02.08.14, 14:30

Teatr Kobra również w sierpniu w TVP Kultura

Teatr Sensacji "Kobra"
Fot.: materiały prasowe

Specjalnie na życzenie widzów, TVP Kultura będzie pokazywać spektakle Teatru Sensacji „Kobra” także w kolejne cztery czwartki sierpnia o godz. 20.10. Podobnie jak w lipcu, stacja pozostanie wierna polskim autorom sztuk sensacyjnych.

Już za tydzień, w czwartek 7 sierpnia TVP Kultura zaprasza na spektakl z 1968 r., pt. „Iryd” autorstwa Barbary Nawrockiej i Ryszarda Dońskiego i w reżyserii Mieczysława Waśkowskiego. Akcja rozpoczyna się na terenie budowy, gdzie zostaje skradziony defektoskop z izotopem promieniotwórczym. Milicja prowadzi w tej sprawie intensywne śledztwo, chcąc zapobiec czyjejś śmierci na skutek działania niebezpiecznych promieni X. Milicjanci znajdują izotop ukryty w oparciu fotela jednego z bohaterów. Ktoś chciał go zabić. Pytanie: kto i dlaczego? W spektaklu zagrali m.in.: Wieńczysław Gliński, Jerzy Turek, Igor Śmiałowski, Emil Karewicz i Irena Karel.

14 sierpnia TVP Kultura zaprezentuje spektakl z 1967 roku. Punktem wyjścia w sztuce „Mord w hurtowni” Marka Domańskiego jest zabójstwo w hurtowni sekretarza Rady Zakładowej. Kapitan milicji w trakcie przesłuchań pracowników ujawnia korupcję, nadużycia finansowe i przestępstwa gospodarcze popełniane w majestacie prawa. Całą intrygę wieńczy zaskakująca puenta. W sztuce wystąpili m.in.: Czesław Wołłejko, Halina Kossobudzka, Mieczysław Pawlikowski, Bogdan Baer. Spektakl wyreżyserował Józef Słotwiński.

„Toccata”, spektakl z 1971 roku, zostanie wyemitowany 21 sierpnia. Jest to adaptacja powieści Macieja Zenona Bordowicza w reżyserii autora, której akcja rozgrywa się w małym, prowincjonalnym polskim miasteczku w pierwszych latach po wojnie. W niewyjaśnionych okolicznościach, w miejscowym barze giną barman i milicjant wraz z żoną. Śledztwo prowadzi porucznik Adam (w tej roli Janusz Gajos), przyjaciel zamordowanego ze szkolnych lat. Energicznie dochodzenie ukazuje kulisy morderstwa i odkrywa wojenną przeszłość jednego zbrodniarza. W obsadzie m.in.: Pola Raksa, Ludwik Pak, Tadeusz Białoszczyński, Stefan Szmidt.

Na pożegnanie z wakacyjnym przeglądem „Kobry” w TVP Kultura, 28 sierpnia widzowie zobaczą „Śmierć w najszczęśliwszym dniu” z 1974 roku, autorstwa Jerry’ ego McKee. Pod tym obco brzmiącym pseudonimem kryje się wszystkim dobrze znany polski reżyser, Juliusz Machulski – wówczas niespełna 20-letni syn reżysera prezentowanej Kobry, Jana Machulskiego. Akcja sztuki rozgrywa się w willi pani Loden, wdowy po milionerze, gdzie zostaje zamordowany – tuż przed ceremonią ślubną – przyszły mąż jej pasierbicy. Wszystkie poszlaki wskazują, że morderstwa mógł dokonać syn pani Loden z pierwszego małżeństwa. Jednak sprytny podstęp prowadzących śledztwo doprowadza do ujawnienia prawdziwego winnego. W spektaklu wzięli udział m.in.: Jan Machulski, Ryszard Bacciarelli, Krzysztof Wieczorek, Małgorzata Lorentowicz i Włodzimierz Press.

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 10:45
| telewizja / VOD » informacje
Krzysztof Ziemiec i Tomasz Wolny twarzami kampanii informującej o zmianie standardu nadawania w MUX-3
27 listopada br. na antenach Telewizji Polskiej ruszyła kampania informacyjna prezentująca szczegóły zbliżającej się zmiany standardu nadawania w MUX-3 – z DVB-T na DVB-T2/HEVC.
28.11.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zyskał dzięki Fundacji TVN gabinety psychologiczno-psychiatryczne
23 listopada br. odbyła się uroczystość otwarcia pierwszych gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych, które powstały w ramach inicjatywy „Zdrowie w Głowie” Fundacji TVN. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniósł niemal 1,5 mln zł brutto. Wsparcie finansowe na ten cel uzyskano dzięki hojności osób i instytucji wspierających Fundację TVN oraz firmy Amazon.
27.11.23, 19:54
| telewizja / VOD » informacje
Super Polsat wyemituje reality show Dagmara szuka męża
Super Polsat 11 grudnia br. rozpocznie emisję nowego reality show, w którym Dagmara Kaźmierska poszukuje swojej drugiej połówki.
27.11.23, 11:53
| telewizja / VOD » informacje
Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni. Nowy sezon w Crime+Investigation Polsat
29 listopada br. na antenie Crime+Investigation Polsat rozpocznie się emisja nowego sezonu programu „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Emisja w każdą środę o godz. 22:30.
27.11.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Faceci ze stali. Nowy polski format w History Channel
28 listopada br. na antenie HISTORY Channel odbędzie się premiera pilotowego odcinka programu „Faceci ze stali”, w którym guru bursztynnictwa Tomasz Ołdziejewski i jeden z najlepszych polskich knifemakerów Artur Szyngwelski odwiedzą pracownię Michała Sielickiego, znanego jako Trollsky.
26.11.23, 20:54
| telewizja / VOD » informacje
Player.pl pokaże cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej
Player pokaże serię dokumentów Martyny Wojciechowskiej pod marką Player Original. Premiera pierwszego z nich - "Czas na taniec" odbyła się 26 listopada br.
25.11.23, 19:00
| telewizja / VOD » seriale
Polowanie na ćmy z nominacją na najlepszą środkowoeuropejską produkcję w 2023 roku w III edycji NEM Zagreb
Od 6 do 8 grudnia 2023 r. w stolicy Chorwacji odbędzie się 3. edycja NEM Zagreb. „Polowanie na ćmy”, serial kostiumowy wyprodukowany przez Telewizję Polską, znalazł się wśród 12 produkcji telewizyjnych Europy Środkowo-Wschodniej nominowanych do nagrody NEM AWARDS przyznawanej dla najlepszego serialu telewizyjnego tego regionu.
24.11.23, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
1,2 mln widzów w jesiennym sezonie programu Kuba Wójewódzki
Talk-show stacji TVN „Kuba Wojewódzki" wciąż jest chętnie oglądany przez telewidzów. Ostatnia odsłona programu rozrywkowego zgromadziła średnio przed telewizorami prawie 700 tys. widzów w grupie docelowej 20-54 oraz ponad 1,2 mln w grupie ogólnej (dane: Nielsen Media).
23.11.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje
Twoja Twarz Brzmi Znajomo bez Pawła Domagały. Aktor odchodzi z jury programu
Paweł Domagała odchodzi z jury programu „Twoja twarz Brzmi Znajomo” (Polsat). Na razie nie wiadomo, kto zastąpi aktora w jury formatu.
23.11.23, 13:09
| telewizja / VOD » informacje
Podcast Eurosportu. Adam Małysz pierwszym gościem Piotra Karpińskiego
22 listopada br., na kanale YouTube Eurosportu zadebiutował nowy format – Podcast Eurosportu.