01.07.15, 21:00

Discovery i Eurosport z prawami do transmisji Igrzysk Olimpijskich 2018 - 2024

Zawarcie porozumienia
fot. materiały prasowe

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOI) ogłosił, że wszelkie prawa do transmisji telewizyjnej i wieloplatformowej na terenie Europy z czterech kolejnych Igrzysk Olimpijskich w latach 2018-2024 zostały przyznane Discovery Communications, właścicielowi Eurosportu.

Wiadomość ta oznacza początek wieloletniej współpracy pomiędzy organizatorem Igrzysk Olimpijskich – największego wydarzenia sportowego na świecie – oraz Discovery Communications. Discovery i Eurosport oferują średnio po 10 kanałów na każdym rynku oraz najlepsze rozwiązania OTT i online w Europie. Dzięki temu ponad 700-milionowa widownia będzie miała dostęp do rekordowej liczby godzin transmisji z olimpijskich zmagań. Relacje Discovery i Eurosportu dotrą do jeszcze szerszego niż dotychczas grona widzów również dzięki opcji FTA oraz innowacyjnej współpracy z innymi nadawcami i dystrybutorami. W wieloekranowej rzeczywistości, Igrzyska Olimpijskie to wciąż niedoścignione w swej skali wydarzenie na żywo, gromadzące olbrzymią publiczność oraz stanowiące coraz większą wartość dla sprzedawców, dystrybutorów i kibiców.

"To niezwykle ważna umowa zarówno dla Discovery, jak i dla MKOI. Niezmiernie cieszy nas fakt, że naszym partnerem został właśnie Eurosport, uznany nadawca sportów olimpijskich. Zawarte dziś porozumienie daje mieszkańcom Europy wszechstronny dostęp do relacji z igrzysk, w tym gwarancję obszernych transmisji FTA. Discovery i Eurosport od lat wspierają Igrzyska Olimpijskie, sporty olimpijskie oraz przyszłość Ruchu Olimpijskiego. Dochody uzyskane dzięki wieloletniej współpracy zostaną przeznaczone na wsparcie Ruchu Olimpijskiego i pomogą rozwijać aktywność sportową na świecie.  Discovery i Eurosport zobowiązały się również do współtworzenia z MKOI nowego europejskiego Kanału Olimpijskiego. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki naszemu porozumieniu miłośnicy sportu w całej Europie będą mogli się cieszyć doskonałą jakością transmisji z Igrzysk Olimpijskich na wybranej przez siebie platformie, zarówno w czasie trwania zawodów, jak i poza nim" – powiedział przewodniczący MKOl, Thomas Bach.

Discovery wykupiło wyłączne prawa o wartości 1,3 mld euro do transmisji igrzysk na wszystkich platformach, w tym w telewizji FTA, kanałach płatnych, online oraz na urządzeniach mobilnych w 50 krajach Europy. Zgodnie z wymaganiami MKOl, Discovery zobowiązało się zapewnić transmisję minimum 200 godzin letnich i 100 godzin zimowych Igrzysk Olimpijskich w ogólnodostępnej telewizji w czasie trwania zawodów. Discovery udzieli sublicencji na część praw na wielu rynkach Europy.

Dzięki swojej 30-letniej historii wiodącego nadawcy programów dokumentalnych, Discovery pokaże widzom niezapomniane historie i bohaterów związanych z igrzyskami nie tylko raz na 2 lata, ale przez cały rok. Niemal połowa dyscyplin sportowych transmitowanych na kanale Eurosport to sporty olimpijskie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w relacjonowaniu sportów zimowych, kolarstwa, tenisa i lekkiej atletyki, a teraz również Igrzysk Olimpijskich, Discovery i Eurosport dostarczą emocji miłośnikom tych dyscyplin przez 365 dni w roku. Discovery i Eurosport będą mogły wykorzystywać logotypy olimpijskie, a także uzyskają dostęp do bogatej biblioteki filmowej. Partnerzy przystali także na bliską współpracę przy rozwijaniu oferty Kanału Olimpijskiego (Olympic Channel), wykorzystując niekwestionowaną pozycję platformy Eurosport.com oraz wiodącej usługi OTT - Eurosport Player.

Umowa dotyczy XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang w 2018 r. i XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 r., a także Igrzysk Olimpijskich w 2022 i 2024 r., których gospodarze nie zostali jeszcze wybrani.

Komentarze

Powiązane

12.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska ogłasza beneficjentów 31. akcji charytatywnej Reklama Dzieciom
Siedemdziesiąt organizacji i placówek zostało beneficjentami 31. akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom”, organizowanej przez Telewizję Polską. Dochód ze specjalnego bloku reklamowego wyemitowanego 25 i 26 grudnia 2023 r. w TVP1, wyniósł  1 640 000 zł.  Akcję wsparło piętnastu  reklamodawców.
11.05.24, 20:32
| telewizja / VOD » informacje
Dodatkowe kanały Eurosportu w ofercie Play na czas igrzysk olimpijskich w Paryżu
Warner Bros Discovery w Polsce i Play ogłaszają współpracę, dzięki której abonenci platformy telewizyjnej Play zyskują dostęp do transmisji z Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 na ośmiu kanałach okazjonalnych Eurosportu. 
10.05.24, 13:00
| telewizja / VOD » ludzie
Isobel Yeung dołącza do CNN
Isobel Yeung zajęła stanowisko korespondentki międzynarodowej w biurze sieci CNN w Londynie. Znana ze swoich śledztw i przełomowych reportaży ze stref konfliktów na całym świecie, Yeung będzie relacjonować najważniejsze wydarzenia dla telewizyjnych i cyfrowych platform CNN.
10.05.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
1,7 mln widzów obejrzało transmisję 68. Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 w TVP
We wtorek, 7 maja br. ponad 1,7 mln widzów przy udziałach na poziomie 16,5 proc. obejrzało w TVP1 i TVP Polonia pierwszy półfinał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 z udziałem reprezentantki Polski.
10.05.24, 06:30
| telewizja / VOD » ludzie
Iwona Poreda-Łakomska w zespole programu Reporterzy (TVP1)
Iwona Poreda-Łakomska wzmocniła zespół programu interwencyjnego „Reporterzy” TVP1. Razem z Pawłem Gregorowiczem pokieruje pracą redakcji. Wesprze go w kreowaniu tematów reportaży poruszanych w programie i nadzorowaniu wydań.
09.05.24, 22:25
| telewizja / VOD » ludzie | reklama & PR » ludzie
Z telewizji do MediaMarktPolska. Maciej Dolega szefem PR i rzecznikiem prasowym
Na początku maja br. Maciej Dolega został szefem działu PR i rzecznikeim prasowym MediaMarkt Polska.
09.05.24, 16:45
| telewizja / VOD » informacje
Ruszyły castingi do nowych edycji programów The Voice
Twórcy programów "The Voice of Poland", "The Voice Senior" oraz "The Voice Kids" rozpoczęli poszukiwania nowych muzycznych talentów z całej Polski. Do nowych edycji talent show można zgłaszać się przez internet. 
09.05.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Hokejowe Mistrzostwa Świata w kanałach Polsat Sport. Nadawca szykuje widowiskową scenografię i rozbudowany program
10 maja br. ruszają Hokejowe Mistrzostwa Świata . Kanały z rodziny Polsat Sport pokażą wszystkie 64 mecze mistrzostw na żywo z polskim komentarzem. Transmisjom towarzyszyć będzie rozbudowany program studyjny z udziałem czołowych ekspertów, komentatorów oraz gwiazd hokeja.
05.05.24, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
Teatr TV w nowej formie graficznej. W maju cztery premierowe spektakle o nowej godzinie emisji
Teatr Telewizji TVP 6 maja br. rozpoczyna emisję premierowych spektakli w nowej oprawie graficznej. Po kilkudziesięciu latach logo i czołówka otrzymują odświeżoną formę, a godzina emisji premier zostaje przesunięta na 20:30. W maju TVP1 wyemituje cztery premiery spektakli. 
05.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Znamy wykonawców koncertów Debiuty i Premiery 61.KFPP w Opolu [lista uczestników]
Rada Artystyczna 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, powołana przez Telewizję Polską i Miasto Opole, wyłoniła uczestników konkursów „Debiuty” i „Premiery”. Tegoroczny festiwal będzie trwał od 31 maja do 2 czerwca 2024 r. Koncerty „Debiuty” i „Premiery” będzie można zobaczyć w pierwszy dzień festiwalu.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy