14.03.07, 22:42

DIGITAL CULTURE czyli przegląd nowych technologii dla młodzieży

Pod koniec marca w warszawskim budynku FOCUS odbędą się praktyczne warsztaty fotografii cyfrowej, grafiki komputerowej, zajęcia z astronomii, inżynierii dźwięku i rozpraszania światła
28 i 29 marca w warszawskim budynku FOCUS przy al. Armii Ludowej 26 odbędzie się wyjątkowy przegląd praktycznego zastosowania nowych technologii w edukacji oraz kulturze - DIGITAL CULTURE. Akcja skierowana jest głównie do młodzieży szkolnej. - Poprzez DIGITAL CULTURE staramy się pokazać, że zaawansowane technologie nie tylko ułatwiają funkcjonowanie
w dzisiejszym świecie, ale przede wszystkim są narzędziem sprzyjającym rozwojowi społeczeństwa – mówi Agata Podczaska, która reprezentuje inicjatora i organizatora kampanii, fundację COMMITMENT TO EUROPE arts & business – Młodzież uczestnicząca w akcji w sposób praktyczny przekonuje się, że zaawansowane technologie są przyjaznym narzędziem, które może być powszechnie wykorzystywane tak w rozwoju kulturalnym, jak i w edukacji.

Tegoroczna edycja Digital Culture 2007 przyjmie formę warsztatów, podczas których uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z technologiami wykorzystywanymi w zakresie:
- Astronomii - uczestnicy spotkają się m.in. z najsłynniejszym astronomem w dziejach, który przywiezie z Torunia instrumenty z epoki, kiedy prowadził obserwacje i dokonał rewolucyjnego odkrycia, a także pokaże jak powstała pierwsza luneta, jak działa teleskop oraz czym astronomowie obserwują Wszechświat dziś
- Fotografii - uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, czym różni się fotografia cyfrowa od analogowej, jak w technologii cyfrowej powstaje obraz oraz druk, będą mogli zdobyć umiejętności robienia zdjęć, a następnie pod okiem specjalistów poddać je obróbce komputerowej
- Grafiki komputerowej oraz muzyki - warsztat prezentujący metody tworzenia grafiki komputerowej oraz muzyki, przeliczania dźwięku
- Optyki - będą to zajęcia praktyczne dotyczące światła, badania jego temperatury, mieszania kolorów, zasad działania lasera
- iTVP - uczestnicy zapoznają się z wykorzystaniem nowych technologii w telewizji. Specjaliści zaprezentują uczestnikom jakie są możliwości oraz programy telewizji interaktywnej.

Część edukacyjną dopełnią wystawy naukowe - model solarny w skali, ekspozycje dotyczące amerykańskich wypraw na Marsa, wystawa Centrum Nauki Kopernik, model globusa oraz interaktywna wystawa malarza Mikołaja Obryckiego.

Kampania „Digital Culture 2007” objęta jest honorowym patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Michała Seweryńskiego. Wstęp na warsztaty będzie wolny.

Komentarze

Powiązane

08.07.24, 20:30
| biznes i technologie » informacje
Grupa Polsat Plus i ZE PAK inwestują w największy projekt wiatrowy w Polsce
Grupa Polsat Plus i ZE Pak rozpoczęły wspólną inwestycję, nabywając wszystkie udziały w spółkach realizujących projekt zespołu elektrowni wiatrowych.
08.07.24, 15:30
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Tomasz Jagiełło ponownie wybrany do zarządu The International Union of Cinemas
Tomasz Jagiełło, Prezes sieci kin Helios, ponownie został członkiem zarządu The International Union of Cinemas, organizacji skupiającej europejskie firmy kinowe.
04.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Aż 280 mln zł. Rekordowa wypłata z Ekstraklasy za sezon 2023/24 dzięki m.in. sprzedaży praw do transmisji TV
Ekstraklasa w sezonie 2023/24 wypłaciła klubom 280,2 mln zł, a ok. 9,5 mln zł trafiło do PZPN. Środki pozyskane przez spółkę pochodzą głównie ze sprzedaży krajowych i międzynarodowych praw do transmisji TV oraz scentralizowanych praw marketingowych.
28.06.24, 18:00
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Max, PKOl i Looney Tunes łączą siły przed Igrzyskami Olimpijskimi Paryż 2024
Platforma Max została oficjalnym partnerem streamingowym Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Warner Bros Discovery Global Consumer Products i PKOl wraz z firmą LPP ogłosiły również współpracę, której efektem jest specjalna kolekcja ubrań z postaciami z Looney Tunes, zachęcającymi do wspierania TeamPL w igrzyskach.
21.06.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Po 25. latach Multikino Ursynów zamyka swoje drzwi 18 sierpnia 2024 r.
Multikino Ursynów zakończy działalność 18 sierpnia br. Spółka sprzedała prawa użytkowania wieczystego do działki na której funkcjonuje multipleks.
03.06.24, 08:30
| biznes i technologie » informacje
Duży Ben Rośnie i zapowiada inwestycje w e-commerce
Duży Ben, sieć marketów alkoholowych, w 2023 r. przyczynił się do wzrostu sprzedaży w segmencie Projektów Grupy Eurocash o 21 proc. Na ten rok planowane jest dalsze wdrażanie nowych udogodnień dla klientów z wykorzystaniem nowych technologii.
01.06.24, 13:00
| biznes i technologie » informacje
Grupa Muszkieterów planuje przekroczyć pułap 11 mld zł obrotów w 20224 r.
Grupa Muszkieterów osiągnęła w I kwartale 2024 r. łączny obrót w wysokości blisko 2,4 mld zł w ramach zrzeszonych sieci Intermarché i Bricomarché, odnotowując niemal 9 proc. wzrost rok do roku.
01.06.24, 09:00
| biznes i technologie » informacje
Rusza rozbudowa Lotniska w Modlinie. Większy terminal, więcej miejsc postojowych i nowi przewoźnicy
Nowe władze portu lotniczego w Modlinie mają ambitne plany rozbudowy lotniska i realizacji niezbędnych inwestycji.
31.05.24, 21:45
| biznes i technologie » informacje
Piąty salon Reserved (LPP) w Wielkiej Brytanii
LPP kontynuuje ekspansję w Europie Zachodniej otwierając piąty salon Reserved w Wielkiej Brytanii. Otwarciu towarzyszyć będzie zakrojona na szeroką skalę kampania marketingowa oraz wprowadzona właśnie do sprzedaży kolekcja „Welcome to the Club” inspirowana brytyjskimi tradycjami old-fashioned i stylem sportowym.
30.05.24, 21:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Answear.com w I kw. 2024 r.: zwiększa swoje przychody i inwestuje mimo wymagającej sytuacji rynkowej
Answear.com podsumowuje I kw. 2024 r. Pomimo wymagającej sytuacji rynkowej, a także okresu inwestycji w rozwój marki PRM, spółka utrzymała dodatnie dynamiki wzrostu sprzedaży, a także przeprowadziła inwestycje związane z uruchomieniem dwóch concept store w Warszawie dla marki PRM oraz Answear.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.