11.04.07, 17:52

VI Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki w iTVP

Telewizja interaktywna iTVP będzie transmitować VI Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki.
Telewizja interaktywna iTVP będzie transmitować VI Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki. Pod adresem moniuszko.itvp.pl będzie można obejrzeć wszystkie etapy konkursu oraz koncert laureatów, który pokażą także TVP2, TVP Kultura i TV Polonia. Codzienne relacje z konkursu będzie emitować TVP Kultura.

Wyłącznie w Internecie, pod adresem moniuszko.itvp.pl widzowie będą mogli na żywo oglądać wszystkie przesłuchania I, II i III etapu konkursu, który będzie się odbywał od 13 do 22 kwietnia w Teatrze Wielkim w Warszawie. W iTVP dostępne będą także wszystkie studia TVP Kultura poświęcone konkursowi. Wszystkie materiały będą dostępne na całym świecie.

"Transmisja Konkursu w iTVP to jeden z naszych ważniejszych tegorocznych projektów kulturalnych" – mówi Leszek Bogdanowicz, dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP. "Cieszymy się, że jako nadawca publiczny możemy tak szeroko udostępnić widzom to prestiżowe wydarzenie, tym bardziej, że transmisje w iTVP m.in. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego czy Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina odniosły ogromny sukces i pokazały, że Internet jest doskonałym medium do realizacji takich przedsięwzięć" - dodaje.

TVP Kultura zaprasza widzów od 14 do 21 kwietnia br. na codzienne wydania studia konkursowego. W emitowanym ok. godz. 22.00 - 23.00 programie znajdą się najciekawsze fragmenty występów uczestników, komentarze krytyków, informacje zza kulis konkursu i wypowiedzi obserwatorów. W TVP Kultura będzie można także obejrzeć transmitowany na żywo koncert laureatów konkursu, który odbędzie się 22 kwietnia w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

Organizowany od 1992 roku co trzy lata Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki jest uznawany za jeden z najważniejszych konkursów wokalnych na świecie, który laureatom często otwiera drogę do międzynarodowej kariery.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiła się rekordowa liczba 253 kandydatów z 26 krajów - zakwalifikowanych zostało 117 uczestników z 19 krajów. Przewodniczącym międzynarodowego jury jest Kazimierz Kord, w jego skład wchodzą m.in. Galina Visnevskaya, Tom Krause, Piotr Kamiński i Sergio Segalini. Dyrektorem artystycznym Konkursu jest Maria Fołtyn, wybitna śpiewaczka, reżyserka i propagatorka twórczości Stanisława Moniuszki.

Komentarze

Powiązane

13.07.24, 16:00
| internet » informacje
Podcast „WojewódzkiKędzierski” w wakacyjnej odsłonie
Wakacyjne wydanie podcastu „WojewódzkiKędzierski” rusza w poniedziałek, 15 lipca br. Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski będą rozmawiać z artystami muzycznymi.
09.07.24, 23:41
| internet » informacje
Karoliną Walczowska gospodynią formatu Onet Wakacje
Od lipca br. na stronie głównej Onetu pojawia się nowy program „Onet Wakacje” z Karoliną Walczowską w roli prowadzącej. Program jest emitowany w każdy piątek o godz. 12.00 na Onet.pl i jest częścią cyklu redakcyjnego „Onet Wakacje”, który przez całe wakacje pojawia się na stronie głównej Onetu.
09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
03.07.24, 19:00
| internet » informacje
Żyjemy tenisem! Interia relacjonuje Wimbledon
Interia na bieżąco będzie relacjonować Wimbledonem. Artur Gac, wysłannik portalu, przekazywać będzie informacje prosto z Londynu. Ofensywę medialną Interii ma wzmocnić kolejna odsłona kampanii „Żyjemy sportem”.
03.07.24, 07:30
| radio » informacje | internet » informacje
IV edycja Konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki. Zgłoszono ponad 320 podcastów
Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs ma upamiętniać redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 r. Najlepsze podcasty wyłoni 45-osobowe jury.
02.07.24, 09:55
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Bielak redaktorem naczelnym wszystkich serwisów Grupy INFOR
Na początku lipca br. Łukasz Bielak stanął na czele wszystkich serwisów internetowych należących do Grupy INFOR.
01.07.24, 16:30
| internet » ludzie
Dariusz Dziduch redaktorem naczelnym BiznesInfo
Dariusz Dziduch objął funkcję naczelnego serwisu BiznesInfo (Iberion) w połowie czerwca br.
27.06.24, 14:15
| radio » informacje | internet » informacje
Mamy, tak jak jest. Anna Dereszowska gospodynią podcastu w Onet Audio i na Ofeminin.pl
W każdy piątek o godz. 20:00 w Onet Audio, na Ofeminin.pl oraz na popularnych platformach podcastowych można słuchać nowego podcastu Anny Dereszowskiej „Mamy, tak jak jest”. Podcast porusza tematy macierzyństwa i rodzicielstwa.