08.05.07, 21:09

Eurowizja 2007 w Jedynce

10 maja br. reprezentant Polski - zespół The Jet Set z piosenką „Time to party” - będzie konkurował z europejskimi gwiazdami o wejście do Finału Konkursu Eurowizji Helsinki 2007.
10 maja br. reprezentant Polski - zespół The Jet Set z piosenką „Time to party” - będzie konkurował z europejskimi gwiazdami o wejście do Finału Konkursu Eurowizji Helsinki 2007. Finał Konkursu odbędzie się 12 maja i po raz pięćdziesiąty drugi będzie to największe wydarzenie muzyczne Europy.

Oba koncerty będą transmitowane przez Jedynkę, a także w itvp. Koncert półfinałowy zobaczymy 10 maja o 21.00, a finałowy – 12 maja także o 21.00. Komentatorem zmagań piosenkarzy, w największym w Finlandii obiekcie Harwall Arena, będzie tradycyjnie już Artur Orzech.

Zespół The Jet Set wywalczył zaszczyt reprezentowania Polski na Konkursie Eurowizji, wykonując podczas koncertu „Piosenka dla Europy” (3 lutego) swój najnowszy utwór „Time to party”. W skład zespołu wchodzą : Sasha, mieszkająca w Polsce od 15 lat, oraz David J z Anglii.

Zespół zadebiutował w styczniu 2006 roku. Muzyka zespołu The Jet Set jest ciekawym połączeniem najnowszych światowych trendów muzycznych. The Jet Set to zderzenie dwóch muzycznych kultur – Wschodu i Zachodu, to połączenie „czarnego” rapu i wokalu ze wspaniałym głosem, młodzieńczą energią i talentem urodzonej w Rosji, w Sankt Petersburgu 17-letniej Sashy, to mieszanka R’n’B i rapu z elementami muzyki pop i dance. Grupa The Jet Set swoją drogę do sukcesu rozpoczęła podczas polskich preselekcji do konkursu Eurowizji 2006. Utwór „How many people” błyskawicznie podbił listy przebojów w całym kraju. Od tego momentu ich popularność stale rośnie. Drugi singiel „Just call me” stał się również przebojem.

O zwycięstwo w 52 Konkursie Piosenki Eurowizja 2007 zabiegać będą reprezentanci 42 europejskich krajów. Przedstawiciele Finlandii – tegorocznego gospodarza Konkursu – mają zagwarantowane miejsce w Wielkim Finale. Poza nimi znajdują się tam czterech członkowie EBU z Niemiec, Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii oraz dziewięciu członków EBU z krajów notowanych najwyżej podczas ubiegłorocznego, 51 Konkursu. Pozostali uczestnicy Konkursu będą musieli wywalczyć sobie miejsce w finałowym koncercie.

Zwycięzca zostanie wyłoniony przez widzów. Zadecydują głosy sms’owe i telefoniczne oddawane ze wszystkich krajów biorących udział w Festiwalu Eurowizji. Niestety, regulamin konkursu nie pozwala na głosowanie na wykonawcę z ojczystego kraju.

Polska startowała w konkursie już 11 razy, po raz pierwszy było to w 1994 roku. Najlepszy nasz występ to drugie miejsce, które piosenką „To nie ja” wyśpiewała w 1994 roku Edyta Górniak. W 2005 i 2006 roku zakończyliśmy nasz udział na koncertach półfinałowych.

Komentarze

Powiązane

05.07.24, 14:30
| kultura » książki
Lista nominowanych do Nagrody Literackiej Nike 2024. Wyróżniono zaledwie trzy powieści
28 czerwca br. ogłoszono 20 książek nominowanych do tegorocznej nagrody Nike. Wśród dzieł wyróżnionych przez kapitułę są cztery tomy poetyckie i tylko trzy powieści.
04.07.24, 10:59
| kultura » muzyka
Rzeszów celebruje Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko. Będą koncerty i wystawa
W tym roku po raz szósty Rzeszów będzie celebrować twórczość pochodzącego z Rzeszowa trębacza jazzowego, Tomasza Stańko. 13 lipca br. odbędzie się Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko, który w tym roku poprzedzi cykl wyjątkowych wydarzeń. Wydarzenia organizowane są przez Estradę Rzeszowską.
29.06.24, 08:00
| kultura » informacje
Kino plenerowe na Cytadeli pod hasłem Jesteśmy na wczasach
Od lipca br. w parku przy Muzeum Historii Polski w Warszawie, pod hasłem „Jesteśmy na wczasach”, rusza kino plenerowe. W wybrane soboty będzie można zobaczyć ciekawe filmy z różnych dekad, takie jak “Rejs”, “Hydrozagadka” czy “Jak żyć?”. Wstęp do kina plenerowego jest bezpłatny. 
27.06.24, 20:00
| kultura » informacje
Kinga Zaborowska laureatka nagrody CineEurope Gold Award 2024
Kinga Zaborowska, dyrektorka działu filmbookingu w sieci kin Helios, otrzymała wyróżnienie CineEurope Gold Award. To nagroda przyznawana profesjonalistom z branży kinowej za wybitne osiągnięcia w ich dziedzinie. 20 czerwca br. podczas ceremonii rozdania nagród CineEurope w Barcelonie, złote statuetki odebrało osiem osób z całego świata. 
26.06.24, 17:45
| radio » informacje | kultura » informacje
XXIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry – Sopot 2024. Lista laureatów w kategorii słuchowisko
Słuchowisko „Siostra Hioba” Marty Rebzdy w reż. Waldemara Modestowicza zdobyło Grand Prix XXIII Festiwalu „Dwa Teatry - Sopot 2024”, dla najlepszego utworu w kategorii słuchowisk. Wielkimi Nagrodami Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w TPR i Teatrze TV uhonorowani zostali Joanna Szczepkowska i Adam Ferency.
21.06.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Po 25. latach Multikino Ursynów zamyka swoje drzwi 18 sierpnia 2024 r.
Multikino Ursynów zakończy działalność 18 sierpnia br. Spółka sprzedała prawa użytkowania wieczystego do działki na której funkcjonuje multipleks.
21.06.24, 06:30
| reklama & PR » informacje | kultura » film
Agencji K+Group odpowiada za promocję filmu Rodzina Treflików
Trefliki, bohaterowie serialu animowanego „Rodzina Treflików”, w listopadzie br. trafią na wielki ekran. Szczegóły świątecznej produkcji zostaną ujawnione dwa miesiące przed premierą, ale już teraz rozpoczynają się działania związane z kinowym debiutem Treflikowych bohaterów. Za działania związane z promocją filmu będzie odpowiedzialna agencja K+Group.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
11.06.24, 13:04
| kultura » muzyka
Wolne Duchy. Męskie Granie Orkiestra prezentuje tegoroczny singiel promujący trasę Męskie Granie. Obejrzyj teledysk
Daria Zawiałow, Mrozu oraz Kacperczyk, czyli Męskie Granie Orkiestra 2024, nagrali utwór „Wolne Duchy”, promujący tegoroczną, 15. edycję trasy Męskie Granie. Singlowi towarzyszy teledysk, w którym monumentalne głowy artystów – podobnie jak każdego lata sponsorowana przez markę Żywiec trasa – przemierzają Polskę, prezentując jej różne oblicza.
08.06.24, 07:00
| kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerską monetę „Superman”'
3 czerwca br. swoją premierę ma nowa moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z Supermanem. Moneta wykonana jest z czystego srebra próby 999, waży 2 uncje (62,2 g) i ma wartość nominalną pięciu dolarów.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.