykonawczym ze strony BBC Earth jest Hannah Demidowicz.

"What Planet Are You On?" (roboczy tytuł) to najwspanialsze historie o naszej planecie, opowiedziane na nowo, w dowcipny, odważny i godny epoki cyfrowej sposób. Producentami wykonawczymi tej liczącej dziesięć 25-minutowych odcinków serii będą Kirsty Hanson (BBC Worldwide) oraz Katie Brosnan (Earth Productions).

"Extreme Weather: The Survivors" to sześcioodcinkowa seria, która jeszcze w tym roku zostanie wyemitowana na kanale BBC Earth w Polsce, Skandynawii, Turcji, Rumunii, Słowenii i na Węgrzech. Podczas ostatniej dekady naszą Ziemię dotknęło wiele naturalnych katastrof: najpotężniejszy tajfun, największy huragan na Atlantyku, najgorsza zamieć śnieżna w Himalajach. Te ekstremalne warunki pogodowe zostały uchwycone przez kamery podróżników, którzy znaleźli się w samym centrum wydarzeń. Połączenie unikalnych zdjęć z naukową analizą pokaże, jak mimo ogromnego zagrożenia udało im się wyjść cało z opresji.

Program "Extreme Weather: The Survivors" został wyprodukowany przez DSP, spółkę należącą do grupy Endemol, dzięki współfinansowaniu BBC Worldwide i Channel 5. Producentem wykonawczym serii jest Kirsty Hanson, której towarzyszą Erika Dodd, Emily Dalton oraz Darlow Smithson. BBC Worldwide, jako jedyna firma ma prawa do globalnej dystrybucji tej propozycji poza Wielką Brytanią i Irlandią. 

Komentarze

Powiązane

20.02.24, 19:54
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Electrolux głównym partnerem MasterChef Nastolatki. Uczestnicy będą korzystać ze sprzętu marki
Electrolux, producent sprzętu gospodarstwa domowego, jest głównym sponsorem programu „MasterChef Nastolatki” (TVN) – nowej wersji kulinarnego talent-show.
20.02.24, 10:50
| telewizja / VOD » informacje
Osiem nowych formatów trafi do europejskich kanałów z portfolio Warner Bros. Discovery. W Polsce nowe programy pojawią się m.in. w TTV i TVN Turbo
Warner Bros. Discovery rozszerza swoją europejską ofertę. Firma pozyskała osiem serii programów, które będą dostępne na kanałach darmowych i płatnych. Wśród programów, które trafią do oferty sieci linearnych WBD w Polsce i we Włoszech znalazły się takie tytuły, jak „The Grand Tour” czy „Clarkson’s Farm”.
20.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Niecały milion widzów obejrzało mecz Legii Warszawa z Molde FK
W czwartek, 15 lutego br. blisko milion widzów obejrzało na antenach Telewizji Polskiej mecz Legii Warszawa z norweskim Molde FK w ramach Ligi Konferencji Europy.
18.02.24, 16:10
| telewizja / VOD » informacje
Dom w cenie mieszkania. II sezon od marca w Zoom TV
Na antenie Zoom TV pojawi się drugi sezon polskiej produkcji „Dom w cenie mieszkania”. Gospodarzem formatu będzie Kuba Midel.
18.02.24, 08:00
| telewizja / VOD » ludzie
Bartosz Cebeńko gospodarzem Teleexpressu
Dziennikarz, reporter oraz prezenter telewizyjny, Bartosz Cebeńko, będzie trzecim, obok Macieja Orłosia i Aleksandry Kostrzewskiej gospodarzem „Telexpressu”. W nowej roli dziennikarz zadebiutował w sobotę, 17 lutego br.
17.02.24, 20:00
| telewizja / VOD » seriale
Nielegalni. Serial CANAL+ na antenie Kino TV
„Nielegalni”, polski serial produkcji CANAL+ pojawił się w ofercie Kino TV.
16.02.24, 23:55
| telewizja / VOD » seriale
Reżim z Kate Winslet. Serial HBO zadebiutuje w marcu
HBO zapowiada serial „Reżim” ze zdobywczynią Oscara Kate Winslet w roli głównej. Autorem scenariusza jest Will Tracy, reżyseruje Stephen Frears i Jessica Hobbs. Sześcioodcinkowa produkcja będzie miała swoją premierę 4 marca br. w HBO i HBO Max.
16.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Co to będzie. Polityczny wideopodcast od Gazeta.pl
Portal Gazeta.pl rusza z nowym formatem politycznym, prowadzonym przez Martę Nowak oraz Miłosza Wiatrowskiego-Bujacza. Wideopodcast będzie publikowany  w każdy czwartek. Pierwszy odcinek został wyemitowany 15 lutego br.
15.02.24, 16:22
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Biznesowa w ofercie serwisu MEGOGO
Telewizja Biznesowa dołączyła do oferty platformy streamingowej MEGOGO.
15.02.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Spotkanie Ruchu Chorzów z Legią Warszawa z dużym zainteresowaniem na antenach CANAL+
Piłkarska PKO Bank Polski Ekstraklasa wróciła do gry po blisko dwumiesięcznej przerwie zimowej. Spotkanie pomiędzy Ruchem Chorzów a Legią Warszawa zanotowało duże zainteresowanie.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.