29.06.14, 11:21

Pamiętniki Florki. Polska animacja w MiniMini+

„Pamiętnik Florki"
Fot.: materiały prasowe

21 lipca br. w MiniMini+ odbędzie się światowa premiera, najnowszego polskiego serialu dla maluchów „Pamiętnik Florki”. Bajka opowiada o przygodach sympatycznej i ciekawej świata ryjówki, która jak każde małe dziecko jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Animacja została wyprodukowana przez łódzkie Studio Filmowe Anima-pol.

Serial „Pamiętnik Florki” pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka, które dziwi się najprostszym rzeczom. Główna bohaterka, ryjówka Florka, razem z małymi widzami uczy się je rozumieć i nazywać, poznaje zjawiska przyrodnicze i emocje, które towarzyszą byciu starszą siostrą. Nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków, niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo odkrywczych.

"Animacja „Pamiętnik Florki” jest dostosowana do wieku oraz umiejętności percepcyjnych naszych małych widzów. To mądra propozycja dla maluchów z ciekawymi postaciami, które z jednej strony reprezentują tradycyjne wartości, z drugiej są bardzo współczesne" – mówi Marta Szwakopf, dyrektor kanałów dziecięcych, lifestyle’owych i dokumentalnych.

W serialu, babcia Balbina dużo podróżuje i jest bardzo niezależna, głowa rodziny, tata Ambroży, zawsze pomaga w obowiązkach domowych i poważnie traktuje dziecięce problemy swojej córki, a mama Gryzelda dba o dom nie rezygnując z kariery zawodowej, dlatego nie zawsze ma tak dużo czasu dla Florki, ile by chciała.

"Chcieliśmy przedstawić świat bliski każdemu maluchowi, dziecięce uniwersum, w którym kluczową rolę odgrywa dom jako ostoja bezpieczeństwa i spokoju oraz rodzina, która otacza maluchy opieką. Florka czuje się kochana, co daje jej siłę i wiarę w siebie, a także odwagę do zadawania pytań. Jednocześnie rodzice nie zawsze mają czas dla Florki, dlatego mała ryjówka musi nauczyć się samodzielności i odpowiedzialności" – dodaje Jadwiga Wendorff, producent serialu.

Tematyka odcinków została podzielona na trzy cykle tematyczne: filozoficzny, w którym Florka dziwi się światu, jego zmienności, naturze i zjawiskom przyrodniczym; rodzinny, związany z naturalnymi dla dziecka emocjami: radością, rozczarowaniem, poczuciem winy czy odpowiedzialności oraz codzienny, prezentujący takie sytuacje jak: nauka tańca w szkole baletowej, wyjazd z rodziną nad morze czy przyjmowanie gości.

Komentarze

Powiązane

20.05.24, 10:50
| telewizja / VOD » informacje
Prawie 10 mln zł. To suma roszczeń spraw przeciwko TVP za materiały wyemitowane w latach 2016-2023
Niemal 10 mln zł – to suma roszczeń spraw przeciwko Telewizji Polskiej za materiały wyemitowane w latach 2016-2023 z powództwa osób i instytucji o naruszenie dóbr osobistych.
18.05.24, 14:51
| telewizja / VOD » informacje
Nakręć się na przyszłość. Szansa dla młodych ludzi na karierę w branży filmowej
Na warsztaty otwierające drogę do pracy przy tworzeniu filmów i seriali zapraszają Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i Netflix.
17.05.24, 17:30
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska wybrała dziennikarzy w ramach akcji: Włącz się! Zmieniajmy się razem
Niemal 2 000 osób marzących o pracy w telewizji odpowiedziało na zaproszenie TVP i wzięło udział w projekcie rekrutacyjnym „Włącz się! Zmieniajmy się razem”. Komisja wyłoniła pięciu najlepszych kandydatów w kategoriach: Informacja/Publicystyka, Sport, Rozrywka, Kultura i Pogoda.
16.05.24, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Aktualności TVP3 Katowice z dużym skokiem oglądalności. Rośnie widownia serwisów w Szczecinie, Krakowie i Bydgoszczy
Znaczące wzrosty oglądalności w kwietniu br. odnotowały, według danych Nielsen Media, programy informacyjne emitowane na antenach regionalnych TVP. „Aktualności” emitowane w TVP3 Katowice osiągnęły w kwietniu wzrost widowni - w porównaniu z minionym rokiem – aż o 70 proc. 
16.05.24, 13:06
| telewizja / VOD » informacje
Kanały TinyTeen, LingoToons i LangLab dołączyły do oferty Pasjatv
Do oferty firmy dystrybucyjnej Pasjatv trafiły trzy nowe kanały edukacyjne. Nadawcą trzech nowych kanałów TinyTeen, LingoToons i LangLab jest English Club TV Group, który od ponad 15 lat w swoim portfolio posiada kanał English Club TV.
16.05.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Nowy skład Komisji Etyki TVP
Władze Telewizji Polskiej SA w likwidacji powołały siedmioro nowych członków Komisji Etyki TVP XIV kadencji.
14.05.24, 23:50
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Śleboda. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu SkyShowtime Original
Serwis SkyShowtime ogłosił rozpoczęcie zdjęć do nowej polskiej produkcji oryginalnej – "Śleboda". Produkcja jest serialową adaptacją popularnego etno-kryminału. W rolach głównych serialu Śleboda wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.
12.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska ogłasza beneficjentów 31. akcji charytatywnej Reklama Dzieciom
Siedemdziesiąt organizacji i placówek zostało beneficjentami 31. akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom”, organizowanej przez Telewizję Polską. Dochód ze specjalnego bloku reklamowego wyemitowanego 25 i 26 grudnia 2023 r. w TVP1, wyniósł  1 640 000 zł.  Akcję wsparło piętnastu  reklamodawców.
11.05.24, 20:32
| telewizja / VOD » informacje
Dodatkowe kanały Eurosportu w ofercie Play na czas igrzysk olimpijskich w Paryżu
Warner Bros Discovery w Polsce i Play ogłaszają współpracę, dzięki której abonenci platformy telewizyjnej Play zyskują dostęp do transmisji z Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 na ośmiu kanałach okazjonalnych Eurosportu. 
10.05.24, 13:00
| telewizja / VOD » ludzie
Isobel Yeung dołącza do CNN
Isobel Yeung zajęła stanowisko korespondentki międzynarodowej w biurze sieci CNN w Londynie. Znana ze swoich śledztw i przełomowych reportaży ze stref konfliktów na całym świecie, Yeung będzie relacjonować najważniejsze wydarzenia dla telewizyjnych i cyfrowych platform CNN.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy