Opera Developer ląduje na Linuxie

Wygląd Opery w Linuxie
Fot. materiały prasowe

Opera Software udostępniła wersję Developer Opery 24 na Windowsa, Maca i Linuxa.

Stworzona od podstaw i oparta o silnik Blink, Opera została wydana rok temu. Programiści dopracowali przeglądarkę i zapewnili jej wydajność, płynność oraz ulepszoną integrację z systemami Mac i Windows. W tym samym czasie pracowali nad wersją dla Linuxa, która od samego początku miała być zaopatrzona w ten sam zestaw funkcji.

„Otrzymaliśmy wiele pytań dotyczących Opery na Linuxa od naszych użytkowników. Dla nas wydanie jej było tylko kwestią czasu. Skupiliśmy się nad zupełnym przebudowaniem przeglądarki oraz zaopatrzeniu jej w nowy silnik i te same funkcje, które są już dostępne w wersjach na Windows i Mac. Teraz można w końcu wypróbować zupełnie nową jakość przeglądania na Linuxie” – mówi Zhenis Beisekov, Product Manager odpowiedzialny za produkty desktopowe w Opera Software.

Dzięki tej wersji użytkownicy Linuxa będą mogli przetestować kilka przydatnych funkcji, takich jak Schowek i Odkrywaj, ułatwiających przeglądanie poprzez organizację treści. Schowek umożliwia tworzenie podglądu zapisanych stron, dzięki czemu można łatwo w jednym miejscu porównać oferty, produkty lub hotele, natomiast Odkrywaj gromadzi świeże i ciekawe artykuły bezpośrednio w przeglądarce.

Opera na Linux póki co dostępna jest jedynie w wersji Developer – eksperymentalnym kanale produktowym, zapewniającym podgląd nowych rozwiązań, które mogą w przyszłości znaleźć się w stabilnej wersji. Użytkownicy mogą pomóc programistom dopracować tę wersję, zgłaszając uwagi i błędy na https://bugs.opera.com/wizarddesktop/. 

Produkty Opery umożliwiają ponad 350 milionom użytkowników na świecie odkrywanie i łączenie się z serwisami, które są dla nich ważne, niezależnie od urządzenia, infrastruktury i miejsca. Opera dostarcza także ponad 120 operatorom komórkowym na świecie produkty i usługi, zapewniające ich abonentom lepsze, szybsze i bardziej ekonomiczne korzystanie z sieci operatora.

Komentarze

Powiązane

27.11.23, 10:30
| internet » informacje
Demagog.org.pl partnerem TikToka
TikTok, w ramach stałych działań na rzecz zwalczania dezinformacji, rozpoczął współpracę z Demagog.org.pl, pierwszą i najdłużej działającą w Polsce organizacją fact-checkingową.
24.11.23, 09:30
| internet » ludzie
Olga Korolec dyrektorką zarządzającą Onetu od 2024 r.
Z początkiem stycznia 2024 r. Olga Korolec zostanie nową dyrektorką zarządzającą Onetu (Ringier Axel Springer) przejmując funkcję i dotychczasowe obowiązki Marty Badurek-Pietniczki, która udaje się na urlop macierzyński.
23.11.23, 17:45
| internet » informacje
Ruszyła III edycja Plebiscytu As Sportu Interii. W zeszłorocznej akcji oddano ponad 600 tys. głosów
20 listopada br. ruszyła trzecia edycja Plebiscytu Interii, w którym internauci wybierają najlepszego sportowca roku.
22.11.23, 06:30
| internet » informacje
WP Holding rośnie dynamicznie w III kwartale 2023 r. dzięki turystyce
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Wirtualnej Polski Holding S.A. w III kwartale 2023 r. wyniosły ponad 405 mln zł. To oznacza wzrost o niemal 50 proc. w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Największy wpływ na wyniki miał przede wszystkimniemal trzykrotny wzrost zysków w obszarze turystyki.
21.11.23, 16:00
| internet » e-commerce
Supermocje.pl. Nowy Serwis Gazeta.pl ma informować o wyprzedażach i promocjach
Gazeta.pl przed Black Week uruchomiła serwis Supermocje.pl, który ma informować o wyprzedażach, promocjach i zniżkach.
21.11.23, 09:47
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Finałowy turniej Davis Cup 2023 na platformie Pilot WP
21 listopada br. rozpocznie się kolejna edycja finałowego turnieju Davis Cup 2023. Wszystkie mecze będą rozgrywane w hiszpańskiej Maladze od 21 do 26 listopada br.
20.11.23, 08:30
| internet » informacje
WP inwestuje w Legimi. Spółka kupiła 12,5 proc. akcj
Spółka Wirtualna Polska Media nabyła mniejszościowy pakiet akcji spółki Legimi S.A. Działającej na rynku ebooków w Polsce. Za pakiet 12,5 proc. akcji spółki zapłaciła 5,3 mln zł.
19.11.23, 22:15
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Andrzej Sołtysik w Iberionie. Poprowadzi dwa formaty video
Do grupy mediowej Iberion dołączy Andrzej Sołtysik. To siódmy i ostatni z zapowiedzianych przez firmę transferów, które ogłaszane są w ramach procesu rebrandingu.
18.11.23, 08:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
DHL Parcel zmienia się DHL eCommerce
DHL Parcel, firma działająca na rynku usług kurierskich w Polsce, rozpoczyna proces zmiany nazwy.
17.11.23, 19:45
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Answear.com na dwunasty rynek. Tym razem do Włoch
Answear.com, e-commerce oferujący modę i produkty Home & Lifestyle w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, rozszerza działalność o rynek włoski.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 06.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.