18.10.14, 20:30

ATM FX nagrodzona za efekty specjalne w filmie The Big Leap

Kulisy nagrywania filmu "The Big Leap"
Fot.: Robert Pałęka (Prasa i Film)

Spółka ATM FX zdobyła nagrodę podczas Lund International Architecture Film Festival za realizację najlepszych efektów specjalnych w polsko-szwedzkiej krótkometrażowej produkcji Kristoffera Rusa „The Big Leap”. Prace trwały przez dziewięć miesięcy i w całości zostały zrealizowane w ATM FX w Warszawie. 

Skandynawski Lund International Architecture Film Festival, odbywa się we wrześniu każdego roku. Przez tydzień jest możliwość nie tylko obejrzenia ciekawych filmów długo i krótkometrażowych, dokumentalnych i fabularnych, ale także wzięcia udziału w licznych seminariach, debatach, wystawach, wykładach i warsztatach. To 7 dni, podczas których zaproszeni eksperci ze Skandynawii i innych krajów mogą dzielić się wiedzą i doświadczeniem w produkcji filmów i odkrywać ich nowe formy. 

Od 2011 roku organizatorzy festiwalu przyznają nagrody The ArchFilmLund Prize w trzech kategoriach: Najlepszy film dokumentalny, Najlepsze efekty specjalne i Najlepsza scenografia.

"The Big Leap" dostał nagrodę za Najlepsze efekty specjalne. Jury po raz kolejny docenia ten film za połączenie świata filmu z efektami specjalnymi. „The Big Leap” zdobył wcześniej już nagrody, między innymi podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego czy Los Angeles Movie Awards.

„The Big Leap był wyjątkowo ambitnym przedsięwzięciem - prezentuje niespotykany w Polsce rozmach. Cały film powstawał przy użyciu technologii green box. Prawdziwi są aktorzy i elementy scenografii, natomiast przestrzeń wokół nich została wykonana komputerowo. Akcja filmu dzieje się na dachu wieżowca, musieliśmy zbudować całe miasto rozpościerające się wokół. Reżyser wraz z operatorem postanowili pokazać wszytko ciągłym, płynnym ruchem kamery. Powstały obraz jest niezwykle hipnotyzujący i stanowił jednocześnie ambitne wyzwanie przed post produkcją . Najbardziej ujęło nas w tym projekcie to, że ogrom efektów komputerowych, i odważnych obrazów, był tylko środkiem w opowiedzeniu historii, a nie celem. Myślę, że „The Big Leap” jest wzorcowym przykładem tego, co Computer – generated Imagery może wnieść do filmu. Dziewięciomiesięczna praca nad tym filmem dała całemu zespołowi ATM FX ogromną satysfakcję" - powiedział Filip Kaczorek, Visual Effects Supervisor, ATM FX.

„The Big Leap" to opowieść o trójce bohaterów, która spotyka się̨ na dachu jednego z drapaczy chmur. Łączy ich ten sam cel – z powodu globalnego kryzysu finansowego chcą̨ popełnić́ samobójstwo. Konflikt zaczyna się, kiedy wychodzi na jaw, że każdy z bohaterów ma inne poglądy na temat życia po śmierci: Sarah jest wierząca, John jest ateistą, a Ben niezdecydowanym agnostykiem. Jedynym sposobem na to, aby dowiedzieć́ się̨, kto ma rację, jest Wielki Skok (THE BIG LEAP). W rolach głównych zagrali: Tilly Scott Pedersen (Sarah), Gustaf Skarsgård (John) i Arkadiusz Jakubik (Ben).

Światowa premiera "The Big Leap" odbyła się podczas 39. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Seattle (SIFF) – największego i jednego z najstarszych festiwali w Stanach Zjednoczonych. Polska premiera filmu natomiast miała miejsce podczas 53. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, gdzie film dostał nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za montaż. Na Festiwalu Raindance w Wielkiej Brytanii "The Big Leap" znalazł się wśród pięciu filmów nominowanych do nagrody za najlepszy międzynarodowy krótki metraż.

Producentem filmu jest Prasa i Film, koproducentami: East of West Cinema AB, TVP S.A., ATM FX i WFDiF. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Szwedzki Instytut Filmowy.

Komentarze

Powiązane

14.10.23, 10:04
| biznes i technologie » informacje
Animal Crossing. Grupa LEGO zapowiedziała zestawy Lego inspirowane serią gier wideo od Nintendo
Grupa LEGO zapowiedziała nowe zestawy LEGO Animal Crossing inspirowane serią gier wideo od Nintendo.
04.10.23, 18:45
| biznes i technologie » informacje
Maciej Ćwikliński prezesem Intermarché w Polsce
Nowy Prezes Zarządu Grupy Muszkieterów, Sławomir Czarnecki wprowadził we wrześniu br. pierwszą strategiczną zmianę w strukturach firmy. Na stanowisko Prezesa Intermarché w Polsce powołał Macieja Ćwiklińskiego, przedsiębiorcę, który jest jednocześnie właścicielem dwóch supermarketów sieci. 
03.10.23, 15:15
| biznes i technologie » informacje
Sławomir Czarnecki prezesem nowego zespołu grupy muszkieterów w Polsce
Wraz z początkiem września br. Sławomir Czarnecki objął stery Grupy Muszkieterów jako Prezes Zarządu ITM Polska, zastępując tym samym Davida de Bosschère’a. Będzie odpowiadał za dalszy rozwój sieci Intermarché i Bricomarché w Polsce po transformacji przeprowadzonej za kadencji swojego poprzednika.
11.09.23, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Marka Stop.Cafe wchodzi na kolejny europejski rynek
Grupa ORLEN wprowadziła swoją markę gastronomiczną Stop.Cafe na węgierski rynek. To już szósty kraj, gdzie można znaleźć te punkty. Obecnie otwarto 11 punktów na najbardziej ruchliwych trasach, a do końca roku planowane jest kolejne sześć lokalizacji. 
11.09.23, 20:07
| biznes i technologie » informacje
Ponad 20 mln pasażerów. W wakacje PKP Intercity pobiło rekord
Nigdy wcześniej w historii PKP Intercity aż tylu pasażerów nie zdecydowało się na wakacyjne podróżowanie pociągami: od 1 czerwca do końca sierpnia br. z oferty przewoźnika skorzystało ponad 20 mln osób. Rekordowe wyniki to efekt, m.in. szeregu inwestycji w nowoczesny tabor oraz rozwoju kolejnych kanałów sprzedaży i atrakcyjnych cenowo biletów.
11.09.23, 10:00
| biznes i technologie » informacje
Nowa Rada Nadzorcza IAA Polska pod przewodnictwem Jacka Olechowskiego
Członkowie Rady Nadzorczej IAA Polska podczas pierwszego posiedzenia wyłonili ze swego składu nowego przewodniczącego. Jednogłośnie wybrany został Jacek Olechowski, Prezes Zarządu Mediacap. Pracami Sądu Dyscyplinarnego pokieruje Jerzy Straszewski, Prezes Zarządu PIKE. 
07.09.23, 21:11
| biznes i technologie » informacje
Wewnętrzna sieć kampusowa 5G na Politechnice Śląskiej. Będzie wspierać tworzeniu rozwiązań dla przemysłu 4.0
Ruszyła wewnętrzna sieć kampusowa 5G na Politechnice Śląskiej, która ma posłużyć tworzeniu i testowaniu najnowocześniejszych rozwiązań dla przemysłu 4.0.
28.08.23, 06:30
| biznes i technologie » informacje
Boomersi, Pokolenie X, Millenialsi i „Zetki” mówią jednym głosem: najlepsze produkty pochodzą z najbliższej okolicy
Lokalne produkty zyskują na popularności: chętnie kupujemy wędliny, warzywa, przetwory i nabiał pochodzące od producentów, których niejednokrotnie znamy osobiście.
27.08.23, 09:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Oferteo ze wzrostem przychodów o 43 proc. w roku obrotowym 2022/2023
Platforma Oferteo, internetowy marketplace dla szerokiego spektrum usług działający w modelu na żądanie, w roku obrotowym 2022/2023 (kwiecień 2022 r. – marzec 2023 r.) wypracowała przychody netto na poziomie 42 mln zł. Oznacza to wzrost o 43 proc. w porównaniu z rokiem 2021/2022. 
19.08.23, 20:00
| biznes i technologie » informacje
Circle K Polska kontynuuje ekspansję na polskim rynku. Otwarcie 400. stacji paliw
Sieć Circle K rozwija się na polskim rynku. Miniony rok kalendarzowy spółka zamknęła z liczbą 393 stacji paliw, a z końcem lipca br. otworzyła swój 400. punkt w Woźnikach przy autostradzie A1. 
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 06.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.