20.06.14, 18:13

Łukasz N. obciąża dziennikarza Wprost

Wprost

Piątkowa Rzeczpospolita podała nieoficjalne informacje, jakoby Łukasz N., któremu warszawska prokuratura dwa dni temu postawiła zarzuty dotyczące nielegalnych podsłuchów, zeznał, że sprzęt do nagrywania Marka Belki i Bartłomieja Sienkiewicza otrzymał od dziennikarza Wprost Piotra Nisztala.

Jak informuje IAR, redaktor naczelny Rzeczpospolitej Bogusław Chrabota powiedział w radiowej Jedynce, że nie ujawni, skąd gazeta pozyskała tę informację. Przypomniał, że wolność słowa polega między innymi na tym, że dziennikarze mogą upubliczniać informacje i nie podawać ich źródła. - Samo przeszukanie redakcji przez służby jest naruszeniem wolności słowa - podkreślał Bogusław Chrabota z Rzeczpospolitej. Dziennikarz, który gościł w radiowej Jedynce, skomentował w ten sposób akcję ABW i prokuratury w siedzibie redakcji tygodnika "Wprost". Zdaniem Bogusława Chraboty, dowodzi ona nieudolności i indolencji służb. Przypomniał też, że przeszukanie redakcji w świetle międzynarodowego orzecznictwa, to naruszenie wolności słowa. Przypomnijmy, że przedwczoraj funkcjonariusze ABW i prokuratorzy próbowali znaleźć w redakcji tygodnika nośniki, na których zarejestrowano podsłuchane rozmowy czołowych polityków.

Rewelacjom Rzeczpospolitej zaprzecza Piotr Majewski z tygodnika Wprost. Dziennikarz twierdzi, że jego kolega Piotr Nisztor, nie zna osoby, która go obciążyła zeznaniami. Sam Nisztor w rozmowie z Rzeczpospolitą twierdził, że nie zna Łukasza N., a jego zarzuty są groteskowe.

Tymczasem menadżer restauracji "Sowa & Przyjaciele" został zwolniony z aresztu. Łukasz N. to jak dotąd jedyna osoba zatrzymana w sprawie nagrań ujawnionych przez tygodnik "Wprost". Rzecznik prasowy prokuratury Warszawa-Praga Renata Mazur powiedziała, że podejrzany wyszedł za kaucją w wysokości 40 tysięcy złotych. Dodatkowo ma też zakaz opuszczania kraju i musi stawiać się we wskazanym komisariacie dwa razy w tygodniu. Renata Mazur dodała, że zmienił się status postępowania. Nie jest już ono prowadzone w sprawie, a przeciwko. Menedżer restauracji, w której mieli być nagrani politycy, usłyszał dwa zarzuty dotyczące nagrywania i ujawniania nagrań. Renata Mazur odmówiła skomentowania dzisiejszych informacji Rzeczpospolitej. Dodała, że jutro prokuratura będzie czekać na obiecane nagrania, które ma dostarczyć Sylwester Latkowski, redaktor naczelny Wprost.

Komentarze

Powiązane

18.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 maja?
17.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 maja?
16.05.24, 16:00
| prasa » informacje
35. urodziny miesięcznika Pani
Magazyn „PANI” to jeden z najstarszych magazynów kobiecych w Polsce. Powstał w 1989 r. , kiedy wydawca pisma „Kobieta i Życie” postanowił stworzyć nowy kwartalnik poradniczo-relaksowy. 17 maja br. na rynku ukaże się urodzinowe wydanie pisma.
16.05.24, 07:45
| prasa » informacje
Kolporter rozwija i modernizuje sieć saloników
Nowe saloniki i kolejne zmodernizowane punkty – to bilans prac w sieci Kolportera w pierwszym kwartale 2024 roku.
16.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 maja?
15.05.24, 07:30
| prasa » ludzie
Dorota Kruk szefową komunikacji i PR spółki Wyborcza
Z początkiem maja br., Dorota Kruk została szefową nowo utworzonego obszaru komunikacji i PR spółki Wyborcza. Będzie odpowiadać za zbudowanie strategii komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, relacje z mediami oraz działania public relations związane z działalnością spółki Wyborcza, w tym “Gazety Wyborczej”.
15.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 maja?
14.05.24, 15:48
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 14 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 14 maja?
14.05.24, 07:30
| prasa » ludzie
Łukasz Grzymisławski nowym redaktorem naczelnym Książek. Magazynu do czytania
Od maja br. Łukasz Grzymisławski objął kierownictwo nad redakcją dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania”, będącego częścią portfolio wydawniczego spółki Wyborcza.
13.05.24, 07:30
| prasa » ludzie
Agnieszka Holland Człowiekiem Roku 2024 Gazety Wyborczej
„Gazeta Wyborcza” przyznała tegoroczny tytuł Człowieka Roku Agnieszce Holland. Redakcja uhonorowała reżyserkę w uznaniu dla jej artystycznych dokonań i obywatelskiej odwagi. Rozmowę i sylwetkę laureatki będzie można przeczytać w gazecie i na stronie internetowej „Wyborczej”.