05.08.15, 12:00

BBC Worldwide ogłosiło sprzedaż 5 formatów na polski rynek

Logo formatu
Fot: materiały prasowe

BBC Worldwide ogłosiło, że poza kolejnym sezonem telewizyjnego hitu "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami", na polskim rynku pojawią się cztery nowe formaty, serie dokumentalne: "Best in Town" i "Junior Doctors - Your Life in Their Hands" oraz seriale: "Mistresses" i "Silent Witness".

"Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" to jeden z najbardziej popularnych formatów BBC Worldwide. Licencje na jego lokalne wersje zostały sprzedane do 52 krajów i do tej pory na całym świecie zostało nakręconych ponad 250 sezonów. Najnowsza produkcja licząca dziesięć 80-minutowych odcinków będzie już 17. serią, jaka powstaje w Polsce, w tym czwartą produkowaną dla telewizji Polsat. Show cieszy się ogromną popularnością, ostatni sezon obejrzało 3,23 mln widzów, a stacja uplasowała się na pozycji lidera w czasie nadawania formatu.13 pierwszych sezonów było emitowanych przez TVN.

"Best in Town" to zabawny program oparty na współzawodnictwie, w którym będziemy śledzić trzech specjalistów z jednej branży, na co dzień konkurujących ze sobą w jednym mieście. Nie będą oni walczyć o nagrodę pieniężną, ale reputację i uznanie ich za najlepszych przedstawicieli swojego fachu. Mogą znaleźć się wśród nich specjaliści różnych zawodów: fryzjerzy, nauczyciele tańca, fotografowie czy floryści. Pierwszy sezon dziewięciu odcinków kupiła TTV.

"Junior Doctors - Your Life in Their Hands" to seria programów wypełnionych prawdziwymi historiami, zawodowymi i prywatnymi dramatami młodych lekarzy, których codzienne zmagania zostają wrzucone pod mikroskop, a każdy krok będzie obserwowany przez widzów. Kamery nie przestają kręcić, gdy nasi bohaterowie opuszczają szpitalne budynki, dzięki czemu poznamy ten różnorodny wachlarz osobowości z dwóch perspektyw. Dziesięć odcinków zostanie wyprodukowanych dla TVP1 przez Endemol Polska.

Opcja na prawa do formatu "Silent Witness" i "Mistresses" została sprzedana Aktiv Media, firmie odpowiadającej wspólnie z Endemol Polska za produkcję polskiej serialu obyczajowego BBC "Prisoners’ Wives", którego premiera odbędzie się w Polsacie tej jesieni.

"Silent Witness" to jeden z cieszących się największym powodzeniem wielosezonowych seriali BBC. Ten współczesny thriller to unikalne połączenie serialu detektywistycznego i kryminału z naukowym podejściem wprost z policyjnych laboratoriów. W Wielkiej Brytanii powstało do tej pory 16 sezonów tego serialu. Ostatni zgromadził przed telewizorami średnio 7,2 miliona widzów i tym samym osiągnął 25,8 proc. udziału w rynku, z łatwością wygrywając z konkurencją w swoim paśmie prześcigając znajdujący się na drugiej pozycji kanał ITV o 3,3 miliona widzów w grupie 4+.

"Mistresses" to serial śledzący losy grupy 30–latek, których przyjaźń sięga czasów studiów. Ich losy bardzo różnie się potoczyły, a życiowe decyzje i miłosne wybory bardzo często zaowocowały zupełnie niespodziewanymi konsekwencjami. W Wielkiej Brytanii powstały trzy sezony tego formatu, wszystkie zostały bardzo dobrze odebrane przez widzów. Premiera ostatniego sezonu na BBC One osiągnęła najlepszą pozycję w paśmie prime-time, zdobywając widownie liczącą 4,1 miliona widzów oraz 18% udziału w rynku. Format został do tej pory zlokalizowany w Stanach Zjednoczonych i Rosji.

Szczegóły dotyczące produkcji wszystkich wymienionych formatów i planowane daty ich premier na polskim rynku nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Komentarze

Powiązane

13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
11.06.24, 13:40
| telewizja / VOD » badania rynku
3,6 mln widzów meczu towarzyskiego z Turcją
W poniedziałek, 10 czerwca br. reprezentacja Polski wygrała mecz towarzyski z Turcją. Transmisję spotkania w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności śledziło 4,2 mln widzów.
11.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanał TVC zyskał nową oprawę i odświeżone logo
10 czerwca br., Kanał TVC (MWE Networks) pojawił się w odświeżonej oprawie graficznej. To kolejny etap zmian w portfolio grupy MWE Networks, mający na celu zmianę identyfikacji wizualnej zbliżonej do estetyki TVC Super i Antena HD.
10.06.24, 10:42
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Anna Kalczyńska w ekipie Iberionu. Poprowadzi autorski format geopolityczny
Do Iberionu dołącza Anna Kalczyńska, która poprowadzi autorski format geopolityczny. Dziennikarka w ostatnich latach związana była ze stacją TVN.
07.06.24, 08:46
| telewizja / VOD » informacje
Polska Wybiera. Eurowybory 2024. Specjalne propozycje programowe kanałów Grupy Polsat
9 czerwca br. od 19:15 na antenach Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka pojawi się wieczór wyborczy „Polska Wybiera. Eurowybory 2024”, w którym pojawią się wyniki sondażowe głosowania do Parlamentu Europejskiego. Zaplanowano także specjalne wydanie „Wydarzeń 18:50”.
06.06.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja WP wybiera ContentHouse do komunikacji w mediach społecznościowych
Telewizja WP rozpoczyna współpracę z agencją ContentHouse. Działania obejmą bieżącą komunikację na profilach społecznościowych Telewizja WP oraz Kabaret TV.
06.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce na antenach TVP
7 czerwca br. rozpoczną się Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Rzymie, gdzie niemal 100 reprezentantów Polski będzie ze sobą rywalizować. 
06.06.24, 09:32
| telewizja / VOD » informacje
Czwarty sezon reality show Farma na początku 2025 r. w Polsacie
Ruszyły zdjęcia do IV sezonu programu „Farma”. Format pojawi się na antenie Polsatu w styczniu 2025 r.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.