22.03.15, 14:27

250teatr.pl z okazji 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce

Nowa strona 250teatr.pl
Fot.: materiały prasowe

Z okazji jubileuszu, na specjalnej stronie internetowej 250teatr.pl, począwszy od 12 lutego br., przez cały 2015 rok, będa publikowane informacje związane z obchodami 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce. 

Specjalna strona internetowa ma służyć każdemu – osobom, którym życie teatralne jest szczególnie bliskie, jak też tym, u których pasja do teatru zaczyna rozwijać się. Strona zawiera opisy projektów odbywających się w ramach rocznych obchodów – Bilet za 250 groszy, kalendarium wydarzeń, wystawy wirtualne i spacerowniki teatralne, audycje radiowe i inne materiały kontekstowe.

Konstrukcja strony głównej pozwala na przegląd treści tekstowych i audiowizualnych. Kalendarz zbiera wszystkie wydarzenia odbywające się w całej Polsce i zgłoszone przez teatry, z zestawem filtrów umożliwiających ich wyszukiwanie według miast i kategorii. Kalendarium historyczne zawiera 365 kart z kalendarza z istotnymi faktami z 250-letniej historii polskiego teatru publicznego.

Sukcesywnie strona 250teatr.pl będzie rozwijana o dwa cykle: audycji radiowej „250 minut o polskim teatrze” (serial zostanie wyemitowany jesienią 2015 roku w programie 1TVP, a następnie zostanie udostępniony w internecie w celach dydaktycznych) oraz drugi cykl „Mówiona encyklopedia teatru” przygotowywany wspólnie przez radiową „Dwójkę” i Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Powszechna, ogólnopolska akcja umożliwiająca każdemu zakup biletu do teatru za symboliczne 250 groszy. Celem akcji jest pokazanie roli, jaką we współczesnym życiu społecznym odgrywa teatr jako miejsce refleksji, dyskusji i wymiany poglądów. 23 maja – w dzień, który stanie się Dniem Teatru Publicznego – we wszystkich teatrach zostaną zagrane spektakle z biletami w specjalnej cenie.

Akcje miejskie, których głównym celem ma być upowszechnianie kultury w wymiarze lokalnym. Propozycja zakłada organizowanie tematycznych spacerów teatralnych dla mieszkańców i turystów, które będą prowadzone przez miejskich przewodników. Proponowane trasy mają zachęcać do poznawania teatralnej historii danego miasta. Trasę można zwiedzić wirtualnie na dedykowanej stronie: www.spacerownikteatralny.pl.

Opracowaniem architektury informacji oraz makiet interfejsu strony 250teatr.pl i serwisu spacerownikteatralny.pl na zlecenie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego zajęli się Cyber Kids on Real.

Komentarze

Powiązane

23.11.23, 17:45
| internet » informacje
Ruszyła III edycja Plebiscytu As Sportu Interii. W zeszłorocznej akcji oddano ponad 600 tys. głosów
20 listopada br. ruszyła trzecia edycja Plebiscytu Interii, w którym internauci wybierają najlepszego sportowca roku.
22.11.23, 06:30
| internet » informacje
WP Holding rośnie dynamicznie w III kwartale 2023 r. dzięki turystyce
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Wirtualnej Polski Holding S.A. w III kwartale 2023 r. wyniosły ponad 405 mln zł. To oznacza wzrost o niemal 50 proc. w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Największy wpływ na wyniki miał przede wszystkimniemal trzykrotny wzrost zysków w obszarze turystyki.
21.11.23, 16:00
| internet » e-commerce
Supermocje.pl. Nowy Serwis Gazeta.pl ma informować o wyprzedażach i promocjach
Gazeta.pl przed Black Week uruchomiła serwis Supermocje.pl, który ma informować o wyprzedażach, promocjach i zniżkach.
21.11.23, 09:47
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Finałowy turniej Davis Cup 2023 na platformie Pilot WP
21 listopada br. rozpocznie się kolejna edycja finałowego turnieju Davis Cup 2023. Wszystkie mecze będą rozgrywane w hiszpańskiej Maladze od 21 do 26 listopada br.
20.11.23, 08:30
| internet » informacje
WP inwestuje w Legimi. Spółka kupiła 12,5 proc. akcj
Spółka Wirtualna Polska Media nabyła mniejszościowy pakiet akcji spółki Legimi S.A. Działającej na rynku ebooków w Polsce. Za pakiet 12,5 proc. akcji spółki zapłaciła 5,3 mln zł.
19.11.23, 22:15
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Andrzej Sołtysik w Iberionie. Poprowadzi dwa formaty video
Do grupy mediowej Iberion dołączy Andrzej Sołtysik. To siódmy i ostatni z zapowiedzianych przez firmę transferów, które ogłaszane są w ramach procesu rebrandingu.
18.11.23, 08:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
DHL Parcel zmienia się DHL eCommerce
DHL Parcel, firma działająca na rynku usług kurierskich w Polsce, rozpoczyna proces zmiany nazwy.
17.11.23, 19:45
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Answear.com na dwunasty rynek. Tym razem do Włoch
Answear.com, e-commerce oferujący modę i produkty Home & Lifestyle w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, rozszerza działalność o rynek włoski.
17.11.23, 16:48
| internet » informacje
Wirtualna Polska wesprze strażników puszczy w ramach Strategii Zrównoważonego Rozwoju WP
Wirtualna Polska współpracuje z Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze i Funduszem Obywatelskim im. Henryka Wujca. Wspólnie realizują projekt wsparcia strażników lasów działających w całej Polsce. To kolejny projekt wpisujący się w realizację zobowiązań zawartych w Strategii Zrównoważonego Rozwoju WP na najbliższe lata.
17.11.23, 07:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Dla ludzi o zdrowym rozsądku tylko prawda jest ciekawa. Kampania reklamowa e-tygodnika Wprost i Wprost.pl
„Wprost” ruszył 15 listopada br. z kampanią promocyjną prowadzoną pod hasłem „Dla ludzi o zdrowym rozsądku tylko prawda jest ciekawa. Najważniejsze to mówić o niej WPROST”.